EMILY04
01.08.09,12:50
Ahojte poraďáci.
Možno sa tu nájde niekto to mi pomôže s mojim problémom a vlastne s problémom všetkých obyvateľov našej bytovky.

Blízko našej bytovky rastie lipa a nedávno som zistila, že naše okná sú celé žlté od peľu. Sklo sa dalo ľahko vyčistiť, no rám ostal žltý. Skúšala som všetko možné no neide to vyčistiť.
Ak má niekto s týmto skúsenosť budem rada ak mi poradí.
Prajem krásny deň.
EMILY04:)
Halli
01.08.09,11:25
Ja som to už raz vydrhla práškovým prostriedkom, Cifom, či čo to bolo...ale je to tam znova.:rolleyes:
veronikasad
01.08.09,11:27
Skúšala si pastu FIXINELA na nerez a plasty ?
legolas
01.08.09,18:21
...ja aj včelárim, ale podľa mňa to nie je peľ z tej lipy,musí to byť niečo iné, kvet lipy obsahuje málo peľových zrniek a tie by okna tak neznečistili.
Halli
01.08.09,21:46
...ja aj včelárim, ale podľa mňa to nie je peľ z tej lipy,musí to byť niečo iné, kvet lipy obsahuje málo peľových zrniek a tie by okna tak neznečistili.

Ja si tiež myslím, že to bude niečo iné...mám dojem, že to tu zavanie občas z neďalekej fabriky, ktorá našťastie už toho toľko nevypúšťa...Ale tiež som zostala zarazená čo to je, kým ma na to neupozornila kamoška.:o
220870
02.08.09,06:21
EMILY04
10.08.09,05:27
Vďaka za rady. Skúšala som už aj FIXINELU aj ostatné čistiace prášky no ničím sa to nedá vyčístiť. Pri našej bytovke nie je nablízku žiadna fabrika práve naopak, máme tu veľa stromov. Hlavne lipy a máme tu aj krásnu veľkú vrbu. Už sme so susedkami skúšali tuším všeťko no ničím to neide dole.
EMILY04
Aňuška
10.08.09,17:09
Mám ten istý problém, pod oknom lipu a veľa stromov. Uvítam dobrú radu, ako vyčistiť tento zažltnutý plast.