ZDENIELA
31.07.09,09:11
Máme vrt na vodu do hĺbky 35 m, priemer 125 mm, vody je vraj dosť, no ešte sme nečistili takže nemám ani chabý odhad na množstvo.
Aké čerpadlo kúpiť do vrtu? V obchode núkajú tie najdrahšie ... no peniažkou nikdy nie je dosť.
Aké máte osobné skúsenosti s ponornými čerpadlami?
patrixo
31.07.09,16:48
pri cisteni by sa malo pouzit kalove cerpadlo, pretoze klasicke ponorne by sa mohlo zničiť. vyber ponorneho cerpadla by sa mal urobit podla toho, ako casto budete cerpadlo pouzivat (ci na polievane zahrady na chate- tam by stacilo aj nejake lacnejsie "hobby" cerpadlo, alebo na kazdodenne pouzivanie ako doprava vody do domu.. tam by bolo treba kvalitnejsie... ) potom by sa malo cerpadlo vybrat na zaklade hydraulickej charakteristiky daneho cerpadla a hydraulickej charakteristiky dopravneho potrubia... podla coho sa da predpokladat, ci je cerpadlo schopne dopravit kvapalinu do pozadovanej vysky pozadovanym prietokom
ZDENIELA
13.08.09,07:31
Čo poviete na toto čerpadlo? Vody sa nám ukazuje dosť, takže nechcem zbytočne investovať do sond
http://www.cerpadla-zavlahy.sk/index.php?page=produkty&kat=3&setfilter=Sumoto
kero64
13.08.09,11:16
Máme vrt na vodu do hĺbky 35 m, priemer 125 mm, vody je vraj dosť, no ešte sme nečistili takže nemám ani chabý odhad na množstvo.
Aké čerpadlo kúpiť do vrtu? V obchode núkajú tie najdrahšie ... no peniažkou nikdy nie je dosť.
Aké máte osobné skúsenosti s ponornými čerpadlami?
Zdeniela, na tak hlboký vrt je treba aj výkonné čerpadlo. Bežné ponorné čerpadlo vytlačí vodu zhruba do 7-9 m. Potom ju ešte do krátkej vzdialenosti dotlačí, ale čím väčšia vzdialenosť, tým viac klesá tlak. Tu vodu budete používať asi denne, tak aj čerpadlo by malo byť kvalitnejšie. Môže sa stať, že ušetríš v prvotných nákladoch a potom budeš behať po reklamáciách alebo si po pár rokoch budeš musieť kúpiť nové. Píšem z vlastnej skúsenosti. Kúpil som lacné kalové čerpadlo a vždy vydržalo iba jedno použitie. A to mi vždy dali nové. Keď mi už dali štvrté, to už ide zatiaľ bez problémov. A to s ním vyťahujem iba dažďovú vodu. Sú to vysoké náklady, ale problémy potom by mohli stáť oveľa viac.
kveti
13.08.09,12:25
myslim ze potrebujes kompletnu vodaren aj zo zasobnikom nenapisal si na co budes vodu pouzivat
ZDENIELA
14.08.09,04:03
myslim ze potrebujes kompletnu vodaren aj zo zasobnikom nenapisal si na co budes vodu pouzivat
Ide o dopravu vody do chaty, takže nie každodenné používanie...
Viem, aj mne sa už veľa krát potvrdilo príslovie, že "nie sme takí bohatí aby sme si kupovali lacné veci" ale teraz ma financie už dosť tlačia, takže na neakú drahšiu verziu čerpadla (kde možno človek i tak platí veľa len za značku) teraz vážne nemám
Chcela som hlavne vedieť, či má niekto osobné skúsenosti s talianskou značkou SUMOTO
kveti
14.08.09,19:33
mam vodaren tejto znacky 3 roky bez problemov
http://www.ebara.sk/
TomasHC
18.07.11,07:50
Ak by niekto chcel ponorku, mam ju v inzercii, je ako nova, znacka WILO - http://www.porada.sk/inzercia/showproduct.php?product=4402