Bizzy
27.07.09,18:31
Ahojte,
mame obcianske zdruzenie, chystame sa zmenit jeho sidlo,zmenit a doplnit stanovy, zmenit predsednictvo Chcem si overit ci mam spravny postup resp. ci este nieco treba.. Vopred dakujem za kazdu radu.

1.ministerstvo vnutra
a,zapisnica z valneho zhromazdenia (kde sa dohodneme na zmene stanov, predsednictva, sidla...)

b,stanovy - zmenene 2x kopia

c, oznamenie o zmene stanov

d,kolok v hodnote 16.50€

-vsetko v bodoch a,b,c,d, zaslat na ministerstvo vnutra

2. štatistický urad - mame pridelene ICO - teraz ked zmenime sidlo tak treba aj tam zaslat oznamenie ze sme zmenili sidlo? (alebo aj zapisnicu resp ten papier co nam pride z ministerstva alebo tam ist osobne..) vydaju nam znova ten papier . potvrdenie o prideleni ICO kde budeme mat novu adresu????

3. danovy urad - osvedcenie o registracii a prideleni dan.ident.cisla - mame karticku z DU pod ktory teraz patrime, ked zmenime sidlo budeme patrit aj pod iny DU .- treba oznam na stary DU ze menime sidlo, alebo len ist na novy danovy urad pod ktory budeme patrit a tam poziadat o novu karticku?

4.banka - ist do banky kde mame vedeny ucet a dat im kopiu zapisnice kde sme zmenili sidlo, stanov a z potvrdeni z ministerstva?

Dakujem vopred za vsetko :)
Bizzy
29.07.09,08:21
nikto? fakt mi to dost pomoze...
norach
17.09.09,06:53
nikto? fakt mi to dost pomoze...
mozem sa opytat ako ste to vyriesili?ja teraz riesim takuto vec prvy krat dokonca som len nastupila do zamestnania a neviem sa s tym pohnut.velmi by mi pomohlo,keby ste mi dali vediet,ci ste v tejto veci postupovali spravne.diky
Bizzy
06.10.09,16:46
Takze mozno to niekomu pomoze uz somto vyriesila:

1.ministerstvo vnutra
a,zapisnica z valneho zhromazdenia (kde sa dohodneme na zmene stanov, predsednictva, sidla...)-samozrejme podpisane

b,stanovy - zmenene 2x kopia

c, oznamenie o zmene stanov - vzor na stranke ministerstva v sekcii verejna sprava

d,kolok v hodnote 16.50€

- nasledne ministerstvo zasle spat potvrdene zmenene stanovy

2. štatistický urad
-zaslat overenu kopiu novych stanov ktore prisli z ministerstva + 3€ kolok
- ziadost o vydanie noveho potvrdenia o ICO (vytvorit si vlastnu)

3. danovy urad - osvedcenie o registracii a prideleni dan.ident.cisla
- na povodny danovy urad zaslat ziadost o delimitaciu vasej zlozky z dovodu zmeny sidla (pokial pri zmene sidla zaroven budete spadat pod iny DU- vnasom pripade to bolo povodne DU SC a na novo DU PK) + overenu kopiu NOVEHO potvrdenia o prideleni ICO zo statistickeho uradu

- na novy danovy urad zaslat ziadost o vydanie novej karticky (potvrdenie o DIC..)+ overenu kopiu NOVEHO potvrdenia o ICO + staru karticku

Pokial pri zmene sidla sa nemeni DU - ostava prislusnost staci na dany DU zaslat ziadost o vydanie novej karticky + zaslat spat staru + ziadost (neplatia sa ziadne spravne poplatky)

4.banka
- do banky so vsetkymi novymi dokladmi - zmena sidla potrebuju si spravit kopiu zo stanov kde to potvrdilo ministerstvo, + aj Nove potvrdenie o ICO, pripadne ak ste menili statutarov tak aj kopiu zapisnice si spravia + nove pdpisove vzory.....

5.ostatne organizacie - oznamit vsetkym potrebnym organizaciam okrem banky u nasn napr. na elektrarne kedze mame s nimi zmluvu - pravidelny odber
martae
14.10.09,11:24
Dobrý deň, potrebujem presne tie informácie, ktoré ste tu zverejnili. Veľmi pekne ďakujem. Neviem však na stránke MV nájsť formulár na "oznámenie na zmene stanov". Neporadíte mi, kde to mám hľadať?
Ďakujem.
kaktas
29.10.09,11:04
dakujem, aj mne ste pomohli, takže snád pomôžem aj ja: tie vzory tlačív su na stránke ministerstva vnútra - verejná správa - registre, evidencie, zoznamy - občianske združenia - info o registrácii alebo vzory tlačív
ivanca1
16.02.10,15:25
Dobrý deň, chcem sa spýtat, ci pri zmene stanov, neprideme o možnosť poberania dvoch percent?
Emiku
14.03.10,17:48
Dobry den, hladam tu uz hodinu, ale nenasla som spravnu temu. Chcela by som poradit sme obcianske zdruzenie. Chcem sa spytat, ci nejaky zakon prikazuje zverejnenie "internych smernic", ktore sa tykaju len povinnosti clenov výboru.
handros
09.05.12,11:33
maros1974
20.05.12,21:02
co z tohto procesu sa da vynechat ak zmena stanov neobnasa zmenu sidla o.z. ? dakujem vopred za odpoved
marion
02.01.13,15:51
Podla mojho nazoru sa da vynechat statisticky a danovy urad, pretoze ICO ani DIC sa nemenia, len ludia a adresa tiez zostava.
snehulenka
04.01.15,12:22
Vdaka Bizzy. Vzdy pomozes ;). Marek (hcracing)
damien11
02.03.16,12:26
Zmena pre rok 2016

1.ministerstvo vnutra
a,zapisnica z valneho zhromazdenia (kde sa dohodneme na zmene stanov, predsednictva, sidla, nazvu zdruzenia ...) - staci podpisane, netreba overene

b,stanovy - zmenene 2x kopia

c, oznamenie o zmene stanov - vzor na stranke ministerstva v sekcii verejna sprava

d,kolok v hodnote 16.50€ (zakupeny na poste alebo platba na ucet a doklad o transfere penazi)

- nasledne ministerstvo zasle spat potvrdene zmenene stanovy (mne to trvalo 2 mesiace :( )

2. štatistický urad
- netreba nic riesit, urad prostrednictvom transferu dat od ministerstva vnutra dostane podklady
alebo
- napiste na susr.registre@statistics.sk vsetky nove udaje a oni vam ich nahodia rychlejsie

3. danovy urad – informovanie
- stačí na úrad pod ktorý ste spadali predtým poslať
Alebo
- Zájdete na nový úrad a na podatelni odovzdáte kópiu stanov (netreba overenú) a dostanete novú kartičku, kde sa mení len adresa organizácie, ostávajú všetky čísla pridelené daňovou správou !

4.banka
- do banky zajdete, spravia kopiu a urobia zmenu na ucte

Tot vse 