rony303
28.07.09,17:03
Ahojte,vzory kupnej zmluvy i navrhu na vklad som si tu prečítala,ale neviem koľko ich mám vyhotoviť.My sme 3 súrodenci a predávame RD do bezpodielového spoluvlastníctva manželom.Kupujúci povedali,že v banke,v ktorej berú úver im kázali vyhotoviť 9 zmlúv.Koľko zmlúv pôjde k návrhu na vklad,koľko banke a musia byť overené podpisy na všetkých zmluvách?Dík
toju
28.07.09,15:05
prečo neideš k notárovi nech ti tie zmluvy urobí?
rony303
28.07.09,15:25
Ja zmluvy vypracované mám ale v banke povedali,že stačí overiť na dvoch zmluvách podpisy,na katastri ze na piatich
Chobot
28.07.09,20:19
Ahojte,vzory kupnej zmluvy i navrhu na vklad som si tu prečítala,ale neviem koľko ich mám vyhotoviť.My sme 3 súrodenci a predávame RD do bezpodielového spoluvlastníctva manželom.Kupujúci povedali,že v banke,v ktorej berú úver im kázali vyhotoviť 9 zmlúv.Koľko zmlúv pôjde k návrhu na vklad,koľko banke a musia byť overené podpisy na všetkých zmluvách?Dík

Treba vyhotoviť toľko zmlúv, koľko je zmluvných strán plus 2 kusy pre kataster. Ak ste teda v zmluve 3 súrodenci ako predajcovia, 2 manželia na strane kupujúcich, tak bude treba 3+2+2=7 overených originálov zmlúv predložiť na kataster k zápisu. Okrem toho bude chcieť asi aj banka zmluvu, nech sa spýtajú, koľko chce banka. Oni nech neprikazujú koľko treba celkovo, nech len povedia, koľko potrebujú oni (banka). Ak chcú dve vyhotovenia, tak bude treba urobiť 9, 2 banke a 7 na kataster.

Po zápise kataster posiela každému účastníkovi zmluvu s potvrdením o vklade, takže kataster si ponechá 2 a 5 ich pošle každému (aj manželom každému jednu).

Ak banke stačí len jedna zmluva, tak ich bude treba vyhotoviť 8.

V zmysle zákona je síce potrebné overiť len podpis predávajúceho / cich, ale dobré je nechať overiť podpisy všetkých účastníkov.