sten77
28.07.09,16:51
:mee:
Prosím o pomoc
Počas mojej PN ma zamestnávateľ FO odhlásil zo SP! Po ukončení mojej dočasnej PN ma informoval, že zbankrotoval, dočasne pozastavil svoju činnosť a mám si dať výpoveď, nakoľko on nemá peniaze na odstupné. Taktiež mi odmieta vyplatiť 260 € - preplatok na dani s prímu za rok 2008. Popritom podľa výpisu z OR si v deň môjho odhlásenia zo SP založil s.r.o-čku.
Za pomoc ďakujem Agáta.
:confused:
Milan Benka
28.07.09,15:10
:mee:
Prosím o pomoc
Počas mojej PN ma zamestnávateľ FO odhlásil zo SP! Po ukončení mojej dočasnej PN ma informoval, že zbankrotoval, dočasne pozastavil svoju činnosť a mám si dať výpoveď, nakoľko on nemá peniaze na odstupné. Taktiež mi odmieta vyplatiť 260 € - preplatok na dani s prímu za rok 2008. Popritom podľa výpisu z OR si v deň môjho odhlásenia zo SP založil s.r.o-čku.
Za pomoc ďakujem Agáta.
:confused:

Čím skôr sa poraďte s právnikom.

Postup zamestnávateľa nahláste na Inšpektoriát práce, nevyplatený preplatok na dani oznámte na daňový úrad.
Xanti
28.07.09,15:11
:mee:
Prosím o pomoc
Počas mojej PN ma zamestnávateľ FO odhlásil zo SP! Po ukončení mojej dočasnej PN ma informoval, že zbankrotoval, dočasne pozastavil svoju činnosť a mám si dať výpoveď, nakoľko on nemá peniaze na odstupné. Taktiež mi odmieta vyplatiť 260 € - preplatok na dani s prímu za rok 2008. Popritom podľa výpisu z OR si v deň môjho odhlásenia zo SP založil s.r.o-čku.
Za pomoc ďakujem Agáta.
:confused: Wau ako sa lahko chce z toho zamestnávateľ dostať. Teda mám pocit, že ako FO ručí za záväzky zo svojho podnikania celým svojím majetkom ( aj súkromným ), a jeho vyhlásenie že zbankrotoval mu zrejme nič nepomôže a bude musieť Ti doplatiť čo Ti dlhuje, plus odstupné.