Clone1
28.07.09,07:15
ahojte,

idem kupovať prvé auto, ojazdené zrejme od súkromnej osoby ako mám postupovať.

Najprv musím mať poistku ale neviem ešte ktorá poisťovňa je najvýhodnejšia, čoskoro mám 26, oplatí sa počkať alebo je znevýhodnené u niektorých poisťovní ak mám 25?

Bude to prvé auto, čerstvý vodič, určuje sa výška poistného aj podla toho?
Viem že niektoré poisťovne určujú aj podla roku výroby alebo obsahu/výkonu automobilu.

Ak teda budem mať vybrané auto a odhlásené od povodného majitela, zajdem do poistovne a oni mi hned vystavia poistku a ja si budem moct prihlasit auto?
dá sa to stihnut v 1 den ?
Obhliadnem auto, spravime zmluvu, vyplatim, odhlásim, prihlásim, jazdím alebo je to na slovensku utópia?

aký je postup kúpy auta z čiech - je tam obmedzenie vo veku auta, sú tam iné poplatky?

aké sú celkové náklady pri kúpe auta okrem zaplatenia 2x EČ?

dakujem
tutiola
28.07.09,06:48
Ak teda budem mať vybrané auto a odhlásené od povodného majitela, zajdem do poistovne a oni mi hned vystavia poistku a ja si budem moct prihlasit auto?
dá sa to stihnut v 1 den ?
Obhliadnem auto, spravime zmluvu, vyplatim, odhlásim, prihlásim, jazdím alebo je to na slovensku utópia?

aký je postup kúpy auta z čiech - je tam obmedzenie vo veku auta, sú tam iné poplatky?

aké sú celkové náklady pri kúpe auta okrem zaplatenia 2x EČ?


Prihlásenie ojazdeného vozidla zakúpeného v SR:
zmena majiteľa v tom istom okrese:
- Pôvodný majiteľ: - potvrdenie o zaplatení zákonného poistenia minimálne do dňa odhlásenia
- malé tlačivo na zmenu majiteľa
- platný preukaz totožnosti
- technický preukaz

- Nový majiteľ: . malé tlačivo na zmenu majiteľa
- platný preukaz totožnosti
- technický preukaz
- zmluvu o PZP na svoje meno
- kolok, alebo poplatok v hotovosti 33,-€
- nutná obhliadka mot. vozidla
- platné STK

Zmena majiteľa z jedného okresu do iného okresu:
- odhlásenie v okrese je rovnaké

- prihlásenie: veľké tlačivo
kolok, resp. poplatok 66,-€+ostatné ako pri zmene v okrese
-prihlásenie z cudziny- náležitosti a poplatky ako pri zmene majiteľa z okresu do okresu

Ak máš všetké doklady v poriadku dá sa to stihnúť v jeden deň. Ak budeš odhlasovať auto napr. v BA a prihlasovať napr. v MI, nestíhaš. To je postup a poplatky na polícií.
mareko
21.08.09,13:00
Milí poraďáci, v akej maximálnej lehote je možné reklamovať zatajenú (skrytú) vadu od kúpy ojazdeného automobilu? Čo sa dá robiť v prípade, že predávajúci nebude ochotný túto vadu uznať, dá sa dáko odstúpiť od kúpnopredajnej zmluvy, či získať vrátenie dákej percentuálnej zľavy? Ďakujem Vám všetkým za odpovede.