Stanislav 1975
27.07.09,23:19
Ahojte, zakladám tému, kde by sme si povedali svoj názor na obchodné reťazce resp. kam a kvoli čomu rád(a) chodím nakupovať, resp. ktorý obchod nemám rád(a).

Moj názor je tento- cca. pred 5 rokmi som bol veľký zastanca Jednoty, najviac som chodil tam a naopak na takom Tescu mi vadili dosť veľké chyby ako napr. iné cenovky na polici a iná cena v pokladni, ale dneska je už situácia iná- Jednota sa dľa mojho názoru veľmi zhoršila a naopak Tesco svoje chyby z veľkej časti ponáprávalo a preto teraz najviac preferujem práve Tesco...
Bille sa vyhýbam veľkým oblúkom- tovarovo sú síce niekde okolo priemeru, ale je to (aspoň u nás) katastrofa s pokladňami, v dnešnej dobe čakať 25 min. na pokladňu to je velmi silná káva :mad:
Občas zablúdim aj do Lidlu, ale fakt len občas :---
Ostatné reťazce moc nenavštevujem, preto ich nemožem objektívne hodnotiť...:confused:

Takže ak chcete zahlasujte v ankete,prípadne napíšte svoj názor aj písmom-;)
wagner
28.07.09,11:59
Ja najviac chodím nakupovať do Jednoty. Dôvod celkom prozaický - okrem ďaľších dvoch súkromníkov, je to jediný obchod, kde sa dá za primeranú cenu u nás nakúpiť. A keď som v PD, tak nakupujem niečo v Kauflande a niečo v Tescu. Billa tam už nie je, LIDL a ďaľšie obchody sú "ruky". Iba keď potrebujem kúpiť niečo v Baumaxe, tak prejdem tam celé nákupné centrum.
Gabi03
28.07.09,12:06
Ja chodím do Tesca z jednoduchého dôvodu a to, že parkujem k nemu najbližšie (aj inak to mam tam najbližšie). Hoci kozmetike sa tam už vyhýbam, zrejme maximálne subjektívny názor. Kozmetiku a drogériu sa snažím nakupovať v inom na to určenom obchode... už len z recesie.
Do Metra chodím na akcie a keď niečo potrebujem nakúpiť vo veľkom. Napr. na stavbu pre brigádnikov pivo. :D
slavo11
28.07.09,12:07
Zo slovenských Kaufland a Lidl ale to len kvôli pivu a pečivu. Inač takmer všetko Biedronka a Real v Polsku
calawen
28.07.09,12:13
ja zas Billa a Lidl, z prozaického dôvodu... sú najbližšie - keď to vezmem po hlavnej ceste - sú od seba iba 1 autobusovú zastávku...
buchač
28.07.09,12:25
Nemenujem , posudzoval by som z pohľadu porovnávania zákazníka , ktorý bol vyškolený odborníkom , na čo všetko sa má zamerať ...

NO , už som to niekde uviedol ,


Nie som natoľko bohatý , aby som kupoval lacné veci ....


P.S.:
Chodievam raz za čas do jedného / ešte nebol menovaný / ...
Dôvody nemienim a ani nemôžem špecifikovať ...;)
grammatika
28.07.09,12:32
Ja chodievam do Tesca a Kauflandu-máme to najbližšie a v Tescu už viem kde čo je a tak nemusím nič hľadať. Ale chyby tam robia stále-cenovky sú nižšie a nablokujú vyššiu sumu a dnes pri tom € si maloktorý človiečik všimne ten rozdiel, pretože asi väčšina z nás si skôr zapamätá cenu v SKK. A potom tá šóra na informáciách a žiadne ospravedlnenie od pracovníčky...ale hold ani to ma neodradilo a chodíme tam stále.
Zdenka 0705
28.07.09,13:08
Ja chodievam najviac do Lídlu, pretože ho mám cez cestu.
Nakupujem hlavne zeleninu a ovocie, niekedy je tam dobrý spotrebný tovar.
Možno o chvíľu budem nakupovať aj v Kauflande, nakoľko ho stavajú pár metrov ďalej.
Kazu
28.07.09,14:35
Čo potrebujem nakúpim aj u nás v dedinskej Jednote. Jedine v prípade, že v sobotu zabudnem niečo kúpiť a véééééľmi by mi to chýbalo tak sa vyberiem do Senice a navštívim prvý obchodný reťazec na ktorý natrafím. S tých obchodov som nervózna, veľa ľudí, veľa pokladní a málo pokladníčiek. Keď majú byť predo mnou šiesti plateniachtiví zákazníci s obrovskými vozíkmi tak nemám chuť v tej rade ani stáť. Najčastejšie sa tam zastavím, aby som kúpila kyticu kvetov ak ideme v sobotu odpoludnia blahoželať. Kvetinárstvo je v Tescu hneď za dverami:)
220870
28.07.09,17:21
Kaufland lebo tam majú pivo.Inak Balla ,občas Jednota..
fredy27
28.07.09,17:22
V malom obchode sa nekúpia zbytočnosti na rozdieĺ
od supermarketu. Kto si myslí, že ušetrí ... veľmi sa mýli. Ženy kupujú v akcii aj také drobnosti, ktoré potom nepoužívajú.
Blankake
28.07.09,17:31
V malom obchode sa nekúpia zbytočnosti na rozdieĺ
od supermarketu. Kto si myslí, že ušetrí ... veľmi sa mýli. Ženy kupujú v akcii aj také drobnosti, ktoré potom nepoužívajú.
Dovolím si oponovať - nie všetky ženy sme také. ;)
U nás je to skôr môj manžel... pošlem ho kúpiť 3 veci, kúpi ďalších 5 (lebo bola akcia, lebo dostal na to chuť, lebo...) :rolleyes:
arizona
28.07.09,17:34
Väčší nákup, konzervy pre zvieratá,granule a hlavne rôzne žemličky- kaufland.
Inak rada nakupujem v našich dedinský potravinách Jednota- hlavne rozličný tovar.
Zbožňujem aj náš dedinský Rozličný tovar. Taký, ako si pamätám zo starých čias.Kúpim tam od varechy, cez slnečník, zošity, drogériu až po značkovú žehličku, či značkový kryštál. Páči sa mi, že tam majú lacný a slovenský tovar, vo veľkom výbere.:)
Stanislav 1975
28.07.09,17:35
V malom obchode sa nekúpia zbytočnosti na rozdieĺ
od supermarketu. Kto si myslí, že ušetrí ... veľmi sa mýli. Ženy kupujú v akcii aj také drobnosti, ktoré potom nepoužívajú.

Fredy, fakt to niesú len ženy...Ja napríklad sebakriticky musím priznať jednu svoju úchylku(:mad:) v stave keď som hladný- vtedy nemožem do obchodu ani len vstúpiť- a dovod? Že potom len hádžem a hádžem a hádžem do košíka aj to čo nestihneme zjesť a potom povyhadzujem kopu salámov a syrov a pod.-takže ja možem chodiť do obchodu nakupovať len najedený-:)
mona091
28.07.09,17:38
mam rada carrefour, tesco a obcas kaufland,
tuto volbu najviac ovplyvnila blizkost, velke parkoviska, moznost sprijemnenia si nakupov butikmi a kaviarnami a pritomnostou inych institucii (banky, posta, operatori)

- v carrefore obeham vsetky butiky, vyplatim seky na poste, urobim bankove operacie, vyplatim orange a eurotel, skocim na kavu s kamoskami a potom nakupim, jedine, co v carrefoure nie je podla mojej predstavy, je pecivo a chlieb

- v tescu tie butiky nie su az tak fain, ale kavu si tam davame, a v tescu je aj dobry chlieb

- v kauflande nenakupujem rada, ale su tam lepsie ceny, tak obcas si tam spravim vacsi potravinovy nakup
Blankake
28.07.09,17:39
Väčší nákup, konzervy pre zvietatá,granule a hlavne rôzne žemličky- kaufland.
Inak rada nakupujem v našich dedinský potravinách Jednota- hlavne rozličný tovar.
Zbožňujem aj náš dedinský Rozličný tovar. Taký, ako si pamätám zo starých čias.Kúpim tam od varechy, cez slnečník, zošity, drogériu až po značkovú žehličku, či zančkový krištál. Páči sa mi, že tam majú lacný a slovenský tovar, vo veľkom výbere.:)
Tiež rada nakupujem u mojej babky na dedine v zmiešanom tovare (aj keď to už nie je úplne tak, ako pred rokmi).
A mrzí ma, že miznú malé špecializované obchodíky (galantérie, kuchynské potreby...) a všetko sa presúva do hypermarketov, kde poriadne neporadia, nemajú taký výber a človek sa tam nachodí viac ako na celodennej túre.
mona091
28.07.09,17:40
V malom obchode sa nekúpia zbytočnosti na rozdieĺ
od supermarketu. Kto si myslí, že ušetrí ... veľmi sa mýli. Ženy kupujú v akcii aj také drobnosti, ktoré potom nepoužívajú.

aj zbytocne drobnosti zlepsia naladu, samozrejme, ak to nie je na ukor rozpoctu,

ale suhlasim, ze nakupovanim vo velkych obchodakoch sa neusetri,

aj ked tovar moze byt lacnejsi, pri velkych nakupoch clovek kupuje viac, ale aj viac spotrebuje, napr. miesto 1 l mlieka na den, vypije 2 l,
rychlost minania penazi je vyssia,
Blankake
28.07.09,17:41
Fredy, fakt to niesú len ženy...Ja napríklad sebakriticky musím priznať jednu svoju úchylku(:mad:) v stave keď som hladný- vtedy nemožem do obchodu ani len vstúpiť- a dovod? Že potom len hádžem a hádžem a hádžem do košíka aj to čo nestihneme zjesť a potom povyhadzujem kopu salámov a syrov a pod.-takže ja možem chodiť do obchodu nakupovať len najedený-:)
Presne aj môj manžel. :D V jeden deň nakúpi toľko zeleniny, pečiva a syrov, že to nestíhame jesť a potom len vyhadzujeme...:mee:
Stanislav 1975
28.07.09,17:43
mam rada carrefour, tesco a obcas kaufland,
tuto volbu najviac ovplyvnila blizkost, velke parkoviska, moznost sprijemnenia si nakupov butikmi a kaviarnami a pritomnostou inych institucii (banky, posta, operatori)

- v carrefore obeham vsetky butiky, vyplatim seky na poste, urobim bankove operacie, vyplatim orange a eurotel, skocim na kavu s kamoskami a potom nakupim, jedine, co v carrefoure nie je podla mojej predstavy, je pecivo a chlieb

- v tescu tie butiky nie su az tak fain, ale kavu si tam davame, a v tescu je aj dobry chlieb

- v kauflande nenakupujem rada, ale su tam lepsie ceny, tak obcas si tam spravim vacsi potravinovy nakup

Ja tiež som chodil v carrefoure platiť orange, aj t- mobile, ale potom ma naštvali že si za to začali v predajni účtovať poplatok a tak to už platím cez net banking a do tesca som chodil aj kvoli plienkam, ale už nemusííííííííííííííím- už 2 týždne ich nepotrebujeme-:):):)
Stanislav 1975
28.07.09,17:45
Presne aj môj manžel. :D V jeden deň nakúpi toľko zeleniny, pečiva a syrov, že to nestíhame jesť a potom len vyhadzujeme...:mee:

Ale to je že vraj vec psychologie( niekde som to čítal :)), ozaj a jedna indiskretná otázka- tiež je tvoj manžel nervák keď je hladný? Lebo ja áno a poriadny-to radšej odomňa všetci bočia-:mee:
misoft
28.07.09,17:46
Tesco = dosť priestoru, personál poradí, možnosť overiť cenu na skeneroch. Mám to k nemu asi 15´. Preferujem!
Lidl = nechodím, vyzerá to tam ako v sklade, málo priestoru, skoro žiadny personál, ktorý by poradil, dlhé rady pri pokladni. Mám k nemu 3´.
Kaufland = ďaleko, nechodím. úzke uličky, skoro žiadny personál, aby poradil, nemožnosť overiť ceny, dlhé rady pri pokladni. Cesta 30´.
Hypernova = ďaleko, nechodím. Nemôžem posúdiť. Cesta 40´.
Billa = u nás skončila pre nekvalitný tovar, premrštené ceny, neochotný personál.
Bodovo by som hodnotil (stupnica 1-10)
Tesco 8
Lidl 1
Kaufland 1
Hypernova ?
Billa 0
Blankake
28.07.09,17:47
Ale to je že vraj vec psychologie( niekde som to čítal :)), ozaj a jedna indiskretná otázka- tiež je tvoj manžel nervák keď je hladný? Lebo ja áno a poriadny-to radšej odomňa všetci bočia-:mee:
To som si ešte nevšimla... (asi ešte nebol poriadne hladný :D) Ale ja keď som hladná, tak som straaaašne nervná. :);)
misoft
28.07.09,17:51
Ja keď som hladný, tak je zo mňa ALF :D.
Blankake
28.07.09,17:54
Tesco = dosť priestoru, personál poradí, možnosť overiť cenu na skeneroch. Mám to k nemu asi 15´. Preferujem!
Lidl = nechodím, vyzerá to tam ako v sklade, málo priestoru, skoro žiadny personál, ktorý by poradil, dlhé rady pri pokladni. Mám k nemu 3´.
Kaufland = ďaleko, nechodím. úzke uličky, skoro žiadny personál, aby poradil, nemožnosť overiť ceny, dlhé rady pri pokladni. Cesta 30´.
Hypernova = ďaleko, nechodím. Nemôžem posúdiť. Cesta 40´.
Billa = u nás skončila pre nekvalitný tovar, premrštené ceny, neochotný personál.
Bodovo by som hodnotil (stupnica 1-10)
Tesco 8
Lidl 1
Kaufland 1
Hypernova ?
Billa 0
Lidlu som tiež doteraz neprišla na chuť...
Kaufland podobne, ale je tam vraj lacná zelenina
Stanislav 1975
28.07.09,17:56
Ja keď som hladný, tak je zo mňa ALF :D.

originál Alf? Presne ako on?:D:D:D
Stanislav 1975
28.07.09,17:58
Lidlu som tiež doteraz neprišla na chuť...
Kaufland podobne, ale je tam vraj lacná zelenina

V lidli sa mi nepáčia tie poľské pašteky a salámy-akože je to lacné, ale tá kvalita, noooo nič moc...:mee:
Ale zasa tam mam rád české mliečne výrobky- syry, mlieko,smotanu-berú to buď z Olmy Olomouc , alebo z Pilosu a fakt to je OK.:---
Martasch
28.07.09,18:00
Ja keď som hladný, tak je zo mňa ALF :D.

Teraz neviem - Alf jedol mačky?
buchač
28.07.09,18:22
Tesco = dosť priestoru, personál poradí, možnosť overiť cenu na skeneroch. Mám to k nemu asi 15´. Preferujem!
Lidl = nechodím, vyzerá to tam ako v sklade, málo priestoru, skoro žiadny personál, ktorý by poradil, dlhé rady pri pokladni. Mám k nemu 3´.
Kaufland = ďaleko, nechodím. úzke uličky, skoro žiadny personál, aby poradil, nemožnosť overiť ceny, dlhé rady pri pokladni. Cesta 30´.
Hypernova = ďaleko, nechodím. Nemôžem posúdiť. Cesta 40´.
Billa = u nás skončila pre nekvalitný tovar, premrštené ceny, neochotný personál.
Bodovo by som hodnotil (stupnica 1-10)
Tesco 8
Lidl 1
Kaufland 1
Hypernova ?
Billa 0

Ej , kurňa , ale si ma predbehol , v podobnom štýle som chcel niečo také , ako hodnotenie urobiť ...

Tesco 2-3
Carefour 3-5
Billa 0-1
Kaufland 0-1
Lidl 1-2
Jednota ?
Bala ?
Hypernova - som ovplyvnený .....;)

Bývam tak , že mám v podstate skoro všetky menované na jednej vzdialenostnej úrovni , takže mi je to v podstate jedno .
Chodím ale do nášho obchodu-samoobsluhy neďaleko mňa , majú všetko , solídny výber , personál poznám , on pozná mňa , je to v pohode ....

Čo sa týka akcií v tom ktorom reťazci , je to jedno , kde človek ide .
Raz má X reťazec týždeň lacné mlieko a drahú kávu .
Konkerencia pre zmenu zasa opačne .
Ďaľší týždeň si úlohy pre zneistenie a zavedenie zákazníka tieto akciové produkty vymenia .
Alebo ďaľšia varianta , všetky reťazce navštívia obchodní zástupcovia tej ktorej firmy a všetky majú naraz VEĽKÉ AKCIE ...
Rozdiely sú však minimálne , to znamená , o ničom / ja hovorím " o h.....e /!!!
Ani auto sa neoplatí naštartovať ...:rolleyes:


Stanislav 1975 Re: Obchodné reťazce- rady, skúsenosti, nápady + veľká letná anketa
Citát:Pôvodca textu príspevku: Blankake
Presne aj môj manžel. V jeden deň nakúpi toľko zeleniny, pečiva a syrov, že to nestíhame jesť a potom len vyhadzujeme...

Ale to je že vraj vec psychologie( niekde som to čítal ), ozaj a jedna indiskretná otázka- tiež je tvoj manžel nervák keď je hladný? Lebo ja áno a poriadny-to radšej odomňa všetci bočia-

Stano , ja by som vtedy vraždil , ale to už viem , že mám vtedy hypoglykémiu ...:rolleyes::---:---:D:D:Dhttp://diabetici.surfnet.sk/6/1/hypohype.img/5.gifhttp://diabetici.surfnet.sk/6/1/hypohype.img/3.gif
buchač
28.07.09,18:25
Teraz neviem - Alf jedol mačky?

Jedol všetko , mal myslím 7 žalúdkov .....

ALE mačky mal ako delikatesu , to bolo preň ako droga ...

Veď pozri ..;)


Markíza
Sobota 01.08.2009
06:00 Chrisa nemá nikto rád I. 5/22
06:15 Malý zajac Bugs a priatelia II. 9/13
06:40 Scooby Doo, kde si?! I. 14/17
07:05 Duck Dodgers II. 17/26
07:30 Alf I. 25/25
08:00 Alf II. 1/24
kaco11
28.07.09,18:26
ja chodím do jednoty nakupovať v podstate každý deň raňajky lebo ju mám 10 metrov od domu a raz dvakrát mesačne na veľký nákup do Tesca. Ináč preferujem menšie potraviny. Mám hrôzu keď musím ísť do veľkých hypermarketov. Človek keď tam ide tak, aby si zobral dovolenku. Ale u mňa to je asi preto, že drahý musí prejsť každú uličku, ktorá sa tam nachádza:) a to je o nervy keď náhodou potrebujeme len malinovky, ktoré sú na konci:):) Ostatné mám dosť od ruky, takže tam nechodím. A ináč billa mi príde dosť drahá.
Blankake
28.07.09,18:29
ja chodím do jednoty nakupovať v podstate každý deň raňajky lebo ju mám 10 metrov od domu a raz dvakrát mesačne na veľký nákup do Tesca. Ináč preferujem menšie potraviny. Mám hrôzu keď musím ísť do veľkých hypermarketov. Človek keď tam ide tak, aby si zobral dovolenku. Ale u mňa to je asi preto, že drahý musí prejsť každú uličku, ktorá sa tam nachádza:) a to je o nervy keď náhodou potrebujeme len malinovky, ktoré sú na konci:):) Ostatné mám dosť od ruky, takže tam nechodím. A ináč billa mi príde dosť drahá.
Ďalší chlap, čo rád nakupuje. A vraj ženy...:D
Ja tiež neznášam, keď sa manžel všade zastavuje, aj pri takých veciach, ktoré práve vôbec nechceme kupovať (elektronika, auto, záhrada...).
Stanislav 1975
28.07.09,18:30
Ďalší chlap, čo rád nakupuje. A vraj ženy...:D
Ja tiež neznášam, keď sa manžel všade zastavuje, aj pri takých veciach, ktoré práve vôbec nechceme kupovať (elektronika, auto, záhrada...).

Neuveríš Blanka, ale kaco11 je žena- teda údajne, nemám to osobne overené-:D:D:D
Blankake
28.07.09,18:32
Neuveríš Blanka, ale kaco11 je žena- teda údajne, nemám to osobne overené-:D:D:D
No však, ale ona píše o svojom "drahom", ktorý musí prejsť každou uličkou a ona na to nemá nervy. :);)
Stanislav 1975
28.07.09,18:34
No však, ale ona píše o svojom "drahom", ktorý musí prejsť každou uličkou a ona na to nemá nervy. :);)

aha, omluvam sa, zle som čítal-:)- i am sorry
kaco11
28.07.09,18:37
ja ja som prosím hermafrodit:):)
kaco11
28.07.09,18:39
Ďalší chlap, čo rád nakupuje. A vraj ženy...:D
Ja tiež neznášam, keď sa manžel všade zastavuje, aj pri takých veciach, ktoré práve vôbec nechceme kupovať (elektronika, auto, záhrada...).

Blankake, ale problém je, že on to berie ako vychádzku. On mi povedal, že jeho to ukľudňuje. To je na nervy. A ešte keď začne študovať v každom treťom regáli etikety a návody na použitie:):)
Stanislav 1975
28.07.09,18:39
ja ja som prosím hermafrodit:):)

Nevadí, ked už nieje nič iné- berem aj to-:D:D:D
Blankake
28.07.09,18:42
Blankake, ale problém je, že on to berie ako vychádzku. On mi povedal, že jeho to ukľudňuje. To je na nervy. A ešte keď začne študovať v každom treťom regáli etikety a návody na použitie:):)
Ty zatiaľ môžeš obehať celý obchod a nakúpiť všetko potrebné... :)...a jeho už len vyzdvihneš pri nejakých vŕtačkách. :D:D:D
kaco11
28.07.09,18:43
preboha a načo by ti bol hermafrodit???:):)
Stanislav 1975
28.07.09,18:47
preboha a načo by ti bol hermafrodit???:):)

radšej nebudem odpovedať, lebo zasa sa zamotám a už sa z toho nevymotám a ostanem pomotaný...:D
alla66
28.07.09,18:50
ja ja som prosím hermafrodit:):)
mimotemyTo som si všimla v tvojich príspevkoch...raz píšeš v ženskom rode a neskôr v mužskom rode...pošuškaj kto si;)
kaco11
28.07.09,18:58
Preboha. Ja som písala niekedy v mužskom rode???? Sú dve možnosti. Buď som sa škaredo pomýlila alebo ...... som fakt hermafrodit.:):) Ale nie. Som fakt žena. Aspoň mi to tvrdia
Stanislav 1975
28.07.09,19:00
Preboha. Ja som písala niekedy v mužskom rode???? Sú dve možnosti. Buď som sa škaredo pomýlila alebo ...... som fakt hermafrodit.:):) Ale nie. Som fakt žena. Aspoň mi to tvrdia

Ale si- ja viem od začiatku že si ženuška a dokonca zo Šamorína- to už som si dal cez sis.ku zistiť-:D:D:D, hmhm a už radšej nepokračujem-:D:D:D
kaco11
28.07.09,19:10
mimotemySi sa dostal do tajných spisov??? Zaujímavé.:):)
alla66
28.07.09,19:16
Preboha. Ja som písala niekedy v mužskom rode???? Sú dve možnosti. Buď som sa škaredo pomýlila alebo ...... som fakt hermafrodit.:):) Ale nie. Som fakt žena. Aspoň mi to tvrdia

OKI...som rada, :D len kamoška si brúsila na teba zuby...bude sklamaná:mee:...
kaco11
28.07.09,19:19
Alla66 takto bez fotky???:):) Preboha, ved toto je porada, nie zoznamka:) teda aspoň dúfam:)
alla66
28.07.09,19:30
Alla66 takto bez fotky???:):) Preboha, ved toto je porada, nie zoznamka:) teda aspoň dúfam:)
mimotemyhttp://www.porada.sk/t90513-zoznamka.html
kaco11
28.07.09,19:38
:)
Stanislav 1975
29.07.09,06:55
Tesco zatiaľ vedie, ale Lidl má stále šancu sa naňho dotiahnuť...:confused:
Zdenka 0705
29.07.09,07:02
Tesco zatiaľ vedie, ale Lidl má stále šancu sa naňho dotiahnuť...:confused:
...a prečo :confused:
Stanislav 1975
29.07.09,07:11
...a prečo :confused:

No lebo je na druhom mieste-:)
kkllc
29.07.09,07:30
Najčastejšie chodím do Jednoty. Malé potraviny, kúpim menej nepotrebností, známe predavačky....
Do Kauflandu chodím na ovocie a zeleninu - super výber a dobré ceny. ( - nahusto regály a ťažko sa tam orientujem, igelitka)
Do Hypernovy na drogériu, čistiace prostr. ....( - taška na nákup )
Do Lidlu na sladkosti (ako v garáži )
Do Tesca ak potrebujem narýchlo niečo ako darček a na doplnenie zásob ako konzervy + 24 hod. prevádzka... (- dorazilo ma, ked som asi 4x v sobotu nekúpila rezance, slabý výber ovocia a zeleniny).
Stanislav 1975
29.07.09,12:47
Rema 1000 na chvoste, bez bodu?Asi zostúpi do 2 ligy :confused::confused::confused:
Bionda
29.07.09,14:44
Stanislav, len treba brať do úvahy aj fakt, že nie v každom meste sa nachádza- napr., v LV nie, v ZM nie a NR tiež nie- teda spoň neviem .....nepočula som .....
buchač
29.07.09,15:03
Stanislav, len treba brať do úvahy aj fakt, že nie v každom meste sa nachádza- napr., v LV nie, v ZM nie a NR tiež nie- teda spoň neviem .....nepočula som .....


Andy , to bude len taká smiešna lokálna sieť ....


Predstavenie spoločnosti REMA 1000

V roku 1994 vznikla spoločnosť REMA 1000 SLOVENSKO, a.s., ktorá je zriaďovateľom siete maloobchodných predajní REMA 1000. Reťazec REMA 1000 v súčasnosti zahŕňa 19 predajní lokalizovaných v Bratislave. V našich predajniach nájdete všetky každodenné potreby (potraviny, nápoje, drogériu, drobný textil,…) vždy na tom istom mieste. Našou hlavnou snahou je byť zákazníkom nablízku a umožniť im tak rýchly nákup a za prijateľné ceny.

http://www.zlacnene.sk/spolocnost/rema-1000/

Ako ja zvyknem hovoriť , o ničom ....možno je to bývalá sieť MAXA ...táto tiež krachla ;)
tetrisss
29.07.09,17:36
V nasom sidle je len Jednota, tak denne tam nakupujem, ked idem na cesty, tak idem do Metra, alebo Tesca alebo Lidlu, ostatne retazce ma neoslovili pri prvej navsteve a tak tam uz vobec nechodim.
Bionda
30.07.09,10:10
Jednoty- teda dnešné coop jednota majú výhodu, že sú aj v každej "diere" na každej čo len trochu väčšej dedine..... ľudia sa na to naučili a chodia len tam- tam to poznajú...
o tej reme som ja zatiaľ nič nepočula....
Ja neznášam obchody, kde nepoznajú hygienu- mnohí ľudia si ani neuvedomujú ale napr. predavačka príde rozrezať chlieb a ide ho chytiť holou rukou..... beee :eek: humus.... ktovie čo predtým chytala..., ale aj obyčajní ľudia, na ruku si ani sáčok nedajú a ohmatkávajú rohlíky- tiež humus .....
a prídete do pokladne a pokladníčka smrdí na 100metrov... no to je obraz hygieny na Slovensku. Ja som tvrdá,ale ak s tým nič neurobíme tak to bude stále tak, ja ľudí upozorňujem a minule som bola aj dosť netaktná, ale nemohla som inak, keď mi smrdľavá predavačka išla ohmatkávať do sáčku chlieb , že aký mám, zrušila som ju skôr než to stihla urobiť tými špinavými rukami ( od peňazí!).... a keď začala byť múdra ešte som jej aj povedala, že by chybu neurobila, keby sa občas umyla mydlom a nie predávala v potravinách a smrdela!
V Taliansku ani ovocie nechytáte holou rukou a to sa dá umyť event. sa ešte bieli.... už by bolo dobré to zmeniť a zemniť to aj u nás doma.
Tiež mi v obchodoch vadí ak vám chcú predať tašku s ich reklamou! Prečo by som ju im mala platiť???? Kúpim si tašku,ale bez reklamy !
buchač
30.07.09,10:25
V nasom sidle je len Jednota, tak denne tam nakupujem, ked idem na cesty, tak idem do Metra, alebo Tesca alebo Lidlu, ostatne retazce ma neoslovili pri prvej navsteve a tak tam uz vobec nechodim.

Pozor na špecifikáciu ....

METRO nie je reťazec pre " obyčajných " kupujúcich , je to tak povediac veľkoobchod pre podnikateľské subjekty ....
Preto si aj musíš kupovať minimálne balenia , napríklad fóliu pašték .....tam sa kupovanie na kusy nenosí ...;)

Že si vybavíš kartičku , ak si podnikateľ , pre Teba lepšie ..
Inak aj ja mám , zohnal som si :rolleyes: , že ale nechodím na druhý koniec mesta , holt moja vec ...:rolleyes::cool:
Ceny nepustia !!! Neoplatí sa !
Halli
30.07.09,17:25
Stanko prepáč, ale ja sa nepridám do ankety, lebo ja som naozaj najspokojnejšia keď nakúpim v Penny cz. alebo v Terne ...Dnes som sa o našich obchodoch a službách presvedčila na vlastnej koži aj pri servise na mojom ročnom autku :
Servisná prehliadka auta SR/CZ to je pekný rozdiel (http://www.porada.sk/1111869-post4.html)
Bionda
30.07.09,17:32
Ja som takto v Taliansku, veľa vecí a potravín si kupujem tam lebo sú oveľa lacnejšie a tiež ma nikto nepresvedčí, že tam predavačka robí zadarmo a preto je to lacnejšie......
alla66
30.07.09,17:34
Stanko prepáč, ale ja sa nepridám do ankety, lebo ja som naozaj najspokojnejšia keď nakúpim v Penny cz. alebo v Terne ...Dnes som sa o našich obchodoch a službách presvedčila na vlastnej koži aj pri servise na mojom ročnom autku :
Servisná prehliadka auta SR/CZ to je pekný rozdiel (http://www.porada.sk/1111869-post4.html)
mimotemyNemala si problémy so servisnou prehliadkou v Čechách? ...odporúčaš viacerým, ktorí bývajú v blízkosti hraníc? Ď.:)
Halli
30.07.09,17:43
mimotemyNemala si problémy so servisnou prehliadkou v Čechách? ...odporúčaš viacerým, ktorí bývajú v blízkosti hraníc? Ď.:)

Našla som si na nete, zavolala , objednali ma týždeň vopred.....dnes super prístup, 2,5 hodky som si pochodila po UH a pohoda, Mám 3 tisíc/ ...?.€/ v "kapse" ;). Pojdem už len tam. Stál mi za to aj ten 55 km výlet, lebo som si tam ešte natankovala lacnejšie :D V servisnej knižke zapísané, olej vymenený so štitkom, neviem čo tu chceli za 220,-€???
alla66
30.07.09,17:56
Našla som si na nete, zavolala , objednali ma týždeň vopred.....dnes super prístup, 2,5 hodky som si pochodila po UH a pohoda, Mám 3 tisíc/ ...?.€/ v "kapse" ;). Pojdem už len tam. Stál mi za to aj ten 55 km výlet, lebo som si tam ešte natankovala lacnejšie :D V servisnej knižke zapísané, olej vymenený so štitkom, neviem čo tu chceli za 220,-€???
Ďakujem, http://s13.rimg.info/1488045ff4ede02cae99749a87f7ce8c.gif dobrá rada...vzdialenosť navlas rovnaká ako u teba...nezabudni adresu;)
pasuliatko
30.07.09,17:59
Billa ako uviedol zakladateľ témy dlho sa tam čaká pri pokladni to odrádza aj mňa preto tam radšej nechodím ak nemusím.
Jednota nemám skúsenosti lebo ju nenavštevujeme.teda pri nás je jedna ale tam nejdem ani za nič maximálne otrasná a hlavne neútulná.:(
Tesco sa mi páči najmä to,že sú otvorené 24 h/7 dní v týždni ale ak zablúdite na nočný nákup tak je tam veľmi veľa podobne zmýšlajúcich ľudí a dlhé fronty :D a čo mi tam vadí je to,že vždy majú vybrakovanú sekciu ovocie a zeleniny ak chcete niečo zohnať malá šanca.:mad:
Carrefour je u mňa asi top a to vďaka grilovanému kuriatku :D raz pred Vianocami sme tam čakali asi 2,5 hodiny do pokladne:D ale chválim.
Kaufland tiež dobré len tam bývajú dlhé fronty do pokladne, majú dobrý výber ovoci a zeleniny to oceňujem.
Metro ak chcete nakúpiť viac tak tam sa oplatí, mávajú dobré akcie a vždy tam neháme dosť peňazí (ale to nie len my) :D
Hypernova moja najneobľúbená, dlhé rady ale majú fajn výber ovocia a zeleniny.
Lidl od poslednej návštevy FUJ. tie poľské výrobky no coment..vždy otvorené 1-2 pokladne a rady dlhé.... naposledy sme tak kúpili mäso v piatok a v pondelok ked som ho išla urobiť rozkrojila som ho a vo vnútri celé zelené :mad: a smrdelo no podľa výrobcu malo vydržať ešte asi týždeň.
Rema1000 v okolí kde bývam nie je žiadna preto nemám skúsenosť.
janomila
30.07.09,18:46
Zahlasovala som Tesco,Lidl,Kaufland a potom som si pozrela výsledky. Trafila som sa presne do silnej trojky. Najradšej mám Tesco, aj keď aj k nemu mám výhrady, ale som spokojná, keď nakúpim všetko pod jednou strechou. V Lidli kupujem hlavne oblečenie (ponožky,spodné prádlo,rifle moje deti zoderú až v druhej generácii). Do Kauflandu chodím rada, akurát vzdialenosť je pre mňa trochu nevýhoda. Billu obchádzam zďaleka, Jednotu máme aj u nás v dedine, ale idem tam len ak sa inak nedá (predvčerom mi predali pokazené jaternice-to ste mali vidieť ten rambajz, keď som ich za dvadsať minúť prišla reklamovať-obsluha je totiž taká pomalá, že som im povedala, že by som sa nečudovala, ak sa stihli pokaziť, kým som prišla na rad :D). Hypernovu a Carrefour nemôžem hodnotiť, v okolí žiadne nie sú.Ak by som mala nejakú výhradu, tak je to absolútna neosobnosť (pripadám si len ako chodiaca peňaženka) a v prípade Tesca je to asi nejaký posun v čase, pretože od polovice júla majú akcie na školské pomôcky (keď som chcela náhradnú vložku do filtra na bazéne pozerali na mňa ako keby bol február) a Vianoce u nich začínajú v októbri.:D
Halli
30.07.09,19:20
Pridám aspoň niečo,do ankety , len Lidl... V Lidli som kúpila vždy kvalitné prádlo a textílie...sú naozaj perfektné, obliečky so zipsom, material, džersej... môžu sa prať pri 60 stupňou, pekné , moderné, bavlnené, veľmi príjemné... rifle čo mi sedeli najlepšie, aj spodné prádlo mi často vyhovuje , lacné kancelárske potreby ...zelenina je tiež na úrovni,a ešte niečo, je to jeden z mála reťazcov, kde možno vrátiť tovar do 30 dní a to je perfektné, žiaden problém... Treba si nájsť to, prečo tam idem, ostatné ma netrápi...;)
Stanislav 1975
30.07.09,20:41
Stanko prepáč, ale ja sa nepridám do ankety, lebo ja som naozaj najspokojnejšia keď nakúpim v Penny cz. alebo v Terne ...Dnes som sa o našich obchodoch a službách presvedčila na vlastnej koži aj pri servise na mojom ročnom autku :
Servisná prehliadka auta SR/CZ to je pekný rozdiel (http://www.porada.sk/1111869-post4.html)

Slávka, ak sa ti páči Terno,daj hlas Jednote- Jednota je vlastne Terno,:rolleyes:;)
Zdenka 0705
31.07.09,04:15
Pridám aspoň niečo,do ankety , len Lidl... V Lidli som kúpila vždy kvalitné prádlo a textílie...sú naozaj perfektné, obliečky so zipsom, material, džersej... môžu sa prať pri 60 stupňou, pekné , moderné, bavlnené, veľmi príjemné... rifle čo mi sedeli najlepšie, aj spodné prádlo mi často vyhovuje , lacné kancelárske potreby ...zelenina je tiež na úrovni,a ešte niečo, je to jeden z mála reťazcov, kde možno vrátiť tovar do 30 dní a to je perfektné, žiaden problém... Treba si nájsť to, prečo tam idem, ostatné ma netrápi...;)
Je to pravda, o tom vrátení. Jedenkrát som vrátila tovar. Bez problémov, nijakých vedľajších rečí či pohľadov. Vrátili peniaze a ešte aj poďakovali.
Halli
31.07.09,07:44
Slávka, ak sa ti páči Terno,daj hlas Jednote- Jednota je vlastne Terno,:rolleyes:;)

Aj u nas sú markety Terno, ale nieje Terno ako Terno, a hlavne SK/CZ :)
Stanislav 1975
31.07.09,07:47
Aj u nas sú markety Terno, ale nieje Terno ako Terno, a hlavne SK/CZ :)

Aha, ty myslíš iné Terno, hmhmhm