pistara
29.07.09,21:47
Mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Počas mojej PN zamestnávateľ zrušil moju pracovnú pozíciu a posunul ju externej dodávateľskej spoločnosti. pred skončením PN mi zamestnávateľ ponúkol dohodu o skončení pracovného pomeru-§60 ZP-ale bez odstupného. Požadoval som dohodu s odstupným-zamestnávateľ odmietol. Takúto dohodu som odmietol,zamestnávateľ trval na pokračovaní pracovného pomeru. Nastúpil som do práce bez zmeny pracovnej zmluvy na bližšie nešpecifikovanú pracovnú pozíciu podľa zamestnávateľa vhodnú môjmu zdravotnému stavu a veku-i keď nemám zníženú pracovnú schopnosť. Pracovnú pozíciu primeranú pôvodnej pracovnej zmluve zamestnávateľ nemá a tak podľa každodenných pokynov nadriadeného vykonávam prácu podľa potreby-robím "dievča pre všetko".Môj názor je, že v tomto prípade zamestnávateľ bol povinný-keďže nemá pre mňa vhodnú pracovnú pozíciu-ukončiť pracovný pomer dohodou s odstupným.Namiesto toho mi ponúka podradné práce a skúša moju trpezlivosť.Poraďte,prosím, ako postupovať so zamestnávateľom?! PISTARA