justafa
31.07.09,11:21
Zacala som pisat stanovy Obc. zdruzenia. Docitala som sa ze na zalozenie OZ je potrebne zostavit pripravny vybor z troch clenov. To je splnene,ale zasekla som sa pri poslednom bode - zaverecne ustanovenia. Malo by v nom stat toto:
"Návrh stanov bol prerokovaný a schválený členskou schôdzou na zasadnutí dňa ........... Združenie vzniká registráciou na Ministerstve vnútra, stanovy nadobúdajú účinnosť dňom registrácie."

Ide ale o to, ze zakladame nove zdruzenia z nicoho, ktore este clenov nema a len ich planujeme ziskat, povacsine zo studentov a verejnosti, ktora bude mat zaujem o cinnost, ktora v meste chyba, a to prostrednictvom mensej reklamy. Co teda mozem napisat, ked stanovy moze v nasom pripade schvalit len pripravny vybor,teda len traja ludia,ktori zakladaju zdruzenie?
dakujem
Ogi22
08.02.12,12:00
Členska schôdza je schôdza členov OZ, Osoby členskej rady su taktiez clenovia OZ, teda obcianske zdruzenie pri zalozeny ma uz od zaciatku minimalne troch clenov.
Ja idem tiez zakladat jedno obcianske zdruzenie a mam problem s vyhotovenim stanov. Ak niekto moze budem rad ak pomoze:)