Brkov
06.08.05,10:49
Neviete či je možné niekde na nete vyhľadávať DIČ firiem ktorých názov poznám a opačne (firmu ak poznám DIČ)?

Napríklad niečo také, ako http://www.orsr.sk/ -Obchodny Register Slovenskej Republiky alebo http://zrsr.vs.sk/ -Zoznam Podnikatelskych Subjektov Slovenskej Republiky, kde sa dá ísť podľa IČO.
rada
06.08.05,12:08
Ja som skúsila vyhľadať fi podľa DIČ nasledovne :
www.GOOGLE
-klik stránky z krajiny Slovensko
-vypísať slovo "DIČ"
-klik na "hľadať"
- po zobrazení klik na " Finančník.Sk-Praktické pomôcky-Overenie DIČ - mne sa to zjavilo hneď ako prvá informácia.
- mala by sa zjaviť stránka kde som hľadala fi podľa zadaného DIČ
Je to komplikovaný prístup, ale keď som chcela jednoduchším spôsobom sa dostať na potrebnú stránku nedostala som sa na ňu.
Veľa šťastia pri hľadaní fi podľa DIČ.
liba2
06.08.05,12:19
Neviete či je možné niekde na nete vyhľadávať DIČ firiem ktorých názov poznám a opačne (firmu ak poznám DIČ)?Na adrese www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) sa dá nájsť v "Zoznam platiteľov" IČ DPH podľa názvu firmy, a v "Overovanie IČ DPH v SR (aj v EU)" sa dá nájsť podľa čísla IČ DPH názov firmy.
Brkov
06.08.05,14:37
www.drsr.sk/ -poznám, www.financnik.sk/ -pekná stránka, avšak údaje čerpá z www.drsr.sk, tam však nájdem subjekt len ak je platcom DPH. Potrebujem zistiť DIČ podnikateľského subjektu, ktorý nieje platcom DPH.

P.S.:Samozrejme, môžem daný subjekt osloviť, ale ide mi skôr o to, či to niekde na nete je.
liba2
06.08.05,18:04
P.S.:Samozrejme, môžem daný subjekt osloviť, ale ide mi skôr o to, či to niekde na nete je.---------------------
Odporúčam osloviť....http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
mimona
29.03.08,06:41
je neuveriteľné akú dlhú debatu vediete a nikto zatiaľ nenápísal ako získať dič keď poznáme len ičo asi sa to nedá
všetci sa stále motáte okolo ič dph ale to je niečo úplne iné dič to je daňové identifikačné číslo číslo a keď si oň do 30 dní od zápisu do or firma nepožiada tak môže dostať pokutu od 2 do 100 tíc korún. Takže keď začínate tak na súde dostanete ičo na daňovom dičo a toto dičo je také utajené že som ho ešte nenašiel podotýkam pre tých menej chápavých že sa nejedná o ič dph
fizzy
15.10.08,10:36
tato tema aj mna zaujima...nema niekto nejake info kde sa da vyhladat DIC ked poznam nazov resp. ico?
misomiso
07.08.09,09:57
je neuveriteľné akú dlhú debatu vediete a nikto zatiaľ nenápísal ako získať dič keď poznáme len ičo asi sa to nedá
všetci sa stále motáte okolo ič dph ale to je niečo úplne iné dič to je daňové identifikačné číslo číslo a keď si oň do 30 dní od zápisu do or firma nepožiada tak môže dostať pokutu od 2 do 100 tíc korún. Takže keď začínate tak na súde dostanete ičo na daňovom dičo a toto dičo je také utajené že som ho ešte nenašiel podotýkam pre tých menej chápavých že sa nejedná o ič dph

Nielen DIC sa neda zistit, aj overovanie IC DPH je o nicom. Vypise ti iba, ci je platne alebo nie, ale neda sa tam overit, akemu subjektu patri.
tuta
07.08.09,10:09
To platí pre overenie IČ DPH v EÚ. Ale ak chceš overiť IČ DPH v SR tak sa ukáže akému subjektu dané číslo patrí, samozrejme za predpokladu, že je platcom DPH.
bea
07.08.09,10:13
Nielen DIC sa neda zistit, aj overovanie IC DPH je o nicom. Vypise ti iba, ci je platne alebo nie, ale neda sa tam overit, akemu subjektu patri.
Ale predsa na Overovanie IČ v SR na drsr.sk je uvedené aj meno firmy, adresa a aj od kedy je registrovaná pre DPH.
A v EU je tiež uvedená firma, len nie je adresa.
misomiso
07.08.09,10:55
Ale predsa na Overovanie IČ v SR na drsr.sk je uvedené aj meno firmy, adresa a aj od kedy je registrovaná pre DPH.
A v EU je tiež uvedená firma, len nie je adresa.

V EU som uz vyse roka nezazil, ze by sa zjavovalo aj meno firmy. Kedysi sa to stavalo, ale tiez iba obcas, teraz vobec nie.
bea
12.08.09,13:26
V EU som uz vyse roka nezazil, ze by sa zjavovalo aj meno firmy. Kedysi sa to stavalo, ale tiez iba obcas, teraz vobec nie.
Tak ja mám asi šťastie, lebo to, čo som vyskúšala, tak mi išlo. Mám firmy z ČR a Maďarska.
Ninna
27.06.11,12:07
Prosím Vás nemáte niekto odberateľa z Cypru? Je niekde na nete databáza Cyperských firiem - také niečo ako u nás orsr alebo zrsr?
Ninna
28.06.11,10:39
Prosím Vás nemáte niekto odberateľa z Cypru? Je niekde na nete databáza Cyperských firiem - také niečo ako u nás orsr alebo zrsr?
pre tých čo budú mať podobny problém:
http://www.drcor.mcit.gov.cy/portal/page/portal/Eforos/dttSearch_en
register firiem na Cypre ;)
edata.sk
26.03.14,09:28
DIC mozete vyhladat na stranke www.edata.sk/firmy/

Hladat je mozne podla nazvu firmy, ICO alebo DIC.
ondrejvla
23.01.15,13:30
Tak toto bola najlepšia odpoveď k danej téme.
Peggynka
23.01.15,15:17
Akurát,že v databáze sú FO,ktoré už 20 rokov voňajú fialky odspodu.Takže aktuálne :D
ondrejvla
23.01.15,16:03
Hm, ale na zrsr.sk, prípadne orsr.sk je možné zistiť, či je aktuálna, alebo vonia fialky...
avalik
23.01.15,16:15
Načo ti je DIČ iného podnikateľa? DIČ je určené len na styk daňovníka so správcom dane. Uvádzanie DIČ neukladá ani Obchodný zákonník ani zákon o ochrane spotrebiteľa, ...
Peggynka
23.01.15,17:03
Fialky nevoniam a na zrsr píšu,že som 16 rokov zrušená :D a v orsr nie som :)
ondrejvla
23.01.15,21:16
No, už som zasa pochopila, prečo odtiaľto odchádza stará dobrá Porada. Škoda, myslím, že by to išlo aj bez invektív, či?
marjankaj
24.01.15,04:54
Valika, podľa ktorého zákona mám povinnosť kontrolovaťplatnosť IČDPH (prípadne IČO aj DIČ) obchodného partnera?
učtovníčka
28.01.15,23:21
Ja by som chcela mať vlastnú nie garážovú firmu na Cypre..........