timot04
29.07.09,09:02
Ahojte, ste super, veľmi ste mi pomohli, a ak ide o dôchodcu-vrátnika, ktorý mal do decembra PP na dohodu a potom na neurčito, a teraz 24.7.2009 mu dal okamžitú výpoveď, môže mu dať výpoveď podľa parg. 68, k 1.8.2009. Platí aj pre neho 2 mes. výp. lehota so mzdou? Ako to vlastne je? Ďakujem. Vierka
drobeceva
29.07.09,07:05
Ahojte, ste super, veľmi ste mi pomohli, a ak ide o dôchodcu-vrátnika, ktorý mal do decembra PP na dohodu a potom na neurčito, a teraz 24.7.2009 mu dal okamžitú výpoveď, môže mu dať výpoveď podľa parg. 68, k 1.8.2009. Platí aj pre neho 2 mes. výp. lehota so mzdou? Ako to vlastne je? Ďakujem. Vierka
Za čo dostal okamžité zrušenie PP, pre porušenie PP? Ak dostane okamžité, to znamená že hneď po prevzatí končí PP, výpovedná doba tam nie je. Upresní to.
veronikasad
29.07.09,07:16
Ahojte, ste super, veľmi ste mi pomohli, a ak ide o dôchodcu-vrátnika, ktorý mal do decembra PP na dohodu a potom na neurčito, a teraz 24.7.2009 mu dal okamžitú výpoveď, môže mu dať výpoveď podľa parg. 68, k 1.8.2009. Platí aj pre neho 2 mes. výp. lehota so mzdou? Ako to vlastne je? Ďakujem. Vierka
Vierka, upresni prosím
ide o pracovný pomer = pracovná zmluva alebo prácu na dohodu /aký typ dohody/
kto dal "výpoveď" - zamestnanec alebo zamestnávateľ
timot04
29.07.09,07:18
Opustil pracovisko, nechával budovu otvorenú....,vrchol vynadal zamestnávateľovi do ... V.
veronikasad
29.07.09,07:20
Opustil pracovisko, nechával budovu otvorenú....,vrchol vynadal zamestnávateľovi do ... V.
vierka, prečítaj si znova príspevok č. 3 a doplň údaje
mzdarka renca
29.07.09,07:30
Opustil pracovisko, nechával budovu otvorenú....,vrchol vynadal zamestnávateľovi do ... V.
Zamestnávateľ ho písomne upozornil na porušenie prac. disciplíny?
timot04
29.07.09,07:33
Ide o pracovnú zmluvu na neurčito, zamestnávateľ/synovec/ dal výpoveď vrátnikovi, až,keď zamestnanec nadal do buz...Ja len ten to mesiac začínam, nemám doklady o zamestnancoch/ predchádzajúca mzdárka je na dovolenke/Ďakujem.Vierka
veronikasad
29.07.09,07:41
Ide o pracovnú zmluvu na neurčito, zamestnávateľ/synovec/ dal výpoveď vrátnikovi, až,keď zamestnanec nadal do buz...Ja len ten to mesiac začínam, nemám doklady o zamestnancoch/ predchádzajúca mzdárka je na dovolenke/Ďakujem.Vierka
Vierka, každý z nás začínal. Musíš však dávať v otázke kompletnejšie podklady, aby si dostala správnu odpoveď.

Okamžité zrušenie je ukončenie prac. pomeru podľa § 68 Zákonníka práce a môže ho zamestnávateľ uplatniť len z presne vymedzených dôvodov. Ak zamestnanec uplatní neplatnosť ukončenia prac. pomeru na súde, dôkazy musia byť na strane zamestnávateľa

Okamžité skončenie pracovného pomeru
§ 68
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec

a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
b) porušil závažne pracovnú disciplínu.

(2) Zamestnávateľ môže podľa odseku 1 okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie dozvedel, najneskôr však do jedného roka odo dňa, keď tento dôvod vznikol. O začiatku a plynutí lehoty rovnako platia ustanovenia § 63 ods. 3 a 4.
terezamaria
29.07.09,07:56
Ide o pracovnú zmluvu na neurčito, zamestnávateľ/synovec/ dal výpoveď vrátnikovi, až,keď zamestnanec nadal do buz...Ja len ten to mesiac začínam, nemám doklady o zamestnancoch/ predchádzajúca mzdárka je na dovolenke/Ďakujem.Vierka
Pokiaľ zamestnanec opúšťal pracovisko, neuzamkol budovu a urážal zamestnávateľa, dalo by sa to klasifikovať ako závažné porušenie pracovnej disciplíny, jedná sa o vrátnika, takže aj pri prípadnom odchode na WC by mala byť budova, ktorú strážil, resp. kde bol informátor, uzamknutá.

Tie urážky, pokiaľ sú svedkovia , tak to beriem tiež. Pokiaľ to bolo medzi 4 očami, na súde by ste neobstáli.Ale pre okamžité skončenie pracovného pomeru musí byť písomý zápis o závažnom alebo hrubom porušení pracovnej disciplíny, ktorý aj keď nepodpíše zamestnanec, podpíšu ho 2 svedkovia a zamestnávateľ.