lenmail
31.07.09,07:45
Zdravim vas. Zaregistrioval soms a tu pre jedne problem ktory mozno niekto z vas uz riesil. Urobil som kontigencnu tabulku ktora vlastne vytvori kalkulaciu (cenovu ponuku) je dost komplikovana. Ludia su zhyckani kedze tie data tahaju zo systemu a kontigencna to za nich vyrata.. tak uz nechcu robit vobec nic nic dopisovat ale tuzia tam mat datum vytvorenia ponuky.. teraz musia vypisovat. Nenasiel som ziadny prikaz ktory by vlozil dátum keď sa daná ponuka napr uloži a pri otvorení o 5 dni tam ten dátum ostane. Dá sa vložiť dátum systémový ale to nie je riešenie. Potrebujem aby generoval dátum vzniku exelu (to je vlastne aj dátum vzniku ponuky) Tu ponuku potom pripínajú do sytému a zákazník ju chváli alebo nie . s tým že chce vidieť kedy bola vystavená. Preto ten dátum je tak pre nich dôležitý. Ak je tu niekto kto má navrh budem rád. Ak nie budú vyťukávať dátum naďalej .. ja som skúsil čo som vedel. Viem ponúknuť daný exel čo myslím pre riešenie problému nie je podstatné. Používame OFICCE 2003
Ďakujem Ivan
PaloPa
31.07.09,07:54
Dátum vytvorenia zošita sa dá vložiť cez makro ako toto:

Sub ZistiDatumVytvorenia()
Range("A1").Value = ActiveWorkbook.BuiltinDocumentProperties("Creation Date")
End Sub


Ďalšie možnosti pre BuiltinDocumentProperties:
Title
Subject
Author
Keywords
Comments
Template
Last Author
Revision Number
Application Name
Last Print Date
Creation Date
Last Save Time
Total Editing Time
Number of Pages
Number of Words
Number of Characters
Security
Category
Format
Manager
Company
Number of Bytes
Number of Lines
Number of Paragraphs
Number of Slides
Number of Notes
Number of Hidden Slides
Number of Multimedia Clips
Hyperlink Base

Ak chceš spustiť makro pri spustení, treba vložiť volanie funkcie Workbook_Open nad objektom ThisWorkbook

Private Sub Workbook_Open()
If ActiveWorkbook.Sheets("Sheet1").Range("A1").Text = "" Then
Call ZistiDatumVytvorenia
End If
End Sub

Viď príklad.
Palo

TIP: Vstup do VBA kódu: ALT+F11