caucico
26.07.09,20:41
Ahojte poraďáci,
potrebujem vašu radu.
Môj čistý mesačný príjem je cca 654 eur a potrebujem ho znížiť na 100 eur, počas obdobia 6 mesiacov.
Pretože inak by som nemohla žiadať o úver zo ŠFRB v januári 2010.
Je možné to nejak vyšpekulovať? Napadlo ma skrátiť pracovný čas na polovicu (4 hodinový).
Ďakujem.
veronikasad
26.07.09,18:43
Ahojte poraďáci,
potrebujem vašu radu.
Môj čistý mesačný príjem je cca 654 eur a potrebujem ho znížiť na 100 eur, počas obdobia 6 mesiacov.
Pretože inak by som nemohla žiadať o úver zo ŠFRB v januári 2010.
Je možné to nejak vyšpekulovať? Napadlo ma skrátiť pracovný čas na polovicu (4 hodinový).
Ďakujem.
o 100 EUR alebo na 100 €? Lebo ak na 100 € - to pri 4 hod. úväzku nebude ani min.mzda
caucico
26.07.09,19:13
o 100 EUR alebo na 100 €? Lebo ak na 100 € - to pri 4 hod. úväzku nebude ani min.mzda

Znížiť na 100 eur na mesiac.. Dá sa to nejak dosiahnuť? Alebo urobiť neplatené voľno napr. na 2 týždne v mesiaci a za zvyšné 2 týždne by sa urobila mzda?
mzdarka renca
27.07.09,03:18
Znížiť na 100 eur na mesiac.. Dá sa to nejak dosiahnuť? Alebo urobiť neplatené voľno napr. na 2 týždne v mesiaci a za zvyšné 2 týždne by sa urobila mzda?
Znížiť úväzok na 13 hod./týždeň, čo je 2,6 hod./deň. Minimálny príjem bude 96,04EUR/mesiac.
caucico
27.07.09,04:17
Znížiť úväzok na 13 hod./týždeň, čo je 2,6 hod./deň. Minimálny príjem bude 96,04EUR/mesiac.
1. Je potrebné urobiť nejaký dodatok ku pracovnej zmluve, že sa mení prac. čas?
2. Do SP a ZP netreba nič nahlasovať, že?
3. Ovplyvní mi to nárok na dovolenku, resp. v čom ma to znevýhodní?
4. ráta sa mi to do "odpracovaných rokov-v započte"?
mzdarka renca
27.07.09,05:39
1. Je potrebné urobiť nejaký dodatok ku pracovnej zmluve, že sa mení prac. čas? áno, treba spraviť Dohodu o zmene PZ a to v čo sa týka prac. času a výšky dohodnutej mzdy
2. Do SP a ZP netreba nič nahlasovať, že? nie
3. Ovplyvní mi to nárok na dovolenku, resp. v čom ma to znevýhodní? nie
4. ráta sa mi to do "odpracovaných rokov-v započte"? áno
odpoveď v texte
caucico
27.07.09,06:25
A ako to je zo stravnými lístkami? Môže mi zamestnávateľ poskytnúť stravné lístky,aj keď neodpracujem denne 4 hodiny?
A momentálne mi ostavaju 4 dni dovolenky (stale robim na 8 hodin denne). Keď si zmenim prac. čas na 2,6h/den a budem čerpat dovolenku,tak tie 4 dni dovolenky sa čerpaju po tych 2,6h, že?
mzdarka renca
27.07.09,06:28
A ako to je zo stravnými lístkami? Môže mi zamestnávateľ poskytnúť stravné lístky,aj keď neodpracujem denne 4 hodiny?
A momentálne mi ostavaju 4 dni dovolenky (stale robim na 8 hodin denne). Keď si zmenim prac. čas na 2,6h/den a budem čerpat dovolenku,tak tie 4 dni dovolenky sa čerpaju po tych 2,6h, že? áno
Nárok na SL stratíš, jedine ak by zamestnávateľ mal napr. v Kolektívnej zmluve zakotvené, že SL dostanú aj zamestnanci, ktorí neodpracujú viac ako 4 hod. denne.
caucico
27.07.09,06:41
a ako by som si teda robila tu vyplatu? HM by bola 100 eur, uplatnovala by som si NZČ,tak kolko by mi to vyšlo v čistom?
mzdarka renca
27.07.09,06:43
a ako by som si teda robila tu vyplatu? HM by bola 100 eur, uplatnovala by som si NZČ,tak kolko by mi to vyšlo v čistom?
cca 86,60 EUR
veronikasad
27.07.09,06:49
a ako by som si teda robila tu vyplatu? HM by bola 100 eur, uplatnovala by som si NZČ,tak kolko by mi to vyšlo v čistom?
caucico, si zamestnancom vo vlastnej firme ? To zníženie príjmu kvoli získaniu príspevku zo ŠFRB je veľké. Nemáš obavy, že by so mohol niekto napadnúť a vzniknú problémy ?
caucico
27.07.09,06:54
caucico, si zamestnancom vo vlastnej firme ? To zníženie príjmu kvoli získaniu príspevku zo ŠFRB je veľké. Nemáš obavy, že by so mohol niekto napadnúť a vzniknú problémy ?
nie, som len zamestnanec, nie je to vlastna firma...
mzdarka renca
27.07.09,06:56
caucico, si zamestnancom vo vlastnej firme ? To zníženie príjmu kvoli získaniu príspevku zo ŠFRB je veľké. Nemáš obavy, že by so mohol niekto napadnúť a vzniknú problémy ?
Viem Veronika, je to účelové, ale v čase krízy celkom opodstatnené. To je môj názor.
PS: inak máš pravdu;)
veronikasad
27.07.09,06:58
Viem Veronika, je to účelové, ale v čase krízy celkom opodstatnené. To je môj názor.
PS: inak máš pravdu;)
súhlasím, záleží aj od funkcie, ktorú robí ...
caucico
27.07.09,07:06
súhlasím, záleží aj od funkcie, ktorú robí ...
no som zamestnaná ako účtovník.. ale kto by to mohol napadnut?