Miriama01
30.07.09,22:00
Zdravím Vás poraďáci,

i v dobe recesie som sa rozhodla začať podnikať, konkrétne realitná agentúra. Skúsenosti a chuť robiť mám. Ide o trnavský kraj -/ trnava, hlohovec, piešťany, senica, holíč/, ktorý by som chcela v podnikaní uprednostniť. Háčik je v tom, kde otvoriť kanceláriu. Dlhšie - asi 2 roky, som pôsobila v Trnave, ale zdá sa mi byť preplnená riadnou kopou realitných kancelárií, čo ma odrádza.
Momentálne bývam v Senici u priateľa a za tú dobu som sa snažila zmapovať aj tento region. Kúpyschopnosť a dopyt po nehnuteľnostiach je tu nižší ako v Trnave. Aj napriek tomu uvažujem nad sídlom kancelárie aj tu. Neviem sa rozhodnúť, poradíte ????? ďakujem všetkým
dragan.michal
30.07.09,22:37
ja by som isiel tam kde je vacsia kupaschopnost obyvatelstva. Ale zas na druhej strane. Zijeme v dobe internetu, noc Ti nebrani v tom aby si si spravila web s ponukou nehnutelnosti ako ostatne realitky. Taktiez mozes svoje ponuky zzverejnit na realitnych portaloch /www.hladamereality.sk a ine - niektore su aj zadarmo/ a peniaze, ktoré usetris mozes vrazit do reklamy napr. v Trnave alebo tam kde nebudes mat kanceláriu.,

Ja mam na predaj apartmany v Bulharsku. A nemam na to ani kancel. Vsetko robim cez web: apartmany-bulharsko.midraholding.sk a mam klud. Mam dobru poziciu v google (som 4, pripadne 5) takze nemusim investovat ani do reklamy. Len cakam kedy sa mi ozvu ludia. Nemam s tym ziadny naklady, takze uprimne, staci mi predat aj jeden za rok a uz som plusovy :DD
Miriama01
31.07.09,10:03
dík za radu, ale mám jednu otázku. Kde sa potom stretneš s klientom ? napríklad pri podpise zmluvy a podobne ?
dragan.michal
31.07.09,10:26
Vacsinu pridem priamo za klientom. Najlepsie by si mala keby si si spravila web stránku, kde by si mala svoju ponuku. Nasledne by som si prenajal 3 alebo 4 miesta kde by si si umiestnila reklamnu tabulu, kde by si mohla aktualizovat ponuku (mala by si tam jednotlive letaky na objekty), najvhodnejsie by bolo frekfentovane miesto. Ked uz budes mat web nasledne registrácia do katalogov realitnych kancelarii, zverejnit svoje ponuky a uz len cakat na klientov. Nezabudaj ponukat doplnkove sluzby: hypoteky, uvery a podobne. Bud sama, ale formou partnerstva (napr. s OVB, partners group a inymi instituciami - oni sa radi tohto partnerstva zucastnia - budu mat svoju proviziu od banky). Tiez notar a ostatne, ked budes mat jedneho notara tak si bude uctovat menej za kazde overenia ako keby si zakazdym isla za inym. Vyhoda: lacnejsie poplatky za overenia. Musis prist z niecym co konkurencia neponuka aby si bola lepsia a ludia si zvolili Teba. Nebudem prezradzat vsetko, narusil by som svoj biznis :D :D