terra10
28.07.09,15:28
Pred tromi mesiacmi do mna narazil vodic z vedlajsej cesty ktory sa nepozrel,bola policia,vina bola jednoznacne preukazana,moje auto bolo 1.5 rocne,on mal len zakonnu, mne v jeho poistovni pracovnicka odporucila ist cez moju havarijnu,/ze je nove auto a malo najazdene/ a ze poistovne si to medzi sebou vysporiadaju, servisu vystavia kryci list , ja zaplatim spoluucast, a tuto nasledne dostanem z jeho zakonnej. Teraz mi poslali z jeho poistovne list kde uvadzaju ze zo spoluucasti odratali amortizaciu podla nich 4/5 sumy a zaplatia mi 1/5 . Neviem ci je to v poriadku, kedze viem o troch pripadoch ked poistovna vyplatila uplne celu cast aj spoluucasti , dokonca jednemu na 5 rocnom aute /vsetko boli tiez pripady ked nehodu nezavinili,co myslim je spravne/. Ale pripada mi to ze poistovne maju na kazdeho iny meter.
mona091
28.07.09,19:37
pocula som o tom, potvrdila mi to priamo poistovna AXA, ze spoluucast amortizuju,

mala som dost poistnych udalosti, kde som mala plnenie z havarijneho poistenia a spoluucast mi stale poslali v plnej vyske z poistovni vinnika, islo o poistovne csob, otp, kooperativa, ceska a este nejake, uz si nepamatam,

keby mne nevyplatili spoluucast v plnej vyske, po preskumani narokov by som to riesila pravnou cestou,

raz mi allianz poslal plnenie vo velmi nizkej sume, s cim som nesuhlasila, okrem toho tam boli matematicke cary-mary s DPH, raz pripocitane, potom odpocitane, potom prepocitane, len nie normalne, (islo o sukromnu osobu),
a amortizacia,
tak sme si rok pisali, az to skoncilo na kopii pre kontrolny urad, a vtedy mi poistovna doplatila
Flinstone
29.07.09,03:54
Ja som mal len raz skúsenosť, že mi jeden chlapák nedal prednosť a poisťovňa allianz mi škodu uhradila v plnej výške. Likvidádor povedal, že pri aute do 5 rokov amortizáciu neuplatňujú.
preboha
07.08.09,19:17
mali ste dostať všetko do koruny - resp. centu
dudy25
22.02.10,17:29
Takmer presne rovnaka situacia akurat moje auto ma 4 roky.Havarijna poistovna mi stanovila cenu,ktoru nesmie prekrocit oprava,dal som to opravit v autorizovanom servise a neprekrocil limit. Spoluucast som si vymahal od poistovne vinnika (AXA) a ti ma poslali do...." vyplateného poistného plnenia je vyššia ako skutočná škoda. Vzhľadom k týmto okolnostiam žiaľ zatiaľ nemôžme Vaše nároky odškodniť"

A co teraz.......:(
ivka70
22.02.10,17:59
NAm AXA pred 2 mesiacmi vyplatila celu spoluucast, akurat tam maju bordel a nevedeli najst doklady, urgovali smeto 4x, potom to vybavili za tyzden.
Auto je 3- rocne, havarijna v Kooperative, 5000 Sk spolucast vyplatili do EURa :).
dudy25
18.03.10,07:47
No situacia je rovnaka aj 6 mesiacov po nehode, vyplatena spoluucast rovna 0 EUR.Takze som 200 EUR v minuse.Ak si niekto mysli,zeby mi s tym dokazal nejak pomoct,tak mi prosim napiste na dudy(zavinac)zoznam.sk