silviaz
01.08.09,11:30
ahojte
vidim ze sa tu objavili temy o mackach tak sa chcem spytat na problem ktory mam.
Pred rokom som sa prestahovala z bytu do rodinneho domu. Mam macku miesanec normalna so siamom. Je starilizovana, cely zivot zila len v byte. Zrazu sme prisli do domu so zahradou pre nu je to hotovy raj moze byt vonku. Je velmi poslusna, nema sice pritulnu povahu ale poslucha skoro ako pes a kedze je aj sterilizovana tak sa o nu nemusime bat ze by sa velmi tulala. Problem nastal asi po troch mesiacoch co chodila von. Casto sme si tu vsimali dve macky na pozemku hlavne v noci. Postupne si zacali stale viac dovolovat a chodili k nam aj cez den. Niekolko krat moju macku napadli aj ked sa branila dve macky neprebila a vetsinou ju dokusali. Zacali sme ju viac strazit a pustat von len ked sme doma aj my. Tie dve macky nemaju ziadne zabrany lozia nam po pozemku a najnovsie sa snazia dostat cez macacie dvierka k nam dovnutra vo dne aj v noci. Pytala som sa na okoli a dozvedela sa ze pred nami tu pat rokov byvala rodina ktorej tie dve macky patrili odstahovali sa do bytu a macky tu nechali. Takze je pochopitelne ze sa sem chcu dostat lebo to bol ich domov a nasa macka je pre nich votrelec.
Nemozem ich dat odchytit lebo medzicasom si ich vzala jedna rodina k sebe takze uz maju novych majitelov. S nimi sa ale dohodnut neda. Oni ich maju stale vonku takze nevedia kade chodia a viditelne im je to jedno.
Neviete my poradit co s nimi ? Nechcem tym mackam ublyzit aj ked nie su moje ale su to zvieratka a oni za tu situaciu nemozu. Mate s tym niekto skusenost ?

dik.
legolas
01.08.09,18:08
...môj názor, musíš ich vystrašiť, keďže im nechceš ublížiť, tak použi napr. petardu ak si na ne počkáš, tým im neublížiš len vystrašiš, treba to urobiť viackrát.
220870
01.08.09,19:02
Mačky nemajú teritórium, ktoré by si bránili.Mačky sa viacmenej znášajú.Iné je to s kocúrmi.Tí sú schopný pri obrane svojho teritória votrelca zabiť.Takisto kocúr neútočí na mačku len výnimočne.Mne raz kocúr vbehol dnu a rozbehnutý chcel vyskočiť cez okno .len si nevšimol že je zatvorené.Bola to pecka ako hrom.V tom momente sa zľakol a chytil akýsi amok začal sa strašne báť.Odvtedy mal fóbiu a dnu už nikdy nevliezol z interiéru mal doslova panický strach.
silviaz
02.08.09,05:04
...môj názor, musíš ich vystrašiť, keďže im nechceš ublížiť, tak použi napr. petardu ak si na ne počkáš, tým im neublížiš len vystrašiš, treba to urobiť viackrát.

dik za radu :)

vyskusam to co to spravi.
Asi mate naozaj pravdu, lebo moja macka raz presla k susedom mali tam vtaciu buku plnu sykoriek. To je pre mojho lovca hotovy Mcdrive ;), sused ju tam zbadal a nieco po nej z okna hodil. Chudera tak sa zlakla ze odvtedy ked len pocuje nejaky suchot u nich v zahrade uteka sa schovat do izby pod deku :D

este raz dik
silviaz
03.08.09,05:31
no v sobotu som to skusila tie dve potvory nastrasit.
Nezmohla som sa na petardu na tom som asi slaba, ked som si predstavila co to spravi z ich usami tak som cuvla :rolleyes:
Tak som zvolila inu metodu ked sa objavili pustila som zahradnu hadicu a na priamo som ich tak osprchovala ze leteli od nas ako strely.
Su to len dva dni ale neboli tu odvtedy, no dufam ze to pomoze ale zatial to funguje lebo sem chodili kazdy den a teraz nic.
Bud sa zlakli alebo sa este susia :D