danielik76
30.07.09,12:06

Dobrý deň,
manžel si od pondelka 27.7. čerpá nariadenú dovolenku (celozávodnú). Dnes ho počas dňa zavolali na súrny zásah v pobočke v Senci (kde pár ľudí pracuje aj počas celozávodnej dovolenky). Sídlo zamestnávateľa a bydlisko je v Trnave. Manžel bol však od rána súkromne niečo vybavovať mimo Trnavy. Má nárok na preplatenie cestovného z miesta, kde sa zdržiaval, do Senca/Trnavy? Je povinný dokazovať, kde sa nachádzal, aby mu bolo cestovné preplatené?
blondy
30.07.09,10:50
Zákonník práce
§ 112
(1) Zamestnávateľ je povinný nahradiť zamestnancovi náklady, ktoré mu bez jeho zavinenia vznikli preto, že zamestnávateľ mu zmenil čerpanie dovolenky alebo ho odvolal z dovolenky.

Je na zamestnancovi aby vyčíslil náklady, ktoré mu týmto vznikli. Za predpokladu že dovolenku mal riadne odsúhlasenú.
danielik76
30.07.09,10:59
Ten paragraf som čítala, len som nevedela, či sa to nevzťahuje len napr. za dovolenku zaplatenú v nejakom hoteli/ubytovacom zariadení.
A samozrejme ďakujem za rýchlu odpoveď.
blondy
30.07.09,11:02
Ten paragraf som čítala, len som nevedela, či sa to nevzťahuje len napr. za dovolenku zaplatenú v nejakom hoteli/ubytovacom zariadení.
ak mu vznikli náklady s tým že musel z dovolenky ísť do práce ... je len na ňom ako to vyčísli. ale nárok na to má