anize
05.08.05,15:11
Ahojte mám problém. Kúpila som byt a chcela som ho zrekonštruovať, ale až po kúpe som zistila, že v akom hroznom stave je a že vlastne nemám toľko finančných možností ako som si predstavovala. Takže som sa rozhodla byt predať. A chcem si iba byť istá, že daň budem platiť iba z rozdielu predajná cena - kúpna cena a z toho 19%. Ako som sa dočítala tak si môžem odpočítať aj náklady napríklad na nový zámok v dverách a podobne. A nič iné neplatím! Ďaňové odovzdám až v roku 2006. Je to tak??????? Ďakujem čauko !!!!!!!!
Pepa
05.08.05,13:36
Áno, je to tak.
KEJKA
05.08.05,20:34
pokialľ viem, budeš platit dan z prevodu - a tu tiež treba odpocitat.
Skoda kazdej korunky.
Duša
05.08.05,20:36
A nie je dan z prevodu už zrušená?
KEJKA
05.08.05,21:02
to prave neviem, dane z darovania, stavieb, nehnutelnosti, .. ANO, ale dan z prevodu? Uz je neskor, zajtra sa pozriem, dnes som to len tak pustila do placu....
durisovad
05.08.05,21:40
Podla mojich vedomosti je dan z prevodu nehnutelnosti aj dan z darovania zrusena.
Pepa
06.08.05,10:31
Daň z prevodu a prechodu bola zrušená k 1.1.2005.
Johanka
06.08.05,10:55
to prave neviem, dane z darovania, stavieb, nehnutelnosti, .. ANO, ale dan z prevodu? Uz je neskor, zajtra sa pozriem, dnes som to len tak pustila do placu....Zrušená bola daň z darovania a dedičstva , daň z prevodu a prechodu nehnuteľností. Daň z nehnuteľností (bytov, stavieb a pozemkov) zrušená nebola.
Johanka
06.08.05,11:03
Ahojte mám problém. Kúpila som byt a chcela som ho zrekonštruovať, ale až po kúpe som zistila, že v akom hroznom stave je a že vlastne nemám toľko finančných možností ako som si predstavovala. Takže som sa rozhodla byt predať. A chcem si iba byť istá, že daň budem platiť iba z rozdielu predajná cena - kúpna cena a z toho 19%. Ako som sa dočítala tak si môžem odpočítať aj náklady napríklad na nový zámok v dverách a podobne. A nič iné neplatím! Ďaňové odovzdám až v roku 2006. Je to tak??????? Ďakujem čauko !!!!!!!!
Do výdavkov môžeš dať výdavky preukázateľne vynaložené na dosiahnutý príjem. V prípade, že sú väčšie ako dosiahnutý príjem, na rozdiel sa neprihliada, tzn. že z predaja nehnuteľnosti nemôžeš v DPriznaní vykázať stratu.
Daňové priznanie podávaš v lehote na podanie DP ( do 31.3.2006) za všetky druhy príjmov, ktoré dosahuješ ( napr. zo zamestnania, z podnikania, z predaja nehnuteľnosti atď).
Príjem z predaja nehnuteľnosti zahŕňaš do základu dane v tom zdaňovacom období, v ktorom príjmeš platbu , bez ohľadu na to , kedy kupujúci nadobudol vlastnícke právo k nehnuteľnosti.
KEJKA
06.08.05,12:49
Zrušená bola daň z darovania a dedičstva , daň z prevodu a prechodu nehnuteľností. Daň z nehnuteľností (bytov, stavieb a pozemkov) zrušená nebola.dakujem, usetrila si mi cas.
Pepa
06.08.05,13:54
Pre úplnosť dodávam, že daň z nehnuteľností /bytov, stavieb a pozemkov/ nespadá pod DÚ, ale pod príslušný MsU.
durisovad
06.08.05,13:59
Dan z nehnutelnosti asi nebude pripadat do uvahy, ta sa vyrubuje z toho, co ma clovek v drzbe k l.l. prislusneho roka. Ak chce byt predat, tak sa jej nebude tykat ani tato dan.