anna81
30.07.09,14:24
Ahojte, práve dnes som sa dozvedela, že k 1.8.2009 rušia našu firmu - neziskovú orgánizáciu. Teraz ma zaujíma, ako sa firma vysporiada so mnou ako zamestnancom,u brigádnikov na dohody mi je to jasné. Jedná sa mi o to, že do 1.8. sú len necelé dva dni, je tu veľa práce s ukončením firmy (to si ešte ani neviem predstaviť čo ma všetko čaká), a treba dorobiť hromadu papierov, uzávierky a výkazy. Jedná sa mi o to, či mám moju pracovnú zmluvu zrušiť k 1.8.2009?, keď prakticky firma už nebude potom existovať, neviem podľa akého § mám rozviazať pracovný pomer, či mám nárok na preplatenie dovolenky, či mám nárok na odstupné - a v akej výške. Pracujem tu od 1.2.2005 na kratší prac. úväzok - 4 hod, od 11.1.2006 - 31.7.2006 materská dovolenka a od 1.8.2006 dodnes práca na 4 hod popri rodičovskej dovolenke. Ďalej sa mi jedná o to, že ak ukončím pracovný pomer k 1.8.2009 a budem tu naďalej spracovávať papiere, pretože nieje šanca stihnúť to za dva dni, ako ma firma vyplatí ak už nebude existovať a má zákaz vykonávať akúkoľvek činnosť?
Viem že je to priveľa otázok, ale mám veľmi málo času aby som si naštudovala čo všetko mám urobiť pri zrušení firmy a ukončení pracovného pomeru.
Poradí mi niekto prosím čo najnutnejšie treba urobiť a na čo by som nemala zabudnúť?
Lianka
30.07.09,15:29
Jedná sa mi o to, či mám moju pracovnú zmluvu zrušiť k 1.8.2009?, keď prakticky firma už nebude potom existovať, neviem podľa akého § mám rozviazať pracovný pomer...

Preco by si mala dobrovolne rozväzovat pracovny pomer? Ved to nie je tvoj problem, ako sa zamestnavatel so zamestnancami vysporiada. Pockaj, co urobi zamestnavatel. Pokial dobrovolne nechces odist, tak by som pracovny pomer z vlastnej iniciativy neukoncovala.


Ďalej sa mi jedná o to, že ak ukončím pracovný pomer k 1.8.2009 a budem tu naďalej spracovávať papiere, pretože nieje šanca stihnúť to za dva dni, ako ma firma vyplatí ak už nebude existovať a má zákaz vykonávať akúkoľvek činnosť?

Pytas sa spravne. Otazka znie: Preco by si mala chodit do zamestnania, kde uz zamestnana (mozno, pravdepodobne) nebudes? Ak uz v auguste nebudes vo firme zamestnana, na zaklade coho ti firma vyplati "odmenu"? Firma nebude mat ziaden podklad, na zaklade ktoreho by ti odmena prinalezala.

Keby som chcela ist velmi hlboko, este sa mi vynara otazka, ci by neslo o ciernu pracu - pracovala by si bez pracovnej zmluvy...