justafa
29.07.09,18:24
dobry den.
s kamaratkou chceme zacat podnikat.mame napad a obidve sme na urade prace, registrovane ale kazda v inom meste. chcem sa opytat,ci je mozne dostat prispevok na zacatie podnikania z UP aj v tom pripade, ked by som ziskane peniaze chcela investovat do nasho spolocneho projektu. myslim keby ona ziskala prispevok, ja by som ziskala prispevok a peniaze by sme spojili a investovali do spolocneho podnikatelskeho planu? zacinali by sme tak nie s cca.2500€ ale s 5000€?
wagner
29.07.09,19:28
Túto otázku musíš položiť na ÚP. Záleží do čoho ich chceš investovať. Na UP Ti presne povedia na čo môžeš použiť finančné prostriedky, Podľa mňa do nejakého projektu asi ťažko, pretože výška sumy na jednotlivé položky nesmie prekročiť 1000€ - teda 30 tisíc SK. A každú položku, ktorú Ti ÚP schváli musíš aj zdokladovať. Nie je to len tak, na čo chcem, na to použijem. Musíš spraviť podnikateľský zámer a tam Ti tie sumy schvália.
veronikasad
29.07.09,19:34
dobry den.
s kamaratkou chceme zacat podnikat.mame napad a obidve sme na urade prace, registrovane ale kazda v inom meste. chcem sa opytat,ci je mozne dostat prispevok na zacatie podnikania z UP aj v tom pripade, ked by som ziskane peniaze chcela investovat do nasho spolocneho projektu. myslim keby ona ziskala prispevok, ja by som ziskala prispevok a peniaze by sme spojili a investovali do spolocneho podnikatelskeho planu? zacinali by sme tak nie s cca.2500€ ale s 5000€?
Prevádzku si môžete otvoriť v hociktorom meste, môžete uzatvoriť zmluvu o združení fyzických osôb. Len prostriedky dotácie z UP môžete využiť na to, čo máte každá v podn. zámere. Nemôžete za spoločné peniaze kupovať investičný majetok. O akú prevádzku sa jedná ?
justafa
29.07.09,21:22
bude to non stop fastfood,ktory v meste chyba.cize ak ja vypracujem svoj podnikatelsky plan, a prejde a dostanem dotaciu,podla toho,co bude zmluvne dane to aj nakupim.a to iste kamaratka.otazne je ci je mozne ten prispevok na tuto cinnost dostat a ci je mozne ten jeden fastfood otvorit z dvoch prispevkov od dvoch roznych osob.
martinsanta
30.07.09,05:15
Ahojte , chcem sa spýtať na príspevok pre začínajúcich podnikateľov. Zatiaľ viem že ho môže dostať osoba ktorá je na ÚP min. 4 mes. ale ja pracujem. Je nejaký príspevok ktorý sa dá dostať od štátu ? alebo s nejakých EU fondov .. ?
jaryk13
03.08.09,11:00
Dobrý deň,

chcem sa opýtať či je možné získať príspevok na podnikanie, ak som

študentom.
veronikasad
03.08.09,11:02
Dobrý deň,

chcem sa opýtať či je možné získať príspevok na podnikanie, ak som

študentom.
nie, nárok na príspevok na samostatne zárobkovú činnosť má iba občan, ktorý je evidovaný ako uchádzač o zamestnanie na UP po dobu nejmenej 3 mesiacov.

Ako študenta ťa nezaevidujú ...
wagner
03.08.09,18:44
bude to non stop fastfood,ktory v meste chyba.cize ak ja vypracujem svoj podnikatelsky plan, a prejde a dostanem dotaciu,podla toho,co bude zmluvne dane to aj nakupim.a to iste kamaratka.otazne je ci je mozne ten prispevok na tuto cinnost dostat a ci je mozne ten jeden fastfood otvorit z dvoch prispevkov od dvoch roznych osob.
Podľa mňa, pokiaľ si každá svoje oprávnené výdavky zdokladuje - teda tie, ktoré jej odsúhlasí ÚP v podnikateľskom zámere, nie je problém ich investovať do jednej prevádzky.