Kes0
29.07.09,23:23
Ahojte,
mame na dome naplanovany dom so strechou s nizkym sklonom (pod 7 stupnov) takze na to ziadna krytina nemoze ist. Ako alternativu nam ponukli bud plech alebo asfaltove pasy. Vie mi niekto vysvetlit vyhody/nevyhody ?
Zatial nam len bolo povedane ze asfaltove pasy su lacnejsie a ze plech je neprijemny z pohladu hlucnosti ked prsi. Vie niekto o tom viac ?

dakujem
milossss
04.08.09,11:08
a co tak zelena strecha?? extenzivna?
Kes0
04.08.09,11:48
priznam sa ze ja neviem, ja som uplny laik a nejak neviem ani najst rozumne podklady k tematike. Takze neviem vobec ci taka alebo onaka strecha. Ved ani neviem hlavne rozdiely medzi asfaltovymi pasmi a plechom
ciners
04.08.09,12:03
http://www.stavebne-tabulky.sk/strechy_rozdelenie_kap.htm

skus sa tuto pohrabat v tych pdfkach
Este je dobra kniha atlas striech, ale stoji okolo 30eur, to skor keby mas moznost ju v nejakej kniznici pozriet
legolas
04.08.09,19:18
... ja Ti radím plechové zakrytie a neboj sa, že ak prší tak ta strecha je hlučná, ja by som skôr povedal, že je to príjemné zaspávanie. Práve teraz keď Ti píšem tieto riadky tak u nás leje nie prší a je to príjemné:)
220870
04.08.09,19:31
Zaujímavá a veľmi užitočná tabuľka.Diki za tip.
AndrejG
04.08.09,20:37
Ja mam plech a pocujem ho iba ked je fakt silna burka/lejak. Ale nieje to vobec neprijemne, prave naopak, zvuk je rovnaky ako pri inej krytine. Ale ja mam 30cm izolacie, a medzi nou vzduchovu medzeru, takze to ciastocne pomaha urcite.
Milan.Žiška
05.08.09,05:10
Súhlasil by som s plechom. Podmienkou by malo byť kvalitné prevedenie. Dobre si pozrieť detalily striech s plechovou krytinou.
www.caddetaily.cz
hlavne detaily klampiarskych konštrukcií ( vo vzťahu k malému sklonu musia byť OK aby nezatekalo).
bupi
05.08.09,12:06
My mame tiez plech, zvuk je prijemny, vobec nevadi, rovnako ako tu pisal niekto predomnou.Plech ma aj rozne tvary, aj podobne skridle. Existuje aj alternativa hlinikova krytina.
didushik
11.08.09,04:56
Tú plechovú si radšej nedávaj. som z východu a mojej babke takúto podfúklo a odvialo do susedov. ja tomu už vôbec nedôverujem. veď stačí vidieť správy o tých vetroch a o stále viac zničených domoch s takouto strechov. aj ja na budúci rok idem stavať dom so strechou s miernym sklonom a rozhodli sme sa pre degolu. neviem či je to dobré riešenie ale stále lepšie ako plech
legolas
11.08.09,05:42
Tú plechovú si radšej nedávaj. som z východu a mojej babke takúto podfúklo a odvialo do susedov. ja tomu už vôbec nedôverujem. veď stačí vidieť správy o tých vetroch a o stále viac zničených domoch s takouto strechov. aj ja na budúci rok idem stavať dom so strechou s miernym sklonom a rozhodli sme sa pre degolu. neviem či je to dobré riešenie ale stále lepšie ako plech

... to prevedenie ako to povedal Milan, musí byť kvalitné. Ja mám dom pokrytý plechom som tiež z východu, postavil som dom v 79 r. a zatiaľ mi tú strechu nezobral vietor, akurát som ju za tie roky 2x ponatieral proti hrdzi.