TBMB
28.07.09,14:06
Prosím o radu. Správne sme pochopili? Od roku 2009 sa zaraďuje majetok nasledovne :
dlhodobo hmotný majetok sa zaraďuje od 1700 € v minulom roku to bolo nad 30000Sk
a
dlhodobo nehmotný majetok od 2400 € v minulom roku to bolo nad 50000Sk.
Ďakujeme
Marína
28.07.09,12:46
TBMB
31.07.09,05:07
Ďakujem Ti za pomoc.
Rubrika
18.08.09,08:00
Chcela by som sa spýtať. Táto zmena zaradenia majetku sa týka len na novozakúpený majetok ? Od januára 2009 mám zmenenú smernicu ohľadom majetku kvôli zavedeniu Eura. Asi je potrebné zas ju zmeniť kvôli zmene sumy na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok.
Nie je potrebné potom majetok, ktorý mám ako HDM ale je do 1700 Eur presunúť do DHM - drobný dlhodobý majetok ?
Pretože ak zmením Smernicu ohľadom majetku, tak mi to nebude sedieť s evidenciou majetku v PC.
Sabadka
18.08.09,08:07
Chcela by som sa spýtať. Táto zmena zaradenia majetku sa týka len na novozakúpený majetok ? Od januára 2009 mám zmenenú smernicu ohľadom majetku kvôli zavedeniu Eura. Asi je potrebné zas ju zmeniť kvôli zmene sumy na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok.
Nie je potrebné potom majetok, ktorý mám ako HDM ale je do 1700 Eur presunúť do DHM - drobný dlhodobý majetok ?
Pretože ak zmením Smernicu ohľadom majetku, tak mi to nebude sedieť s evidenciou majetku v PC.

Zmena zaraďovania majetku platí od 01.03.2009, stačí ak si k internej smernici spravíš dodatok, ktorý bude mať platnosť od 01.03.2009. Podľa tohto dodatku zatraďuješ len majetok nakúpený po 1. marci, ten čo bol nakúpený pred 1. marcom musí byť zaradený do evidencie dňom keď bol nakúpený a zaradený podľa vtedy planých predpisov.
Rubrika
18.08.09,08:16
Ďakujem veľmi pekne za radu.
axara
06.12.09,21:01
Prosím vás o pomoc pri zaradení majetku. Minulý rok som robila účtovníctvo neziskovke a boli tam dve faktúry spolu na 600 eur na ušitie krojov. Dala som to do účtovníctva ako náklad neovplyväujúci základ dane (jedná sa o neziskové občianské združenie). Teraz rušia neziskovku a ostali im tie kroje. Problém je v tom, že som ich nedala do majetku. Môžem ich teraz zaradiť do majetku? alebo musím podať opravné daňové priznanie. alebo čo s nimi?
dakujem za radu.