Maniak
31.07.09,18:21
Ahojte vsetci poradaci.
Planujem v blizkej buducnosti si zariadit kvetinarstvo vo velkom meste na pesej zone priamo v centre mesta, za nizky najom ( no oproti tym vsetkym naokolo je to len almuzna). A planujem popri kvetinarstvu zrobit v tom istom objekte aj taku mensiu cajovnu. Aby sa zakaznici prisli krasne nadychat ale aj napit dobreho cajiku alebo kavicky.

A mam tak trosku jednu dve otazky?

1. Co myslite vyplati sa to v dnesnej dobe?
2. Nemam stym bohvieake skusenosti tak najde sa tuna clovek ktory by mi stym na zaciatok pomohol.
3. A kolko by trebalo investovat na zaciatok do kvetinarstva.

Za odpovede dakujem.

A pre tych co mi napisu ze tu uz taka tema bola. Odkazujem cital som to.
Dav
31.07.09,17:18
Mne osobne by sa taký dvojpodnik páčil, a bola by som tam častým hosťom.
K tomu vyplatí - nevyplatí : veľa faktorov robí podnikanie úspešným,a aj nápady, ktoré sa javia ako dobré, sa v praxi neuplatnili. Ale platí to aj naopak.
Otázky na zamyslenie pred začatím podnikania :
1. prieskum trhu a konkurencie v meste , v konkrétnej lokalite
2. kto budú klienti, aká je ich kúpna sila, veková štruktúra
3. reklama a propagácia podniku
4.konkurencia, výhody a nevýhody oproti nej
5.náklady na zriadenie, zdroje na krytie nákladov.
6. náklady potrebné na chod prevádzky
7. dodávatelia a kvalita tovaru.
Zriadenie kvetinárstva - náklady - prenájom, úprava priestorov - maľovanie, úprava skladovacích a predajných priestorov, registračná pokladňa, klíma, alebo chladiace zariadenie na rezané kvety, stojany a regály na kvetiny , náklady na predzásobenie sa tovarom.
Náklady na úpravu priestorov závisia od toho, v akom stave sú prenajímané priestory. Pokladne - od 260 Eur nová ERP. K nákladom na regály by sa možno vedel vyjadriť aj dodávateľ tovaru, bolo by dobré sa skontaktovať s firmami, ktoré kvety dodávajú.
Maniak
01.08.09,13:30
tuna zodpoviem na tvoje otazky

1. prieskum trhu a konkurencie v meste , v konkrétnej lokalite.
no konkurencia su len 3 prevadzky, ale to su odomna asi 200-300m, a lokalita stred mesta pesia zona
2. kto budú klienti, aká je ich kúpna sila, veková štruktúra
klienti- od mladych az po starsich ludi, plus nejake darcekove veci, vyroba kvetov na zakazku na svadby a pod. ako si zakaznik zazela tak taku ju bude mat, kupna sila je vo vacsom meste vacsia nez na dedine ale planujem mate ceny take ake nemaju nikde kedze mam jedenu vyhodu nizsieho najnmu tak si s cenou mozem ist o trosku nizsie..
3. reklama a propagácia podniku
planujem mat na stene budovy vacsi transparent propagujuci moje kvetinarstvo
4.konkurencia, výhody a nevýhody oproti nej
nizsi najom, a najma ta mensia cajovna, starsi ludia si tak v pohode pri cajiku kavicke vyberu svoj kvet popri tom popijaju pri krasnych voniach kvety
5.náklady na zriadenie, zdroje na krytie nákladov.
no planujem sa vopchat do 100tis SK cize nejakych 3000-3300eur., nehnutelnost ma na kritie
6. náklady potrebné na chod prevádzky
no najom a energie 160/eur mesiac
7. dodávatelia a kvalita tovaru.
dodavatelov este nemam, lebo som este stale v stadiu rozhodovania aradsej si priplatim za kvalitu tovaru aby sa zakaznici vracali akoby som nemal ziadnych
BXLmiami
01.08.09,19:24
Som od rána do večera v práci,bodlo by mi doručenie kytice na požiadanie,či už mne,alebo adresátovi.Ked potrebujem blahoželať,vždy si na to spomeniem na poslednú chvíľu ,ked idem do práce nemaju otvorené,ked idem z práce tiež nemaju otvorené,takže to skončí nejakým iným prezentom a bez kytice,väčšinou.
ondrejvla
01.08.09,19:35
Súhlasím s príspevkom vyššie, kytičky na telefonát, webová stránka, kde budeš mať vyfotené kytičky, ktoré tvoja predajňa dokáže vykúzliť, na vôňu kvetov by som sa až tak nespoliehala, lebo okrem frézií a ruží nie všetky kvety majú príjemnú vôňu, sú postrekované, skús vojsť do iných kvetinárstiev, poobzeraj sa a hneď si povedz, toto áno, toto rozhodne nie.
S tým čajíkom, prípadne kávičkou je to celkom dobrý nápad, kým zákazník bude čakať na kytičku, pri stolíku sa môže občerstviť. Ak si úpravou a výberom kvetom vytvoríš svoj kvetinársky obraz, tvoje kytice budú žiadané, tak si vyhrala, časom si získaš klientelu, ale ani vtedy si ešte nevyhrala. Musíš si ju vedieť aj udržať.
Držím ti palce, nech sa ti podarí vysnívať svoj sen, nakoľko mám pocit, že toto bude aj tvoj koníček.
kukučka
01.08.09,19:56
ja ti napíšem, čo mne vo väčšine kvetinárstiev prekáža: málo miesta pri pulte, veľa tovaru pod nohami a pri otáčaní sa v dosahu dámskych kabeliek, fajčiace predavačky. V niektorých kvetinárstvach sa mi žiada otočiť na odchod už vo dverách, pretože majú viac "serepetičiek", ako živých, čerstvých kvetov. A chýbajú mi v ponuke jednoduché a lacné vázy z číreho skla. Tie drahšie niekde majú.
lenkak
01.08.09,20:05
Aj mne strašne prekáža, keď sa nemám kde hnúť v obchode, a teraz veľmi oceňujem nielen dosť priestoru, ale aj to, ako sa dostať do daného obchodu s kočíkom. Radšej idem o dve ulice ďalej, ale dostanem sa bez problémov dnu s kočíkom.
vmsux
02.08.09,18:39
to Maniak:

Jeden znamy mi hovoril, ze by vedel dovazat kvety z Ekvadora :-), za dobru cenu. Ja nemam sajnu kolko to tu stoji. Aka nakupna cena by bola zaujimava na Slovensku za ruze?
Manual
02.08.09,18:57
Mne osobne by sa taký dvojpodnik páčil, a bola by som tam častým hosťom.
K tomu vyplatí - nevyplatí : veľa faktorov robí podnikanie úspešným,a aj nápady, ktoré sa javia ako dobré, sa v praxi neuplatnili. Ale platí to aj naopak.
Otázky na zamyslenie pred začatím podnikania :
1. prieskum trhu a konkurencie v meste , v konkrétnej lokalite
2. kto budú klienti, aká je ich kúpna sila, veková štruktúra
3. reklama a propagácia podniku
4.konkurencia, výhody a nevýhody oproti nej
5.náklady na zriadenie, zdroje na krytie nákladov.
6. náklady potrebné na chod prevádzky
7. dodávatelia a kvalita tovaru.
Zriadenie kvetinárstva - náklady - prenájom, úprava priestorov - maľovanie, úprava skladovacích a predajných priestorov, registračná pokladňa, klíma, alebo chladiace zariadenie na rezané kvety, stojany a regály na kvetiny , náklady na predzásobenie sa tovarom.
Náklady na úpravu priestorov závisia od toho, v akom stave sú prenajímané priestory. Pokladne - od 260 Eur nová ERP. K nákladom na regály by sa možno vedel vyjadriť aj dodávateľ tovaru, bolo by dobré sa skontaktovať s firmami, ktoré kvety dodávajú.
Ešte tu doplním jeden podstatný bod. Vidím to u známej tá to tak robí.
8. Otváracie hodiny
Moja známa má otvorené aj v SO a NE od 7,oo do 19,oo. Je to síce drastické, ale zákazníci sa tam naučili chodiť a ak si spomenie niekto o 18,oo, hod. na kyticu, tak vždy na 100% má istotu, že tam pochodí k spokojnosti. Obchod sa predsa robí pre zákazníkov = oni ti robia tržbu.
Manual
02.08.09,19:01
to Maniak:

Jeden znamy mi hovoril, ze by vedel dovazat kvety z Ekvadora :-), za dobru cenu. Ja nemam sajnu kolko to tu stoji. Aka nakupna cena by bola zaujimava na Slovensku za ruze?
Navštív veľkosklad a zisti osobne, každý dodávateľ má rôzne, jeden ti to dovezie do obchodu, k inému musíš zájsť osobne...
Stromova
06.08.09,10:29
Ja som mala a mám stále ten sen,,vlastniť kvetinárstvo a v ňom mať hrnčiarsky kruh,, a točiť a točiť malé umelecké diela.....lákadlo pre zákazníkov pre potešenie srdca i oka......
belo72
06.08.09,11:22
Neviem kolko zarobis ale ked to urobis tak ze sa tam bude dat aj prijemne posediet urcite si ziskas stalych zakaznikov. A este co sa tyka polohy rozhodujuci je pocet schodov:)
silviamb
08.08.09,01:16
Pekna myslienka. Aj ked si neviem celkom predstavit ake velke by mali byt priestory, aby fungovalo kvetinarstvo a popritom prijemna cajovna. V suvislosti s tym ma ale ako laika napadlo - nemali by tam byt tym padom aj WC pre zakaznikov, aby to preslo hygienou? Kazdopadne drzim palce, nech sa napad podari zrealizovat!
Maniak
08.08.09,08:22
dakujem vam vsetkym za odpovede. a ake velke priestory?? neboj ja to mam premyslene.. a napadla ma este jedna vec ale to az po zrealizovani samostenho napadu..bude to vec co som este nikde nevidel..no dufam ze sa mi bude darit ked je sveova kriza:))