phoculka
30.07.09,11:17
Ahojte,
asi sa bude mnohým zdať, že mám hlúpu otázku, ale skutočne ma to zarazilo. Včera mi prišla nová chladnička (HYUNDAI RCB0143GW7) a pri jej vybaľovaní som si všimla, že jej zadná stena je úplne rovná - po "rebrinách" ani stopy. Zatiaľ každá chladnička, ktorú sme doma mali (5-ročná Indesitka a 100-ročná Calexka) na zadnej stene túto vec mala. Neviem ako to správne nazvať, ale je to skrátka to, čo sa zohrieva keď chladnička chladí. Písala som aj predajcovi, zatiaľ sa mi neozval a už by som ju potrebovala aj zapojiť, len som z toho skrátka trochu zmätená :o
Tak sa chcem spýtať, kto máte nové výdobytky techniky - naozaj to tam nemá byť?
Ďakujem za rady :o
jajko50
30.07.09,10:05
Jednoduchá pomoc - zapoj do elektriny a o chvíľku sa presvedčíš či fungíruje. Ak ano tak načo rebriny? To už asi taký nový vymakaný model bez chladiča. veľa zdaru z chladenia. A nepíš výrobcovi kým neskúsiš - do tej Azie ide pošta neskutočne dlho a ešte kým odpovedia tak potraviny sa aj uvaria v tomto počasí. Nemysli si že si robím srandu, len som sa zamyslel tiež nad tými rebrinami a trochu ma to pobavilo.
kvalitar
30.07.09,10:06
ano ja sam taku chladnicku uz videl myslim ze to bola BOSCH predajca mi vysvetlil ze to robia po novom aby sa dala pohodlnejsie ulozit. Na kvalitu chladenia by to nemali mat vplyv. Ty si tu chladnicku pred kupou nevidela? Hyundai veru som ani ja nikde v obchode nevidel.
Olice
30.07.09,10:16
Ahojte,
asi sa bude mnohým zdať, že mám hlúpu otázku, ale skutočne ma to zarazilo. Včera mi prišla nová chladnička (HYUNDAI RCB0143GW7) a pri jej vybaľovaní som si všimla, že jej zadná stena je úplne rovná - po "rebrinách" ani stopy. Zatiaľ každá chladnička, ktorú sme doma mali (5-ročná Indesitka a 100-ročná Calexka) na zadnej stene túto vec mala. Neviem ako to správne nazvať, ale je to skrátka to, čo sa zohrieva keď chladnička chladí. Písala som aj predajcovi, zatiaľ sa mi neozval a už by som ju potrebovala aj zapojiť, len som z toho skrátka trochu zmätená :o
Tak sa chcem spýtať, kto máte nové výdobytky techniky - naozaj to tam nemá byť?
Ďakujem za rady :o
Určite to tak má byť, hádam by to nezabudli namontovať.
Ja mám Samsung no forst systém a tiež je zadná stena hladká (čomu som aj rada, pretože sa tam aspoň neusadzuje prach).
arizona
30.07.09,10:31
Je dobré vždy preštudovať manuály (aj obrázky :--- ) k tovaru, ktorý kúpiš.
Určite si dostala k chladničke aj nejaké knižočky, kde je to všetko popísané a určite aj zobrazené...;););)
PotPalo
30.07.09,11:34
Neviem ako to správne nazvať, ale je to skrátka to, čo sa zohrieva keď chladnička chladí.

Najnovšie modely to majú zabudované v stenách, takže sa zohrievajú zo všetkých strán.
xaxar1
03.08.09,10:52
Najnovšie modely to majú zabudované v stenách, takže sa zohrievajú zo všetkých strán.
Presne tak. Tie rebriny to je kondenzátor, kde kondenzuje chladivo do kvapalného stavu, aby mohlo byť znova vstrekované do výparníka v mrazáku a v chladničke. Niektoré nové chladničky majú tento kondenzátor rozdelený na dve polovice a je zabudovný v bočných stenách chladničky, niekedy aj v zadnej stene. Aj moja mama si nedávno kupovala novú chladničku a o tri dni sa mi sťažovala, že asi s ňou nie je niečo v poriadku, lebo sa podozrivo zahrieva na bokoch.