Didia
05.08.05,21:21
Ludkovia potrebujem od Vas pomoc :-)
Chcela by som si otvorit maly obchodik kde by som predavala detske oblecenie a detske vyzivy. Problem je v tom ze neviem co vsetko ktomu potrebujem :-( aj som to tu skusala najst ale po hodine neuspesneho hladania som sa rozhodla sa vas takto opyta. V zivnosti mam kupu tovaru na ucel jeho predaja konecnemu spotrebitelovi (maloobchod) to by malo stacit ako mi bolo povedane mam sice aj velkoobchod a dalsie veci ale to nie je az tak dolezite :-) Neviem presne kde mam zacat ten mi hovori to sprav tamten hento sprav a mam s toho bordel :-) Takze vas pekne prosim pomozte :)
Dakujem
kukučka
05.08.05,20:01
ja síce o obchode viem menej ako nič :D a ty by si zase chcela viac ako veľa :D
Ale vážne, akurát tu relaxujem a učím sa. Takže opakovane radím každému začiatočníkovi, nauč sa chodiť do archívu - dole na spodnej lište. Dúfam, že nájdeš veľa dobrých rád.
Prajem pekný večer...:)

http://www.porada.sk/archive/index.php/f-63.html
Didia
06.08.05,07:40
Dakujem za suhrn ale to som si uz pozerala :) Ja som skor chcela vediet kam najp. mam skocit ci na MU a vybavit povolenie to tiez neviem akou formou a dalej treba zavolat hygienika. A urcite este nieco treba ale to som zial nevycitala:(
A aby to nebolo take jednoduche chcem tu predajnu otvorit v grazi ktoru teraz prerabam :)dakujem
babenko1
06.08.05,07:51
otvorenie prevádzky oznámiš na miestnom úrade, hygienu si vybavíš na hyg. stanici
Didia
06.08.05,07:59
A to je vsetko co potrebujem?
adam
06.08.05,11:09
A to je vsetko co potrebujem?
Ďalej potrebuješ:
- autorizovať Inšpekčnú knihu na živnost.úrade. Knihu kúpiš v papiernictve, vypíšeš žiadosť, priložíš kolok, ďalej
- ak budeš predávať tovar, potrebuješ pokladňu. Kúpiš Knihu pokladnice, vypíšeš úvodnú stranu, zájdeš za servisným technikom naprogramovať ju, urobiť prvú uzávierku, on Ti to opečiatkuje,
- zájdeš na daňový úrad, kde nahlásiš prevádzku, a tu Ti i pridelia daňový kód pokladnice, ktorý musí byť v pokladni naprogramovaný.
Ak ma ešte napadnú ďalšie veci, napíšem, alebo sa pýtaj.......:)
babenko1
06.08.05,11:43
- ak budeš predávať tovar, potrebuješ pokladňu. Kúpiš Knihu pokladnice, vypíšeš úvodnú stranu, zájdeš za servisným technikom naprogramovať ju, urobiť prvú uzávierku, on Ti to opečiatkuje,
- zájdeš na daňový úrad, kde nahlásiš prevádzku, a tu Ti i pridelia daňový kód pokladnice, ktorý musí byť v pokladni naprogramovaný.
presne naopak... najprv musíš ísť na daňový úrad, tam ti dajú daňový kód pokladnice a až potom za servisným technikom, ktorý ti naprogramuje ten kód do hlavičky.. :)
adam
06.08.05,11:48
presne naopak... najprv musíš ísť na daňový úrad, tam ti dajú daňový kód pokladnice a až potom za servisným technikom, ktorý ti naprogramuje ten kód do hlavičky.. :) Ale potom znovu na DÚ, pretože bez uzávierky potvrdenej technikom, DÚ pokladničnú knihu neopečiatkuje....:)
POZRI VYSVETLENIE V PRÍSPEVKU 14
babenko1
06.08.05,11:52
to kde tak robia??? ja som to vybavovala teraz na jar.. a nič také po mne nechceli...
adam
06.08.05,13:12
Na Slovensku je to tak......:D
Pepa
06.08.05,14:32
Bez uzávierky? Bez akej uzávierky? No toto som nepočula. Knihu pokladnice DU potvrdí po predložení tzv. certifikačného listu tej-ktorej pokladnice.
lenkak
06.08.05,14:59
Ja som tiež nepotrebovla prvú nulovú uzávierku, opečiatkovali mi knihu pokladne aj bez toho. Stačil im vidieť certifikát.
jess
06.08.05,15:47
otvorenie prevádzky oznámiš na miestnom úrade, hygienu si vybavíš na hyg. stanicinajprv musíš mať ten "obchodík", ak si v prenájme, treba ti nájomnú zmluvu s ktorou pojdeš na živnostenský úrad, tam ti zaregistrujú prevádzku, najprv však musíš kúpiť inšpekčnú knihu, kde ti živn.úrad potvrdí "otvorenie" prevádzky, potom na mestský úrad , kde ti "povolia" otváracie hodiny, jasné za hygienikmi, tí ti tiež musia prevádzku schváliť, no a potom ERP, s certifikátom treba ísť na DÚ, kde ti pridelia DKP, tento ti servisný technik od ERP nahodí aj s hlavičkou a kódikmi do ERP.
adam
06.08.05,16:07
Ja som tiež nepotrebovla prvú nulovú uzávierku, opečiatkovali mi knihu pokladne aj bez toho. Stačil im vidieť certifikát.
Už viem, prečo to odo mňa chceli!!!!!! Ja som nemala novú pokladňu, ale z druhej ruky. Tak technik musel vynulovať stavy predchádzajúcej firmy!,urobiť uzávierku, dať pečiatku atď....Sory........
Didia
08.08.05,07:13
Dakujem velmi pekne ste super :) Ide sa vybavovat :)