Jecky
30.07.09,16:12
Chcem sa opýtať čí mi viete poradiť . starká mi zomrela 28.07.2009 a chcem sa opitat ci ďalší mesiac dostane dôchodok keď žila skoro celí mesiac a mam napišané splnomocnenie aby za nu mohol brat dôchodok
wagner
30.07.09,14:39
Chcem sa opýtať čí mi viete poradiť . starká mi zomrela 28.07.2009 a chcem sa opitat ci ďalší mesiac dostane dôchodok keď žila skoro celí mesiac a mam napišané splnomocnenie aby za nu mohol brat dôchodok
Dôchodok po smrti už nevyplatia. Iba dôchodok splatný do 27.7.2009
lijana1
30.07.09,15:31
Dôchodok by už nemal prísť.Aj ked náhodou nejakým nedopatrením príde,netreba ho preberať,musel by si ho vrátiť
tutiola
30.07.09,15:31
Nie, už žiaden dôchodok nebude. Dôchodok je vyplácaný formou - v júli za mesiac júl. Ak je už dôchodok vyplatený aj keď neuplynul celý mesiac patril jej, ale ak by poberala napr. dôchodok 22. v mesiaci a zomrela by 20. už dôchodok vyplatený nebude.



Vítaj na porade a prečítaj si Etiketu Porady.
Jecky
30.07.09,15:37
si si isty lebo som pocul ze uz ked nezijhe ze posledny mesiac uz nedaju a ked to prebereme ze to treba vratit
Lianka
30.07.09,15:48
Nezakladaj dve rovnake temy, ved tu ti odpovedali: http://www.porada.sk/t116912-dochodok.html a vsetky odpovede su zhodne.
jjakr
30.07.09,17:26
Chcem sa opýtať čí mi viete poradiť . starká mi zomrela 28.07.2009 a chcem sa opitat ci ďalší mesiac dostane dôchodok keď žila skoro celí mesiac a mam napišané splnomocnenie aby za nu mohol brat dôchodok
zaručene nemáš na ten dôchodok,moja wsvokra zomrela 10. februára a ona brávala 10. dôchodok a ten vo februári sme nesmeli prebrať...ak ho prevezmeš, musíš ho vrátiť, ale na sociálke už asi aj tak vedia o úmrtí, takže Tvoja otázka je bezpredmetná
mzdarka renca
31.07.09,03:20
zaručene nemáš na ten dôchodok,moja wsvokra zomrela 10. februára a ona brávala 10. dôchodok a ten vo februári sme nesmeli prebrať...ak ho prevezmeš, musíš ho vrátiť, ale na sociálke už asi aj tak vedia o úmrtí, takže Tvoja otázka je bezpredmetná
Súhlasím, aj moja mama zomrela 10. 2. a už na dôchodok nárok nebol.
tutiola
31.07.09,05:10
Ak občan pobera dôchodok na účet:
-ak v deň pripísania na účet občan žije, patrí mu celý dôchodok
- ak je na účet pripísaný deň po smrti, pozostalí ho musia vrátiť

Ak občan pobera dôchodok na pošte, alebo mu je doručovaný doručovateľom:
- ak v deň doručenia dôchodku občan žije, čo potvrdzuje svojím podpísom, dôchodok mu patrí
- ak v deň doručenia dôchodku občan je po smrti, doručovateľ dôchodok zadrží