martin.palkovic
30.07.09,20:10
Zdravím poraďáci,
začínam pracovať v ALFE a neviem si rady s jednou vecou. Firme uhrádzajú cca 9 faktúr jedným prevodom na BÚ, ale Alfa ma pustí uhradiť len jednu faktúru. :confused:

Ďalším zložitejším problémom je, že im uhrádzajú faktúry v EUR, CZK, HUF, RON tiež jedným prevodom, sú to faktúry aj za služby, aj za tovar jedným prevodom aj 6-9 faktúr najčastejšie len v CZK. Ako postupovať v tomto prípade?? Je to vlastne to isté, len sú tam ešte tie meny pomiešané.

Ďakujem Vám všetkým za pomoc
Lianka
30.07.09,19:45
Zdravím poraďáci,
začínam pracovať v ALFE a neviem si rady s jednou vecou. Firme uhrádzajú cca 9 faktúr jedným prevodom na BÚ, ale Alfa ma pustí uhradiť len jednu faktúru. :confused:

Mas dve moznosti:
A) Rozpisat jednu polozku z bankoveho vypisu na viac riadkov podla jednotlivych faktur, napr. BV: 12.7. uhradene spolu 120 EUR za 3 faktury.

Zauctujes:
12.7. BV-001-007-001-1 (alebo si zvolis ine koncovky) suma 80 EUR - uhrada faktury1,
12.7. BV-001-007-001-2 ( -""-) suma 10 EUR - uhrada faktury2,
12.7. BV-001-007-001-3 (- ""-) suma 30 EUR - uhrada faktury3,
(vsetky tri riadku su suctom platby podla BV)
a pokracujes v dalsich riadkoch podla bankoveho vypisu
12.7. BV-001-007-002 ...

B) Uctujes uhradu v banke:
Zauctujes uhradu jednej faktury a sparujes s fakturou z knihy pohladavok, das "uhradit".
Kliknes na ten isty riadok v banke, das "oprav", prejdes do knihy pohladavok a vyberies dalsiu fakturu, das "uhradit".
Postupujes rovnako pri uhrade dalsich faktur, t. j. vsetky faktury budu uhradene jednym zapisom v banke.
Do "ucelu" v tomto zapise zapises cisla vsetkych uhradenych faktur a pri poslednom ulozeni opravis sumu na sumu podla bankoveho vypisu, t. j. sucet uhrad jednotlivych faktur.

Pre vacsiu prehladnost by som uprednostnila alternativu A).
martin.palkovic
30.07.09,22:39
Ďakujem veľmi pekne za pomoc ;)