franco8
31.07.09,08:19
Moj otec bol pri lekarovi a ten mu na "lekarske potvrdenie pre zamestnanca" napisal ze potvrdenie plati cely den(nie su vyplnene kolonky "od" a "do", iba v kolonke do je "plati cely den"). jeho nadriadeny mu vsak toto potvrdenie odmietol prevziat pretoze nie je vyplneny presny cas. je to vymedzene presne zakonom ze tam musi byt presne stanoveny cas? alebo je to len vymysel daneho nadriadeneho? dotycny lekar ma totiz teraz dva tyzdne dovolenky, takze je problem od neho zohnat nove potvrdenie.. dakujem
VERONIKA6
31.07.09,06:21
Moj otec bol pri lekarovi a ten mu na "lekarske potvrdenie pre zamestnanca" napisal ze potvrdenie plati cely den(nie su vyplnene kolonky "od" a "do", iba v kolonke do je "plati cely den"). jeho nadriadeny mu vsak toto potvrdenie odmietol prevziat pretoze nie je vyplneny presny cas. je to vymedzene presne zakonom ze tam musi byt presne stanoveny cas? alebo je to len vymysel daneho nadriadeneho? dotycny lekar ma totiz teraz dva tyzdne dovolenky, takze je problem od neho zohnat nove potvrdenie.. dakujem
Keď mu lekár napísal "platí celý deň", tak to tak aj platí.
Tweety
31.07.09,06:22
Moj otec bol pri lekarovi a ten mu na "lekarske potvrdenie pre zamestnanca" napisal ze potvrdenie plati cely den(nie su vyplnene kolonky "od" a "do", iba v kolonke do je "plati cely den"). jeho nadriadeny mu vsak toto potvrdenie odmietol prevziat pretoze nie je vyplneny presny cas. je to vymedzene presne zakonom ze tam musi byt presne stanoveny cas? alebo je to len vymysel daneho nadriadeneho? dotycny lekar ma totiz teraz dva tyzdne dovolenky, takze je problem od neho zohnat nove potvrdenie.. dakujem
Aký chce presný čas? veď lekár uviedol, že platí celý, je to teda celodenné ošetrenie podľa § 141 ZP, zamestnáv. ho musí rešpektovať.
alla66
31.07.09,06:30
Moj otec bol pri lekarovi a ten mu na "lekarske potvrdenie pre zamestnanca" napisal ze potvrdenie plati cely den(nie su vyplnene kolonky "od" a "do", iba v kolonke do je "plati cely den"). jeho nadriadeny mu vsak toto potvrdenie odmietol prevziat pretoze nie je vyplneny presny cas. je to vymedzene presne zakonom ze tam musi byt presne stanoveny cas? alebo je to len vymysel daneho nadriadeneho? dotycny lekar ma totiz teraz dva tyzdne dovolenky, takze je problem od neho zohnat nove potvrdenie.. dakujem
Na potvrdení nesmie chýbať dátum, pečiatka ošetrujúceho lekára a pre pokoj duše si môže otec dopísať v kolonke čas :napr. do 14:00./koniec prac.doby/
Zamestnávateľ nezistí, kto dopísal čas.
Tweety
31.07.09,06:32
a pre pokoj duše si môže otec dopísať v kolonke čas :napr. do 14:00./koniec prac.doby/
Zamestnávateľ nezistí, kto dopísal čas.
To už by bolo falšovanie.
veronikasad
31.07.09,06:32
Moj otec bol pri lekarovi a ten mu na "lekarske potvrdenie pre zamestnanca" napisal ze potvrdenie plati cely den(nie su vyplnene kolonky "od" a "do", iba v kolonke do je "plati cely den"). jeho nadriadeny mu vsak toto potvrdenie odmietol prevziat pretoze nie je vyplneny presny cas. je to vymedzene presne zakonom ze tam musi byt presne stanoveny cas? alebo je to len vymysel daneho nadriadeneho? dotycny lekar ma totiz teraz dva tyzdne dovolenky, takze je problem od neho zohnat nove potvrdenie.. dakujem
Pozri § 141 odst. 2 Zákonníka práce
§ 141
Dôležité osobné prekážky v práci
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#hore)


(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:

a) vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení

1. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,

Ak si v pracovnom poriadku stanovíte, že nevyhnutný čas je potrebné preukázať odchodom-časom z vyšetrenia, ktorý uvedie ošetrujúci lekár - a zamestnanci budú s pracovným poriadkom oboznámení, musia to rešpektovať.

Nadriadený nemôže odmietnuť prevzatia "priepustky", môže však žiadať o doplnenie času.
Pre tento prípad - vzhľadom na dovolenku a termín spracovania miezd - by som to uznala, v budúcnosti môžete postupovať podľa pracovného poriadku.
mzdarka renca
31.07.09,06:35
To už by bolo falšovanie.

Súhlasím, ale v praxi je to bohužial na 99% tak.
alla66
31.07.09,06:35
To už by bolo falšovanie.
Viackrát som dostala iba pečiatku a zvyšok som si musela dopísať sama...dokonca aj dátum....nikto sa nesťažoval...spokojnosť bola na oboch stranách.;)
franco8
31.07.09,06:37
vdaka.. tak hadam si to otec nejak vyhada.. on totiz nevedel ci to upravuje nejaka vyhlaska alebo tak, tak zostal ticho.. no ale ak na to jeho nadriadeny nemal pravo, tak hadam s tym pohne.. problem je v tom, ze ten "cely den" je tam tak nestastne napisany ze sa pred to neda dopisat nic.. niektori ludia sa asi len chcu citit dolezito:)
VERONIKA6
31.07.09,06:37
Viackrát som dostala iba pečiatku a zvyšok som si musela dopísať sama...dokonca aj dátum....nikto sa nesťažoval...spokojnosť bola na oboch stranách.;)
Súhlasím. Čo mi všetko pre tých našich zamestnacov neurobíme, len aby bolo dobre.:D
veronikasad
31.07.09,06:38
vdaka.. tak hadam si to otec nejak vyhada.. on totiz nevedel ci to upravuje nejaka vyhlaska alebo tak, tak zostal ticho.. no ale ak na to jeho nadriadeny nemal pravo, tak hadam s tym pohne.. problem je v tom, ze ten "cely den" je tam tak nestastne napisany ze sa pred to neda dopisat nic.. niektori ludia sa asi len chcu citit dolezito:)
A teraz úprimne - do kolkej bol u lekára ? Ak niekto ide na odber krvi - aj takých poznám - a prinesú potvrdenie na celý deň - tiež by som mu to neuznala ...

Myslela som, že sa pýtaš ako zamestnávatel
Tweety
31.07.09,06:39
Viackrát som dostala iba pečiatku a zvyšok som si musela dopísať sama...dokonca aj dátum....nikto sa nesťažoval...spokojnosť bola na oboch stranách.;)
Práve preto, že niektoré potvrdenia sú, takpovediac halabala, chytráci si na nich uplatňujú tzv. voľnú tvorbu, na ktorú vo väčšine prípadov doplatí zamestnávateľ.:)
mzdarka renca
31.07.09,06:39
vdaka.. tak hadam si to otec nejak vyhada.. on totiz nevedel ci to upravuje nejaka vyhlaska alebo tak, tak zostal ticho.. no ale ak na to jeho nadriadeny nemal pravo, tak hadam s tym pohne.. problem je v tom, ze ten "cely den" je tam tak nestastne napisany ze sa pred to neda dopisat nic.. niektori ludia sa asi len chcu citit dolezito:)

To, že je tam napísané, že platí celý deň je v úplnom poriadku. Je to správne a zamestnávateľ mu je povinný zaplatiť náhradu mzdy za lekárske vyšetrenie v zmysle § 141 ZP.
Stanislav 1975
31.07.09,06:59
A teraz úprimne - do kolkej bol u lekára ? Ak niekto ide na odber krvi - aj takých poznám - a prinesú potvrdenie na celý deň - tiež by som mu to neuznala ...

Myslela som, že sa pýtaš ako zamestnávatel

Veronika, ty si mu povinná uznať ospravedlnenku od lekára- ked ti donesie potvrdenie- ty nemáš ako zamestnávateľ skúmať, či bol len na odbere krvi , alebo nie...- a čo ak dostal nejaké lieky, ktoré mu čo ja viem bránia vykonávať činnosť v daný deň?- Takže ak je potvrdenie, tak ako zamestnávateľ nemáš čo vymyšľať...
veronikasad
31.07.09,07:01
Veronika, ty si mu povinná uznať ospravedlnenku od lekára- ked ti donesie potvrdenie- ty nemáš ako zamestnávateľ skúmať, či bol len na odbere krvi , alebo nie...- a čo ak dostal nejaké lieky, ktoré mu čo ja viem bránia vykonávať činnosť v daný deň?- Takže ak je potvrdenie, tak ako zamestnávateľ nemáš čo vymyšľať...
Stanko nesúhlasím, platené volno je na ošetrenie alebo vyšetreni v zdr. zariadení. § 141 ZP som citovala ...
Som zato, aby každý zamestnanec dostal to čo mu patrí, ale mnohí berú 7 dní podľa § 141 ako "ďalšiu dovolenku"
/nikdy som zamestnávatel nebola/
Stanislav 1975
31.07.09,07:05
Stanko nesúhlasím, platené volno je na ošetrenie alebo vyšetreni v zdr. zariadení. § 141 ZP som citovala ...
Som zato, aby každý zamestnanec dostal to čo mu patrí, ale mnohí berú 7 dní podľa § 141 ako "ďalšiu dovolenku"
/nikdy som zamestnávatel nebola/

teraz budem rázne proti tvojmu názoru- Tvoj názor na lekárske ošetrenie je subjektivný a neodborný-ty predsa niesi lekárka a preto keď dá lekár potvrdenie na celý deň ,tak ho musíš rešpektovať!!!- Ty nemáš právo, revidovať rozhodnutie lekára-proste lekár je NAD tebou...
Stanislav 1975
31.07.09,07:06
Stanko nesúhlasím, platené volno je na ošetrenie alebo vyšetreni v zdr. zariadení. § 141 ZP som citovala ...
Som zato, aby každý zamestnanec dostal to čo mu patrí, ale mnohí berú 7 dní podľa § 141 ako "ďalšiu dovolenku"
/nikdy som zamestnávatel nebola/

Bavíme sa o tom, keď donesie potvrdenie od lekára, že?:o
veronikasad
31.07.09,07:10
Bavíme sa o tom, keď donesie potvrdenie od lekára, že?:o
ano, na ktorom je napísané ošetrenie nutné celý deň...
veronikasad
31.07.09,07:12
Náhradu mzdy prepláca zamestnávateľ a ak bude trvať na vyznačení času odchodu - neporuší Zákonník práce - a nie lekár ... Volno mu ospravedlniť musí, s tým súhlasím.
Stanislav 1975
31.07.09,07:22
Náhradu mzdy prepláca zamestnávateľ a ak bude trvať na vyznačení času odchodu - neporuší Zákonník práce - a nie lekár ... Volno mu ospravedlniť musí, s tým súhlasím.

Tak sme sa dohodli... :):):)


Neboj sa ja viem aké "fintičky" sa robia, že pn-ky sa vydávajú aj za všelijakých podivných okolností-ale pokial nejaký kontrolný úrad nezistí, že pn-ka bola vydaná neoprávnene, tak musí platiť...



Pekný deň Veronika-:)
franco8
31.07.09,09:05
A teraz úprimne - do kolkej bol u lekára ? Ak niekto ide na odber krvi - aj takých poznám - a prinesú potvrdenie na celý deň - tiež by som mu to neuznala ...

Myslela som, že sa pýtaš ako zamestnávatel

No co sa týka toho od a do koľkej bol pri lekárovi, tak sa jednalo o zubára, ku ktorému šiel hneď ráno, a ktorý mu vytiahol 4 zuby.. takže ten nadriadený si aj veľmi ľahko mohol overiť, že šušlajúci človek asi netára do vetra, ked vraví že bol dať ťahať zuby u zubára..:)
Stanislav 1975
31.07.09,09:10
Sú všelijaký nadriadení- niektorí nemajú v sebe ani toľko citu, že ešte by robili problémy aj keby niekto ležal na smrteľnej posteli- sú všelijaký ľudia- a osobnosť niektorých je úplne niekde v suteréne...:mee::mee::mee: