RKaja
28.07.09,13:48
Ahojte, prosím pekne o radu. Ako si účtujete v knihách pohľadávok a záväzkov nové pohľ a záväzky - nie faktúry ale napr. mzdy, strav. lístky a pod. Aké číslovanie tam používate, asi bude iné ako faktúry - na faktúru si dám DF001 ... alebo OF001, ale ako je to s tým ostatným, to by asi malo byť nejaké nové číslovanie ?
Lenka1979
28.07.09,12:06
Ahojte, prosím pekne o radu. Ako si účtujete v knihách pohľadávok a záväzkov nové pohľ a záväzky - nie faktúry ale napr. mzdy, strav. lístky a pod. Aké číslovanie tam používate, asi bude iné ako faktúry - na faktúru si dám DF001 ... alebo OF001, ale ako je to s tým ostatným, to by asi malo byť nejaké nové číslovanie ?

Mne to čísluje program automaticky sám, napr. ostatné záväzky mi čísluje: Z001..Z002... atď., ostatné pohľadávky mi čísluje P001...P002, ale aj Ty sama si môžeš zvoliť svoje interné číslovanie, ktoré bude odlišné od došlých a odoslaných faktúr. Môžeš aj také ako ja.:)
blcha
28.07.09,16:07
mne sa osvedčilo u malých klientov číslovanie v tom poradí, ako záväzky vznikajú, je dobrá mať v čísle zašifrovaný aj rok, z ktorého je doklad a jeho typ.
Napríklad 102009xxxx pre pohľadávky z roku 2009 a 202009xxxx pre záväzky z roku 2009. Kľudne miešam došlé faktúry napríklad s mzdami, ročným zúčtovaním zdrav. poistenia, daňovým priznaním....

Ak je však došlých faktúr viac, meradlom je pre mňa jeden šanón, tak kvôli prehľadnosti DF2009xxxx pre došlé faktúry, M2009xxxx mzdové záväzky a ostatné ID2009xxxx (interný doklad). Tak sú doklady aj roztriedené do šanónov a vždy ľahko nájdeme čo potrebujeme nielen my, ale aj klienti (a to je čo povedať!)