stratena
27.07.09,09:21
Dobry den prajem. Potrebujem poradiť ohľadom honorárov.
Momentálne má môj klient dohodárov, ktorý pre neho píšú článok. Takze to ide cez dohodu o vykonaní práce.

Títo dohodári, sú zároveň zamestnancami v iných spoločnostiach na trvalý pracovný pomer.

Moze moj klient, zacat týmto ludom vyplacat honoráre?
Moze ich vyplacať ocistené o dan a literárny fond? To znamena brutto - 40%=zaklad dane *19/100= dan
+ literarny fond? Teda ze by za nich vsetko odviedol?
Ak to takto klient urobi (teda ak môze) musi sa dohodar, registrovat na danovom urade ako szco, alebo vyplyvaju pre neho nejake zavazky voci uradom ak ma vsetko odvedene?

Ak to takto môze fungovat, vlastni niekto taku zmluvu, ktorou by to bolo cele ocistene?

Dakujem
mzdarka renca
27.07.09,07:24
Dobry den prajem. Potrebujem poradiť ohľadom honorárov.
Momentálne má môj klient dohodárov, ktorý pre neho píšú článok. Takze to ide cez dohodu o vykonaní práce.

Títo dohodári, sú zároveň zamestnancami v iných spoločnostiach na trvalý pracovný pomer.

Moze moj klient, zacat týmto ludom vyplacat honoráre? áno
Moze ich vyplacať ocistené o dan a literárny fond? To znamena brutto - 40%=zaklad dane *19/100= dan áno
+ literarny fond?
Ak to takto klient urobi (teda ak môze) musi sa dohodar, registrovat na danovom urade ako szco, alebo vyplyvaju pre neho nejake zavazky voci uradom ak ma vsetko odvedene? nie, nemusí sa registrovať na DÚ

Ak to takto môze fungovat, vlastni niekto taku zmluvu, ktorou by to bolo cele ocistene? toto nemám, snáď ti to tu niekto priloží

Dakujem
odpoveď v texte