tinka1751
31.07.09,08:08
31.07.2009 09:02:36 Prosím Vás chcem sa opýtať, tento rok som skončila bakalárske štúdium pedagogiky so zameranim na sociálnu pedagogiku, a od septembra idem robiť učitelku v Specialnej zakladnej skole pre telesne postihnutych. Chcela by som vediet do akej platovej triedy budem asi zaradena a aku sumu mam na vyplate aspon zhruba ocakavat
Sabadka
31.07.09,07:29
31.07.2009 09:02:36 Prosím Vás chcem sa opýtať, tento rok som skončila bakalárske štúdium pedagogiky so zameranim na sociálnu pedagogiku, a od septembra idem robiť učitelku v Specialnej zakladnej skole pre telesne postihnutych. Chcela by som vediet do akej platovej triedy budem asi zaradena a aku sumu mam na vyplate aspon zhruba ocakavat

Pozri si zákon 474/2008 tabuľku v prílohách pre pedagogických zamestnancov, ako nekvalifikovaná by si mohla byť v 11 triede, ale nakoľko nemáš splnenú podmienku VŠ vzdelanie II stupňa tak nie som si úplne istá, možno bude nižšia. (podľa vyhlášky o pedagogickej spôsobilosti, by si ani nemohla učiť). Ale v tej tabuľke nájdeš platové zaradenie a podľa toho sa budeš vedieť orientovať aspoň približne. Ak si bola na pohovore, prečo si sa nespýtala?
tinka1751
31.07.09,14:55
prosim vas este aspon jeden nazor by mi padol, aby som v tom mala uplne jasno
Sabadka
31.07.09,15:28
prosim vas este aspon jeden nazor by mi padol, aby som v tom mala uplne jasno

Tak ako som ti písala v príspevku nižšie približne sa orientuj teraz podľa 474/2008 , ale od 01.11.2009 vstupuje do platnosti nový zákon o pedagogických zamestnancnoch a tam už bude odmeňovanie pedagogických zamestnancov podľa úplne iných kritérií, takže to máš len dočasné, takže ak by si dostala 11 triedu tak máš základný tarifný plat cca 575 € ak máš už nejakú prax v školstve, tak za každý rok praxe (počíta sa kalendárny rok a nie školský) máš 1% z tarifného platu navyše, a ak budeš aj triednou učiteľkou tak ešte plus 5% z tarifného platu ako príplatok triedneho učiteľa. Ak nemáš odrobený ani jeden rok a nebudeš ani triedna učiteľka, tak budeš mať len základný plat, cca tých 575€, osobný príplatok dostávaš po troch mesiacoch.

Možno sa ešte ozve aj niekto iný.