caucico
28.07.09,07:37
Ahojte poraďáci,
mám bloček na "stravu" a neviem, či to mám zaúčtovať aj s DPH, pretože bol zamestnanec na školení, tak to bude ako cestovná náhrada s DPH a nie ako reprezentačné, že?
caucico
28.07.09,07:25
poradí niekto?
kkllc
28.07.09,07:29
Ahojte poraďáci,
mám bloček na "stravu" a neviem, či to mám zaúčtovať aj s DPH, pretože bol zamestnanec na školení, tak to bude ako cestovná náhrada s DPH a nie ako reprezentačné, že?

Ak bol zamestnanec na školení tak to nie je reprezentačné. Má si urobiť cesťák a tak to potom zaučtuješ ako cestovná náhrada.
veronikasad
28.07.09,07:33
Ak bol zamestnanec na školení tak to nie je reprezentačné. Má si urobiť cesťák a tak to potom zaučtuješ ako cestovná náhrada. Cestovné náhrady sa účtujú bez DPH aj keď je na bloku DPH.
Cestovné náhrady = stravné sa nepreukazujú dokladom. Nárok je podľa počtu hodín strávených na prac. ceste v zmysle zákona o cestovných náhradách.
kkllc
28.07.09,07:42
Opravujem.
caucico
28.07.09,09:23
jedna sa o 2 dni, 1 noc. mam blocek z hotelu za ubytovanie a dalsi za stravu. nemozem to zaúčtovať hneď v tej cene na 512?
veronikasad
28.07.09,09:26
jedna sa o 2 dni, 1 noc. mam blocek z hotelu za ubytovanie a dalsi za stravu. nemozem to zaúčtovať hneď v tej cene na 512?
Pozri § 5 odst. 7 Zákona o cestovných náhradách

(7) Ak je pri pracovnej ceste v účtovnom doklade preukázané poskytnutie raňajok, zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi stravné určené podľa odsekov 1, 2, 5 alebo 6 znížené o

a) preukázanú sumu za raňajky alebo
b) 25 %, ak preukázaná suma výdavku za poskytnuté raňajky je vyššia ako 25 % zo stravného určeného podľa odsekov 1, 2, 5 alebo 6 alebo ak suma výdavku za poskytnuté raňajky nie je vyčíslená.
caucico
28.07.09,09:43
Danému zamestnancovi (konateľovi) bol ale vydaný stravný lístok za tie dni, ktoré bol na školení. Doniesol mi dnes blocek, že to mám dať do pokladne. Tak neviem čo teraz.
Tweety
28.07.09,09:58
jedna sa o 2 dni, 1 noc. mam blocek z hotelu za ubytovanie a dalsi za stravu. nemozem to zaúčtovať hneď v tej cene na 512?
Bločky prilložiť k CP, vyúčtovať spolu s cestovným príkazom, krátiť diéty, ako už bolo napísané, zaúčtovať na 512 AE.
veronikasad
28.07.09,09:59
Danému zamestnancovi (konateľovi) bol ale vydaný stravný lístok za tie dni, ktoré bol na školení. Doniesol mi dnes blocek, že to mám dať do pokladne. Tak neviem čo teraz.
Za dni pracovnej cesty nemá nárok na stravné lístky. Spôsob vyúčtovania popísala tweety
caucico
28.07.09,10:00
ďakaujem krásne