kerkoas
30.07.09,10:19
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť ohlane materskej dovolenky zamestnankyne.
Zamestnakyňa je na rodičovskej dovolenke do 13.9.2009. Od 3.8.2009
nastupuje na dalšiu materskú dovolenku. Má nárok na materské, ked je podmienka 270 dní nemocenského poistenia?

Zároveň sa chcem spýtať, či počas poberania materského môže pracovať na dohodu o pracovnej činnosti?

Ďakujem
Grigelova
veronikasad
30.07.09,08:25
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť ohlane materskej dovolenky zamestnankyne.
Zamestnakyňa je na rodičovskej dovolenke do 13.9.2009. Od 3.8.2009
nastupuje na dalšiu materskú dovolenku. Má nárok na materské, ked je podmienka 270 dní nemocenského poistenia?

Zároveň sa chcem spýtať, či počas poberania materského môže pracovať na dohodu o pracovnej činnosti?

Ďakujem
Grigelova
trvá jej pracovný pomer ?
kerkoas
30.07.09,10:15
áno, PP nadalej trvá.
Sabadka
31.07.09,16:49
Babenky mám taký menší problémik, vy ste šikulky poradíte určite.

Zobrali sme jednu z-u na zastupovanie počas RD, ona však medzi časom otehotnela tiež (plodné pracovné prostredie:---) a odchádza na MD zhruba za 2 týždne, kedy jej bude končiť PP? Takto skomplikované záležitosti som ešte neriešila.
Tweety
31.07.09,16:52
Babenky mám taký menší problémik, vy ste šikulky poradíte určite.

Zobrali sme jednu z-u na zastupovanie počas RD, ona však medzi časom otehotnela tiež (plodné pracovné prostredie:---) a odchádza na MD zhruba za 2 týždne, kedy jej bude končiť PP? Takto skomplikované záležitosti som ešte neriešila.Ako to má uvedené v PZ? Má dobu určitú konkrétne dátumovo ohraničenú, alebo ako? Ak platí prvé, končí tým dátumom doby určitej, ak druhé, končí nástupom pracovníčky , ktorú zastupuje z RD.
Sabadka
31.07.09,16:55
Ako to má uvedené v PZ? Má dobu určitú konkrétne dátumovo ohraničenú, alebo ako?

Doba určitá - zastupovanie počas RD p. xy

Lenže tá ktorú zastupuje počas RD tak aj tá je znovu tehotná, takže ona sa nevráti skôr ako tejto skončí RD.
Vravím u nás je plodné prostredie, rodí sa krížom krážom a kto to má dať do poriadku?:confused::eek:
Tweety
31.07.09,16:56
Doba určitá - zastupovanie počas MD a RD p. xy
Tak platí druhá časť odpovede.
Sabadka
31.07.09,17:00
Tak platí druhá časť odpovede.

Majka, ešte som dopísala k príspevku jednu vetu,:o
Tweety
31.07.09,17:04
Majka, ešte som dopísala k príspevku jednu vetu,:o
Nevadí, na mojej odpovedi to nič nemení.
Tweety
31.07.09,17:06
Doba určitá - zastupovanie počas RD p. xy

Lenže tá ktorú zastupuje počas RD tak aj tá je znovu tehotná, takže ona sa nevráti skôr ako tejto skončí RD.
Vravím u nás je plodné prostredie, rodí sa krížom krážom a kto to má dať do poriadku?:confused::eek:
Takže zamestnáte tretiu, ktorá pôjde na MD a RD a kolotoč bude pokračovať.:)
Sabadka
31.07.09,17:08
Nevadí, na mojej odpovedi to nič nemení.

Ďakujem.
Sabadka
31.07.09,17:09
Takže zamestnáte tretiu, ktorá pôjde na MD a RD a kolotoč bude pokračovať.:)

Dúfam, že už nie, vravela som šéfovi nech už bere takú čo je po prechode::D:D:D:D:D
terezamaria
31.07.09,17:26
Doba určitá - zastupovanie počas RD p. xy

Lenže tá ktorú zastupuje počas RD tak aj tá je znovu tehotná, takže ona sa nevráti skôr ako tejto skončí RD.
Vravím u nás je plodné prostredie, rodí sa krížom krážom a kto to má dať do poriadku?:confused::eek:

Táto terajšia pracovníčka, nazvime ju IVETA má dobu určitú na zastupovanie RD pani XY. Keď sa vrátí z RD pani XY, skončí doba určitá tejto pracovníčke.

Nakoľko IVETA ide tiež na MD, príjmete ďaľšiu pracovníčku, nazvime ju MONIKA.
Preto, že XY ide znovu na MD a následne na RD, MONIKA bude mať pracovnú zmluvu s dobou určitou - na zastupovanie MD a RD IVETY, tá nastúpi skôr do práce ako XY, potom ešte potiahne IVETA, kým nepríde XY. Tá príde posledná a tým IVETA končí.
terezamaria
31.07.09,17:36
IVETA zastupuje pani XYpočas RD.Jej doba určitá sa končí nástupom pani XY.

IVETAodchádza na MD a RD = príjmeteMONIKU. PZ doba určitá na zastupovanie MD a RD IVETY. IVETA nastúpi skôr ako XY, kým nastúpi XY ešte bude robiť. Nástupom XY jej končí doba určitá.

MONIKE končí doba určitá nástupom IVETY.

Ešte raz som to napísala zvýraznené.Dúfam, že to nebude vadiť.
Sabadka
31.07.09,18:24
Ďakujem za lopatistickú odpoveď, zvýraznenie len prospelo, aj ja som si to takto predstavovala, len som si nebola istá a potrebovala som sa v tom utvrdiť.
mzdarka renca
31.07.09,18:45
mimotemy ešte šťastie, že má kto zachraňovať demografický vývoj na Slovensku:D:D:D
Sabadka
31.07.09,19:12
mimotemy ešte šťastie, že má kto zachraňovať demografický vývoj na Slovensku:D:D:D

mimotemy Najlepšie bude, keď pôjdem na MD aj ja a nech to rieši tá čo príde po mne:D:D:D:D a po ukončení RD pôjdem rovno do dôchodku:eek:
mzdarka renca
31.07.09,19:23
mimotemy Najlepšie bude, keď pôjdem na MD aj ja a nech to rieši tá čo príde po mne:D:D:D:D a po ukončení RD pôjdem rovno do dôchodku:eek:

mimotemyjasne, čo si horšia ako Madonna?:D:D:D