cayane
28.07.09,13:14
Dobrý deň,

chcela by som sa informovať či nemá niekto skúsenosti s postúpením prevádzky hlavne ma zaujíma čo všetko treba vybaviť. Viem že musím na živnostenskom úrade nahlásiť otvorenie prevádzky (mestský, danový, colný úrad) len neviem čo dalej ako sa postupuje s hygienou (ked majiteľ predtým mal povolenie) a tak ďalej.... vie mi niekto poradiť?

Ďakujem!
veronikasad
28.07.09,11:26
Dobrý deň,

chcela by som sa informovať či nemá niekto skúsenosti s postúpením prevádzky hlavne ma zaujíma čo všetko treba vybaviť. Viem že musím na živnostenskom úrade nahlásiť otvorenie prevádzky (mestský, danový, colný úrad) len neviem čo dalej ako sa postupuje s hygienou (ked majiteľ predtým mal povolenie) a tak ďalej.... vie mi niekto poradiť?

Ďakujem!
uveď bližšie čo rozumieš pod "postúpením" prevádzky. V akom vzťahu si s predch. majitelom ?
cayane
28.07.09,11:49
postúpili - čiže kúpili sme prevádzku od majiteľovho známeho čiže sa len prepisuje prevádzka na našu firmu len neviem či tam treba zase vybavovať všetko ako pri otváraní novej prevádzky.
akina
28.07.09,12:05
Ohlasovacia povinnosť je ako pri novej prevádzkarni, musí byť aj nový súhlas RÚVZ ( hygiena ) na meno nového prevádzkovateľa.
cayane
29.07.09,06:54
ide o prevádzkovanie baru a herne takže podľa vás musím všetko vybavovať od začiatku..:-(
Pavol Hantsok
30.07.09,10:06
Musíš si vybaviť opätovné povolenie/obhliadku od hygieny /keď som si dával žiadosť tak to bol myslím 500 sk kolok/. Ohlásiť prevádzku na živnostenskom úrade, dobré by bolo aj na obecnom/mestskom úrade, nech ti orazia otváracie hodiny. Dobré by bolo obnoviť si všetky povolenia, ktoré tam boli hlavne kôly vlastnému pokoju na duši ale myslím, že aj tak potrebuješ všetko prejsť odznova..