mambi
27.07.09,10:12
Ahojte,

viete mi niekto prosím poradiť?
Postavili sme domček, je už pred dokončením. Až teraz sa ma známa opýtala, či sme využili aj nenávratný fin. príspevok zo šfrb. Priznám sa nevedela som o takejto možnosti.
Viete mi poradiť, mohli by sme ešte na niečo z tohto fondu požiadať? Syn je ZŤP má 3 roky.
Dom je skoro bezbariérový, hoci tam máme aj schody. No celé prízemie je rovina.
Toto je on:
http://www.eurolineslovakia.sk/www/projekty.php?lang=sk§ion=rodinne_domy&action=detail_domu&rd_id=Junior_628
Milan.Žiška
27.07.09,08:55
Poskytovanie úverov zo Štátneho fondu rozvoja bývania /zákon NR SR č. 607/2003 Z.z. o ŠFRB, v znení zákona č. 536/2004 Z.z....
Ak je byt v rodinnom dome stavebne určený na trvalé bývanie občana z ťažkým zdravotným postihnutím, PP bytových a nebytových priestorov prislúchajúca k jednému bytu nesmie presiahnuť 180m2 bez plochy garáže.
Nenávratný príspevok na výstavbu bytu v bytovom dome, rodinnom dome a kúpe bytu pre ZŤP sa poskytuje v rozsahu 50% obstarávacej ceny, najviac však
70 000 Sk na garsónku
85 000 Sk na jednoizbový byt
110 000 Sk na dvojizbový byt
140 000 Sk na troj a viacizbový byt
K žiadosti sa ako dokad vyžaduje potvrdenie odborného lekára o zdravotnom postihnutí a taktiež stavebné povolenia a projektová dokumentácia musí riešiť bezbariérový byt.

Podlahová plocha bytu je súčet plochy jeho obytných miestností a plochy príslušenstva bytu bez plochy lodžií, balkónov a schodiska.
drozdm
16.01.11,16:44
Teraz podavame žiadosť o uver ŠFRB. Tiež bohužial mame syna ZŤP a to bol hlavný dôvod prečo sme sa rozhodli pre stavbu.V sučasnosti je možné tiež v ramci uveru so ŠFRB požiadať o nenávratný príspevok.Treba však na to pametať už pri výbere projektu. Projekt naozaj musí byť bezbarierový a to musí mať uvedené aj v tech. časti.Rovnako na to treba pametať aj pri stavebnom povolení. V právoplatnom st. povolení musí byť jasne uvedené že dany projekt splna podmienky bezbarier.domu či bytu .Inač ostatne ako je tu písane platí. Potvrdenie od lekara musi byť. Avšak pozor. ŠFRB má na všetko svoje tlačivá tak je zbytočne to potvrdzovať na ine tlačiva.Najdete ich na stránkach http://www.sfrb.sk
. alebo vam ich daju na pobočkach.Na strankach najdete komplet zoznam čo kto potrebuje k žiadosti, je dobre si to vytlačiť a pekne si to všetko davať dokopy .