jaro001
29.07.09,07:51
Dobry den, chcem sa opytat ci pri sluzobnej ceste do zahranicia (miesto vykonu prace je podla zmluvy na slovensku) sa podla zakona zahrna cas straveny cestovanim (cca 4+4 hod) na miesto urcenia do pracovneho casu (podla zmluvy 40 hod/tyzden)...problem je ten ze v nedelu a v piatok vecer cestujem a zamestnavatel mi uzna iba cas straveny v praci v zahranici, tym padom cestujem vo volnom case...
Dakujem.
Jaro
mzdarka renca
29.07.09,06:11
Dobry den, chcem sa opytat ci pri sluzobnej ceste do zahranicia (miesto vykonu prace je podla zmluvy na slovensku) sa podla zakona zahrna cas straveny cestovanim (cca 4+4 hod) na miesto urcenia do pracovneho casu (podla zmluvy 40 hod/tyzden)...problem je ten ze v nedelu a v piatok vecer cestujem a zamestnavatel mi uzna iba cas straveny v praci v zahranici, tym padom cestujem vo volnom case...
Dakujem.
Jaro

Ono je to tak, že ako práca sa berie to, čo máš v náplni práce. T.z., že ten piatok a nedeľu máš nárok len na stravné-diety v zmysle zákona o cestovných náhradách, pokiaľ celkovo služobná cesta trvá viac ako 5 hod..
mzdarka renca
29.07.09,06:21
Uvediem ti ešte dva príklady:
napr. vodič na služobnej ceste
tomu sa zaratáva do odpracovaného času len výkon-vedenie motor. vozidla, to čo čaká, alebo niekde sa zdrží, tak to sa ako výkon práce neberie. Vodič má nárok len na stravné.

napr. mzdárka - prac. čas od 8,00 - 16.00
zamestnávateľ ma vyšle na služobnú cestu na vysunuté pracovisko mimo miesta môjho výkonu práce. Prídem na miesto určenia o 13.00 a pracujem so zamestnancami na danom vysunutom pracovisku do 18.00 a vrátim sa späť o 23.00-cestujem. Do môjho výkonu práce sa ráta iba doba do 18.00. Od 18.00 do 23.00 sa presun-cestovanie nezaratáva do môjho výkonu práce, nakoľko žiadnu prácu nevykonávam, ale sa len presúvam. Nárok mám len na stravné.
Chobot
29.07.09,19:58
Dobry den, chcem sa opytat ci pri sluzobnej ceste do zahranicia (miesto vykonu prace je podla zmluvy na slovensku) sa podla zakona zahrna cas straveny cestovanim (cca 4+4 hod) na miesto urcenia do pracovneho casu (podla zmluvy 40 hod/tyzden)...problem je ten ze v nedelu a v piatok vecer cestujem a zamestnavatel mi uzna iba cas straveny v praci v zahranici, tym padom cestujem vo volnom case...
Dakujem.
Jaro

Prečítaj si túto diskusiu, tam som to popisoval podrobne:

http://www.porada.sk/t35452-pracovny-cas-pocas-pracovnej-cesty.html