PEDA9657
01.08.09,12:01
Potrebujem poradiť.
Mal som problémy s PC a tak som ho dal sformátovať a vymeniť batériu.
Teraz keď som ho zapol tak prý deň šiel.
Keď som ho zapol na ďalší deň zo začiatku išiel. Potreboval som antivírovú ochranu tak som stiahol WinRAR a Avast (neviem asi Avast! Profesional Edition 2009 v1336 + serial stiahol som ten avast z warxtreme.com a winrar cez google) mal som tu už aj Eset a včera 31.7.09 som si stiahol aktualizacie... no po naištalovaní Avastu to chcelo reštertovať PC reštartoval som ho... Avast začal scanovať pc no nemal som čas tak som to vipol. Potom sa zapol windows a dalo ma na plcohu všetko vyzeralo že ide tak .. ako má. PO načitani procesov som klikol na Mozilu pc to ignoroval a ukazali sa hodinky ... klikol som na Tento počítač zas to ignoroval a už tam nebola šipká a hodinky ale len hodinky a preto už sa nedalo nič zapnuť. niekolko krát som pc resetoval ale nič stále to isté.
Čo može byť tá chyba???:confused:
Artemis
01.08.09,10:51
Nahod sa do Safe Modu windowsu. (F8 este pred logom windows). Malo by ti to nabehnut bez porblemov. Odinstaluj ten nelegalny Avast aj ten srial/crack co si do neho stiahiahol. Restartuj komp a nechaj ho nabehnut normalne (bez Safe Modu)....a stiahni si Avast home edition ktora je zadarmo a plne podoporovana aktualizaciamy. ked to nemoze napis.
Artemis
01.08.09,10:57
A este jedna poznamaka. Mat v kompe dva hlavne anitivirusove programy ako je Eset a Awast ma za nasledok prave take porblemy ake popisujes. Takze mala rada aj pre ostatnych, Do kompu si nikdy nedavajte dva rozne antiviraky! Vzdy iba jeden! Ja pouzivam Awast + Malware Antispyware. S tym ze awast bezi vzdy rezidentne v pameti a Antispyware pustam len obcas ked chcem vymazat cookies,spyware atd.Pricom Antispyware nidky nebezi v pameti spolu s awast.
pistik71
01.08.09,11:49
A este jedna poznamaka. Mat v kompe dva hlavne anitivirusove programy ako je Eset a Awast ma za nasledok prave take porblemy ake popisujes. Takze mala rada aj pre ostatnych, Do kompu si nikdy nedavajte dva rozne antiviraky! Vzdy iba jeden! Ja pouzivam Awast + Malware Antispyware. S tym ze awast bezi vzdy rezidentne v pameti a Antispyware pustam len obcas ked chcem vymazat cookies,spyware atd.Pricom Antispyware nidky nebezi v pameti spolu s awast.

By som doplnil ze radsej Avast nie, su aj lepsie moznosti. Ale je to vsetko aj o tom, kto sa kde na internete "potuluje" a co vsetko skusa instalovat.
2 antiviraky nie su problem, avsak rezidentny nechat len jeden. Poznam ludi co pouzivaju aj 5 antivirakov, ale 1 rezident, ostatne len skener na vyziadanie.
Stevo5
01.08.09,11:59
A este jedna poznamaka. Mat v kompe dva hlavne anitivirusove programy ako je Eset a Awast ma za nasledok prave take porblemy ake popisujes. Takze mala rada aj pre ostatnych, Do kompu si nikdy nedavajte dva rozne antiviraky! Vzdy iba jeden! Ja pouzivam Awast + Malware Antispyware. S tym ze awast bezi vzdy rezidentne v pameti a Antispyware pustam len obcas ked chcem vymazat cookies,spyware atd.Pricom Antispyware nidky nebezi v pameti spolu s awast.
Skúsim trochu doplniť príspevok Artemisa.
S prvou časťou jeho príspevku súhlasím - nie je dobre mať v PC naraz spustené rezidentne dva antivírusy. Ale neviem prečo by nemohli bežať rezidentne naraz: jeden antivírus, jeden antispyware a ešte sme zabudli na jeden firewall.
Bežne používam rezidentne spustené naraz - NOD32 (antivír), Spybot (antispyware) a PC tools firewall plus. Všetky tri bežia rezidentne a nie sú s nimi problémy.
Aby som bol presnejší, v počítači je možné mať naraz nainštalované (extrémny príklad) aj 10 antivírusov, ale bežať by mal vždy len jeden. Ak chcem z nejakého dôvodu spustiť iný, ten prvý musím vypnúť a potom spustiť iný. Tak isto antispyware a firewall.

Pre pistik71 - prepáč dlho som písal, keď som odoslal, tvoj príspevok tam už bol.
sondaw
01.08.09,12:41
Zkusím já přidat svoji zkušenost.
Antivirové programy jsou spuštěné rezidentně, tedy stále běží na pozadí právě proto, aby chránily PC v reálném čase, nepřetržitě. Asi záleží na tom kterém programu, mám Eset a nějaké zpomalení systému jsem nepozorovala. Pokud PC čistíš od balastu a zbytečností, defragmentuješ a čistíš i registr, nemělo by, podle mne, být to zpomalení nijak markantní.
Ještě poznámku k Artemis, nevšimla jsem si poslední věty, kdy píše, že s rezidentně spuštěným antivirem nemá být rezidentně spuštěný antispamový program.
Souhlasím se stevem, k antiviru jsem měla rezidentně spuštěný Spyware Terminator, nyní IOSecurity a je to v pohodě
Stevovi jsem za to chtěla dát bod, bohužel nastavení zde je takové, že i když mezitím dostal bod někdo jiný, nepodařilo se mi dát i stevovi

Jenom poznámka, odpovídala jsem na dotaz od Ally, bohužel ho zde nevidím, takže je moje reakce jaksi "mimo mísu", omlouvám se
PEDA9657
08.08.09,17:48
OK....
Veľmi pekne Vám ďakujem.
Vymazal som oeb AntiVíri a z netu som si stiahol Avast! 4.8 Home Edittion. Registroval som sa na stránku Avast (alwil software team) alebo niečo také. Poslali mi e-mail s Licenčným kľúčom. O 12 mesiacov mám opäť vyplnit formulár a pošľu mi novú licenciu. To už je ľahke. kažých dvanásť mesiacov to urobím atď ...
A ešte keď už som tu.... trocha sa mi prehrieva PC - možno CPU neviem.
Môže to byť príčinou toho že sú denné teploty vysoké:confused:
Neviem či mam vydržať ... alebo kupit vetračiky alebo ventilatoriky...
Poraďte prosím.
dolfort
09.08.09,09:11
A ešte keď už som tu.... trocha sa mi prehrieva PC - možno CPU neviem.
Môže to byť príčinou toho že sú denné teploty vysoké:confused:
Neviem či mam vydržať ... alebo kupit vetračiky alebo ventilatoriky...
Poraďte prosím.

nahaj skrinku otvorenú.
pozri tiež či sa točí ventilátor procáka, grafiky a zdroja. stane sa že keď sa do fukarov dostane príliš veľa prachu, tak sa môžu aj prestať točiť.
Stevo5
09.08.09,09:51
OK....
Veľmi pekne Vám ďakujem.
Vymazal som oeb AntiVíri a z netu som si stiahol Avast! 4.8 Home Edittion. Registroval som sa na stránku Avast (alwil software team) alebo niečo také. Poslali mi e-mail s Licenčným kľúčom. O 12 mesiacov mám opäť vyplnit formulár a pošľu mi novú licenciu. To už je ľahke. kažých dvanásť mesiacov to urobím atď ...
A ešte keď už som tu.... trocha sa mi prehrieva PC - možno CPU neviem.
Môže to byť príčinou toho že sú denné teploty vysoké:confused:
Neviem či mam vydržať ... alebo kupit vetračiky alebo ventilatoriky...
Poraďte prosím.
Najlepšie by bolo zistiť presnejšie čo sa prehrieva a o tom (a aj iné info o PC HW/SW) ti podá info program Everest ultimate, stiahneš tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/benchmarky_a_testy/everest/?g[hledano]=everest&g[oz]=5.02&g[up]=Ultimate

Program je platený, ale na jedno vyskúšanie postačí, potom odinštaluješ. Vie zístiť okrem iného teploty CPU, grafiky, matičnej dosky, harddisku. Teploty si pozri a sem ich napíš, tiež napíš či máš notebook alebo stolné PC, aký máš procesor a akú grafickú kartu (ak máš stolný PC), či neboli taktované. Ako píše vyššie dolfort skontroluj prach, to je častá príčina prehrievania PC aj ntb.
S tými informáciami sa bude dať lepšie poradiť ako upraviť teploty v PC.
misoft
09.08.09,13:27
A ešte keď už som tu.... trocha sa mi prehrieva PC - možno CPU neviem.
Môže to byť príčinou toho že sú denné teploty vysoké
Skús aj prečistiť vnútro PC, odstráň nánosy prachu aj z lopatiek ventilátorov a rebier chladičov GPU, CPU.

nahaj skrinku otvorenú.
Hlúposť. Vetranie v PC je väčšinou nastavené tak, že vetráky ťahajú (nasávajú) teplý vzduch od rebier chladiča a vytláčajú ho von. Pokiaľ by si nechal otvorenú skriňu PC, tak by len ten vzduch len miešali. Aj zdroj má predsa vetrák, ktorý nasáva teplý vzduch zo skrinky a vytláča ho von. Studený (chladnejší) vzduch sa do skrinky PC dostáva väčšinou štrbinami a rôznymi otvormi pri spodnej časti skrine PC.


Najlepšie by bolo zistiť presnejšie čo sa prehrieva a o tom (a aj iné info o PC HW/SW) ti podá info program Everest ultimate,

Na to, aby zistil údaje o teplote a miesta prehrievania mu predsa stačí aj Everest Home a ten je FREE.
dolfort
10.08.09,07:16
Hlúposť. Vetranie v PC je väčšinou nastavené tak, že vetráky ťahajú (nasávajú) teplý vzduch od rebier chladiča a vytláčajú ho von. Pokiaľ by si nechal otvorenú skriňu PC, tak by len ten vzduch len miešali. Aj zdroj má predsa vetrák, ktorý nasáva teplý vzduch zo skrinky a vytláča ho von. Studený (chladnejší) vzduch sa do skrinky PC dostáva väčšinou štrbinami a rôznymi otvormi pri spodnej časti skrine PC.


Za predpokladu že všetko funguje tak ako má fungovať.
Flinstone
10.08.09,07:28
na monitorovanie teplôt cpu, mb a u väčšiny graf.kariet aj gpu sa dá použiť aj freeware speedfan, ktorý navyše ponúka aj možnosť regulovať otáčky ventilátorov, v prípade, že je teplota nižšia...

http://www.almico.com/speedfan439.exe
misoft
10.08.09,20:28
Za predpokladu že všetko funguje tak ako má fungovať.

A prečo by nemalo? Ten, kto konštruuje MB a komponenty do PC, tak zaručene ráta s tým, ako bude obiehať vzduch v priestore skrinky PC. Pozri http://jff-pc.blog.cz/0710/zasady-spravneho-chladenia .
adi11
13.08.09,14:30
Prosím Vás, samovolne sa nám v PC otvárajú stránky ako napr. Trevians, rôzne kvízy, testy IQ a pod..Môže to byť chyba PC ?
alla66
13.08.09,14:51
Travian sa mi dosť často otváral...nainštalovala som si Adblock a mám pokoj. ...blokuje reklamy, vyskakovacie okná...
viac info nájdeš v linku http://www.mozilla.sk/rozsirenia-clanky/adblock-plus-web-bez-reklam/
adi11
13.08.09,15:38
Travian sa mi dosť často otváral...nainštalovala som si Adblock a mám pokoj. ...blokuje reklamy, vyskakovacie okná...
viac info nájdeš v linku http://www.mozilla.sk/rozsirenia-clanky/adblock-plus-web-bez-reklam/
Alla, ďakujem pekne, ale to vyzerá dosť zložito. Ty si macherka, keď si si to sama spravila. Ja to prenechám mladším, mňe to nič nehovorí.
misoft
14.08.09,16:29
adi11
Vôbec to nie je také zložité, ako to vyzerá. alla ťa svojim linkom nasmerovala priamo na inštrukcie, ako to do prehliadača dostať.
Prečítaj si
Inštalácia rozšírenia AdBlock Plus


a
Ako pracovať s rozšírením AdBlock Plus
Potom v časti "Inštalácia....." klikneš na "Rozšírenia" a dostaneš sa na ďalšiu stránku (presmeruje ťa to - neboj sa) a na nej klikneš na "Nainštalovať/Prevziať"
Tento doplnok sa ti sám nainštaluje do prehliadača, vyzve ta na reštart prehliadača (pozor, nie počítača) - t.z. klikneš na vyskočený odkaz "Reštartovať prehliadač". Prehliadač sa sám ukončí a o chvíľu sa sám otvorí aj s nainštalovaným doplnkom. Potom už len postupuj podľa "Ako pracovať...."
Poviem ti, je to paráda - vyskočí ten otravný Travian, v AdBloku ho dám blokovať a Travian si môže "pískať" :D.