igpi
31.07.09,16:04
Potrebujem poradiť, či ZP stanovuje koľko pracovných zmlúv môžem mať uzatvorených s rôznymi zamestnávateľmi a na aký pracovný úväzok, tzn. keď mám už dvoch zamestnávateľov s jedným úväzok 0.6 a s druhým 0.2, môžem mať tretiu pracovnú zmluvu na prac. úväzok 1,0 ?

A ešte jedna otázka. Ako je to s pracovnou zmluvou a žiadosťou o neplatené voľno. Musím ja platiť nejaké odvody štátu, keď mám neplatené voľno, ale pracujem aj pre iných zamestnávateľov? Kedy po vzniku pracovného pomeru a ako dlho môžem mať neplatené voľno?

ďakujem za odpovede
Xantypa
31.07.09,15:59
Hmmmmmmmm, to by zaujímalo aj mňa?!?!
Tweety
31.07.09,16:03
Potrebujem poradiť, či ZP stanovuje koľko pracovných zmlúv môžem mať uzatvorených s rôznymi zamestnávateľmi a na aký pracovný úväzok, tzn. keď mám už dvoch zamestnávateľov s jedným úväzok 0.6 a s druhým 0.2, môžem mať tretiu pracovnú zmluvu na prac. úväzok 1,0 ?
Áno, môžeš. ZP nijako neurčuje koľko PZ môže zamestnanec mať.
A ešte jedna otázka. Ako je to s pracovnou zmluvou a žiadosťou o neplatené voľno. Musím ja platiť nejaké odvody štátu, keď mám neplatené voľno, ale pracujem aj pre iných zamestnávateľov? NV je prerušením poistenia v SP, do ZP musíš poistenie odvádzať, rovnako aj zamestnávateľ. ( VZ je MM) Kedy po vzniku pracovného pomeru a ako dlho môžem mať neplatené voľno? To záleží odTeba a od zamestnávateľa, pretože ho o to musíš požiadať.

ďakujem za odpovede
Odpovede v texte.
Xantypa
31.07.09,16:44
Ďakujem!