jan baca
31.07.09,19:12
Mam zaujem o bocne zakrytie balkona (s predu nie) prakticky aby som nepozeral do susedov a opacne ...nema niekto s tym skusenost alebo radu ...prikladam foto.Je potrebne stavebne povolenie ?
ciners
01.08.09,09:51
V prvom rade to oznam na patricne urady,lebo za to je paradna pokuta,ked zmenis vzhlad fasady len tak.:cool:
Blankake
01.08.09,10:09
Mam zaujem o bocne zakrytie balkona (s predu nie) prakticky aby som nepozeral do susedov a opacne ...nema niekto s tym skusenost alebo radu ...prikladam foto.Je potrebne stavebne povolenie ?
Určite treba ísť na stavebný úrad. Možno bude stačiť len ohlásenie.

Podľa § 55 stavebného zákona:
§ 55

(1) Stavebné povolenie sa vyžaduje, pokiaľ tento zákon a vykonávacie predpisy k nemu alebo osobitné predpisy neustanovujú inak, pri stavbách každého druhu bez zreteľa na ich stavebnotechnické vyhotovenie, účel a čas trvania; stavebné povolenie sa vyžaduje aj pri zmene stavieb, najmä pri prístavbe, nadstavbe a pri stavebných úpravách.

(2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí

a) pri jednoduchej stavbe, jej prístavbe a nadstavbe, ak tak určil stavebný úrad v územnom rozhodnutí,
b) pri drobných stavbách, ktoré plnia doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie;
c) pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby a neohrozujú sa záujmy spoločnosti;
d) pri udržiavacích prácach, ktoré by mohli ovplyvniť stabilitu stavby, požiarnu bezpečnosť stavby, jej vzhľad alebo životné prostredie a pri všetkých udržiavacích prácach na stavbe, ktorá je kultúrnou pamiatkou,
e) pri stavbách elektronických komunikačných sietí (nosiče telekomunikačných zariadení) umiestňovaných na existujúcich objektoch, ktoré nepresahujú výšku 6 m, šírku 2, 5 m a nezasahujú do nosných konštrukcií stavby,
f) pri prízemných stavbách elektronických komunikačných sietí, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 4, 5 m,
g) pri výmene alebo dopĺňaní telekomunikačných zariadení na existujúcich stavbieb elektronických komunikačných sietí, keď nedôjde k zmene stavby.
aviator
01.08.09,16:06
Dal by som tam nejakú drevenú mrežu a na ňu niečo popínavé, bolo by to pekné a netreba to ohlasovať.
ciners
01.08.09,18:12
Dal by som tam nejakú drevenú mrežu a na ňu niečo popínavé, bolo by to pekné a netreba to ohlasovať.

Taku celorocnu rastlinu asi tazko najde, ale napad to nie je zly :)
kkllc
01.08.09,18:18
Taku celorocnu rastlinu asi tazko najde, ale napad to nie je zly :)

brečtan napr. Je ich určite viac.
kkllc
01.08.09,18:21
My sme dali vonkajšie žalúzie. V prípade potreby sa dajú vytiahnuť.
jan baca
02.08.09,08:55
...ked ste dali vonkajsie zaluzie je potrebne to ohlasit na stavebnom urade?
Inak aj ja som rozmyslal na drevenou mrezou s brectanom ktory je cely rok zeleny...zalezi vsak na zime aby zase v crepniku nevymrzol..
kkllc
02.08.09,15:12
Žaluzie sme nikde nehlasili. To nestavaš to sa namontuje a hotovo. Ani v byte ked si dávaž žaluzie nikde nehlásiš.
Milan.Žiška
02.08.09,19:22
Keď sa dívam na ten balkón, skôr by som sa predtým venoval jeho rekonštrukcii.
Osobne si myslím, že aj žalúzie nenia fasádu.ň
V BA som sa stretol s požiadavkou ohlásenie aj na satelitnú anténu.
kudo30
07.02.12,13:08
Posielam vam adresu na stranke www.zatepleniebalkonov.sk (http://www.zatepleniebalkonov.sk) Robia to aj na splatky.