majklaa
27.07.09,09:02
exekutor mi zaslal upovedomenie o zriadeni exekucneho prava na nehnutelnost.znamena to ,ze pridem o byt/?alebo je tu aj ina moznost.opravneny je pohotovost a na splatkach sa neda dohodnut
Flinstone
27.07.09,07:07
skúste sa dohodnúť s exekútorom. Jeho exekučné právo vám znemožňuje s nehnuteľnosťou nakladať bez jeho súhlasu. On chce v prvom rade peniaze, ktoré sú premetom exekúcie a peniaze, za svoju robotu. Ak sa k nim dostane, nehnuteľnosť ho prestane zaujímať. Predaj nehnuteľnosti je krajné riešenie.
majklaa
27.07.09,07:46
ked som tam pisala,ze sa chcem dohodnut na splatkach,tak mi napisali,ze to nie je mozne,lebo pohotovost s tym nesuhlasi,ked som napisala,ze nemam na to aby som to zaplatila naraz ,lebo som ostala nezamestnana a som vdova s dvomi maloletymi detmi,tak mi odpisali ,ze mam platit v co najvyssich splatkach ako mi to dovoluje moja financna situacia.neviem co si mam z toho vybrat a aka vlastne podla nich by ta splatka mala byt.
Flinstone
27.07.09,08:27
ostáva len skúsiť nájsť nejakú možnosť, príp. dohodu
Spôsob vykonania exekúcie určí exekútor – nemusí sa spravovať návrhom oprávneného.
iriska
27.07.09,17:31
tak predsa splácaj mesačne po koľko sa ti bude najviac dať... nebude to podľa splátkového kalendára, ale hľaď na to, aby to bolo splatené čo najskôr, neviem, či Pohotovosť má aj nejaké úroky, ale ak má a ty budeš čakať, kým ti niekto dá splátkový kalendár (čo ti nedá) tak tie úroky parádne narastú
majklaa
27.07.09,18:20
dakujem.este sa chcem opytat,prave sa mi podarilo vyhrat konkurz na pracu.peniaze si chcem dat posielat na dcerin ucet,ale ak sa mi podari s exe dohodnut,mozem si ich dat posielat aj na svoj ucet?nesiahne mi na ne alebo mi ich nezablokuje?
iriska
27.07.09,19:09
môže dať zrážky zo mzdy.. V podstate to spočíva v tom, že ty sa s exekútorom nedohodneš, len budeš platiť, koľko sa bude dať... alebo ho nechaj, nech prikáže zamestnávateľovi zrážky a už nebudeš musieť zháňať splátky (toto ale niekedy zamestnávateľom vadí).
Ešte by bola možnosť zobrať úver z banky (ale vlastne kvôli úveru si sa dostala tam kde si) a vyplatiť to naraz alebo z väčšej časti.
Flinstone
27.07.09,21:03
Ešte by bola možnosť zobrať úver z banky (ale vlastne kvôli úveru si sa dostala tam kde si) a vyplatiť to naraz alebo z väčšej časti.
Ak niekto zoberie úver od firmy ako je Pohotovosť, zrejme u banky neuspel.
Banka je síce schopná poskytnúť aj úver zabezpečený nehnuteľnosťou na splatenie iného úveru, ale len zamestnanému... a v dobe poskytnutia úveru musí byť zamestnaný tuším 6 mesiacov... takže to nič nerieši, lebo ak som čítal len vyhrala konkurz... takže banka nebude mať na výpočet priemernú mzdu...
majklaa
14.08.09,22:54
dakujem za vsetky odpovede,nasla som si pracu ,a dufam,ze sa mi podari ,zo vsetkeho v zdare vyjst.DAKUJEM, VAM VSETKYM ,ZA RADU.VDAKA