inkamia
30.07.09,13:32
Ahoj, chcela by som poradiť ohľadom programu Microsoft Outlook.
Pri písaní novej správy chcem vložiť Komu to bude odoslané, ale zobrazí sa mi: "Zoznam adries sa nepodarilo zobraziť.Priečinok s kontaktami priradený tomuto zoznamu adries sa nepodarilo otvoriť. Môže byť premiestnený, odstránený alebo nemáte príslušne povolenia.Postup pre odstránenie daného priečinka z adresára programu Outlook nájdete v Pomocníkovi programu. "
ale ani ten pomocník mi nepomohol:confused:.
Prosím o radu, ako si vytvorím nejakú cestu k tomu alebo novému adresáru, bo ani keď si uložím štandartne kontakt,tak ani ten sa mi nezobrazí. Ďakujem
Flinstone
30.07.09,11:38
ak niekde na disku je súbor s príponou *.wab tak sa dá importovať do Outlooku cez súbor-importovať a exportovať. Outlook si prevezme adresy z tohto súboru a potom by si ich už mal pamätať. Teda ak ten súbor nieje prázdny (bez kontaktov)
pistik71
30.07.09,11:57
Je mozne z mas v outlooku 2 piecinky kontakty. Ked das vybrat Komu, tak v tom okne vpravo hore mas vyberove policko Adresar. Tak si na to klikni, a ked sa ti to rozbali, tak mrkni ci tam nemas vioac poloziek a potom z nich skus vybrat v ktrej mas ulozene adresy.
inkamia
31.07.09,08:15
Je mozne z mas v outlooku 2 piecinky kontakty. Ked das vybrat Komu, tak v tom okne vpravo hore mas vyberove policko Adresar. Tak si na to klikni, a ked sa ti to rozbali, tak mrkni ci tam nemas vioac poloziek a potom z nich skus vybrat v ktrej mas ulozene adresy.


Ja tam mam az 4 priečinky a ani jeden s adresami :-) idem skusit vyhladat tu koncovku *wab a potom uvidim;)
PaloPa
31.07.09,08:40
... zobrazí sa mi: "Zoznam adries sa nepodarilo zobraziť.Priečinok s kontaktami priradený tomuto zoznamu adries sa nepodarilo otvoriť. ...

Myslím, že problém bude inde.
1) skús kliknúť pravým tlačidlom nad priečinkom Contacs(Kontakty)
2) voľba Properties (Vlastnosti)
3) záložka Outlook Address Book
4) pozrieť či je zaškrtnuté políčko "Show this folder as an e-mail Address Book"

Palo
inkamia
31.07.09,09:04
takze som to pozerala a mam to zaskrtnute...
Skusala som ako tam mam tie 4 rovnake priecinky, tak jeden z nich mi ide, len musim si ho stale rucne vyhladat, ako si ho mozem nastavit ako predvolený????
alebo ako sa daju vymazat tie nefunkcné ?
PaloPa
31.07.09,09:38
takze som to pozerala a mam to zaskrtnute...
Skusala som ako tam mam tie 4 rovnake priecinky, tak jeden z nich mi ide, len musim si ho stale rucne vyhladat, ako si ho mozem nastavit ako predvolený????
alebo ako sa daju vymazat tie nefunkcné ?
1. Z hlavnej ponuky menu Tools(Nástroje), vybrať "Address Book...(Adresár...) .
Otvorí sa v novom okne

2. V okne Address Book, menu Tools(Nástroje), vybrať Options...(Možnosti...) .

3. Pod "Show this address list first (Najskôr zobraziť tento zoznam)", vybrať ten ktorý potrebujem ako prednastavený.

4. Ak urobím zmenu, tlačidlo Apply (Použiť).

5. klik OK.

Ak treba pri odosielaní pošty kontrolovať e-mail adresu v zozname kontaktov, treba skontrolovať, ktoré Contact adresáre sú v časti
"Pri odosielaní pošty kontrolovať ...", prípadne si ich doplniť.

P.
inkamia
31.07.09,09:56
Veeeeľmi ďakujem PaloPa, strašne si mi pomohol (už mi to šlape), ja by som sa s tým asi dlhooooo trápila a nebol by žiadny výsledok. Tak ešte raz vďaka a prajem pekný víkend ;)
pistik71
01.08.09,09:37
inac, ten subor s datami Outlook mas posahany. Odporucil by som pre istotu odzalohovat, vytvorit cisty a vsetko do neho zase naimportovat (problem mohol nastat napriklad kopirovanim soboru z ineho PC pri upgrade)
PaloPa
01.08.09,19:32
inac, ten subor s datami Outlook mas posahany. Odporucil by som pre istotu odzalohovat, vytvorit cisty a vsetko do neho zase naimportovat (problem mohol nastat napriklad kopirovanim soboru z ineho PC pri upgrade)

Este jeden tip pre opravu poškodeného pst súboru.
Použiť rutinku SCANPST.EXE
Zvyčaje sa nachádza tu:
"C:\Program Files\Common Files\System\MSMAPI\1033\SCANPST.EXE"
Cesta k predvolenému pst zase tu:
"C:\Documents and Settings\vas_login\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\Outlook.pst"

Palo
pistik71
02.08.09,21:22
Este jeden tip pre opravu poškodeného pst súboru.
Použiť rutinku SCANPST.EXE
Zvyčaje sa nachádza tu:
"C:\Program Files\Common Files\System\MSMAPI\1033\SCANPST.EXE"
Cesta k predvolenému pst zase tu:
"C:\Documents and Settings\vas_login\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\Outlook.pst"

Palo

Tento nastroj ale chybu s viacerymi adresarmi neopravi. Ale fajn se si to tu spomenul, snad niekomu pomoze po vypadku elektriny a poskodenom PST subore.