anawinka
30.07.09,10:15
Ahojte, chcem Vás poprosiť, ako vystavím predfaktúru v danom programe?
lenkage
30.07.09,09:24
Agenda- Faktúry,pohľ.záv. - Faktúry vydané- tu sa nachádza položka - Pridať predf. (pri znamienkach + - a tak)
anawinka
30.07.09,09:50
Dobre, ale keď si chcem danú predfaktúru vytačiť, píše mi tam Predfaktúra č.900206. Kde dám iné značenie, že nie predfakúra...
zuzanar
30.07.09,10:15
A ako sa má volať predfaktúra keď nie predfaktúra?
anawinka
30.07.09,11:28
A nie je nejak inak označená od klasických vydaných faktúr?
nemajú predfaktúry iné poradie? napr. PF00001X?
anawinka
30.07.09,11:29
a nemajú iné poradie predfaktúry ako obyčajné vystavené faktúry?s tým X?
zuzanar
30.07.09,11:34
Majú predfaktúry iné poradie. Keď klikneš na pridať predfaktúru nezačne ti s novým číselným radom? Ak nie pri čísle predfaktúry klikni na ikonu ruky a daj editovať - zvoľ si číslo aké chceš.
anawinka
31.07.09,04:46
A chcem sa Vás ešte spýtať, vyúčtovacia faktúra typu - fakturujeme Vám za prijatú zálohovú faktúru, sa považuje za klasickú vystavenú faktúru? nie zálohovku že?
zuzanar
31.07.09,05:13
Áno, faktúru na vyúčtovanie dph z prijatej zálohy, vystavujem ako normálnu vystavenú faktúru.
vasana
25.11.09,09:34
Prosím Vás o pomoc pri evidencii a účtovaní predfaktúry, faktúry na prijatú zálohovú platbu a vyúčtovaciu faktúru v MRP JÚ.
1. Vystavenie predfaktúry na tovar a služby - bez vyčíslenia DPH - chápem
2. Vystavenie faktúry k prijatej 50% zálohe - vystavujem faktúru s textom: Fakturujeme Vám prijatú zálohu zo dňa ... k predfaktúre č. ...???
3. Ak zvyšnú polovicu fakt. sumy klient vyplatí po dodaní tovaru a služby - vystavujem faktúru rovno vyúčtovaciu - nulovú, alebo znova k prijatej zálohe na zvyšnú časť sumy a potom konečnú vyúčtovaciu nulovú???
4. V prijatých faktúrach budem mať potom min. dve faktúry s tým, že vyúčtovacia faktúra bude v celej výške, výstup po odrátaní záloh bude nulový a ako to potom párujete s výpisom?
Ďakujem za pomoc, zatiaľ som mala predfaktúry uhrádzané naraz jednou sumou, ale teraz nie som si istá.