jana456
27.07.09,15:05
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu...
Mam notebook HP Pavilion dv6460, ktory som poliala colou a vyskratovala sa zakladna doska.
Je relevantne dat tuto zakladnu dosku vymenit vzhladom na cenu dosky a servisu, alebo radsej kupit novy pocitac?
Ak by sa oprava nevyplatila, za aku cenu by som mohla odpredat zvysok notebooku, vsetky ostatne casti su plne funkcne(RAM-2GB, HD160GB, monitor, webka,...)?
Vopred dakujem za radu.
Jana
11p3G
27.07.09,14:57
Podľa môjho názoru by som ho skúsil reklamovať keď ešte je v záruke.
Keď je starší ako 2 roky (po záruke), tak sa oplatí už kúpiť nový notebook.
Čo sa týka ostatných častí - RAMka, disk a procesor sa dajú použiť aj v iných notebookoch ako HP
JarkaL
27.07.09,14:59
Poliatie colou asi nevyreklamuje, to nie je vada počítača, ale jej nepozornosť.:mee:
marko182
27.07.09,16:22
Osobne si myslim, ze sa Vam uz viac oplati kupit novy notebook.

Ale mozete to urobit aj tak, ze ho zanesiete do servisu a date si spravit cenovu ponuku, kolko by Vas asi stala oprava. Zaruka sa, samozrejme, na takuto vadu nevztahuje.

Co sa tyka tych ostatnych komponentov, bud to predajte ako celok - nefunkcny notebook, alebo si nechajte komponenty, ktore este vyuzijete. Neviem si moc dobre predstavit, ako by ste predavali napr. display alebo zabudovanu webku.

Skuste sa poradit s predajcom, kde ste ho kupili, mozno od Vas budu chciet niektore komponenty odkupit, prip. Vam dat zlavu, pokial u nich kupite novy notebook.
pistik71
27.07.09,18:44
No, urcite do servisu, niekedy to nemusi byt chyba zakladnej dosky (to poliatie). A obcas sa to da vycistit tak kvalitne, ze sa to da reklamovat v zaruke (dufam ze ma necita nejaky distributor :)
misoft
27.07.09,20:17
OT: Možno aj číta, ale ja to nie som, šťastie pre teba :D
jana456
28.07.09,07:07
Dakujem vsetkym za rady.
Notebook v zaruke je, ale colu mi nevyreklamuju a neviem, ci by sa dal vycistit, vzhladom na to ze tej coly tam bolo dost :eek:
Vyzera to skor na novy laptop...
Oprava by stala okolo 500e v nezarucnom servise, v zarucnom este viac.
Predat to chcem skor ako celok, len by ma zaujimala orientacna suma, co by som za to mohla dostat.
Este raz dik ;)