blekota1
01.08.09,13:34
Ahojte. Potrebujem do jednej bunky vložiť viac textu a k jednotlivým slovám by som potreboval nastaviť presmerovanie na iný hárok. Skúšal som viac možností ale ani jedna nefunguje. Existuje nejaký sposob ako to spraviť, ked aj cez makro? Dakujem
dusan.masik
04.08.09,10:57
ahoj
ja by som take cosi neodporucal, ak sa to vobec da. Radsej by si mohol rozdelit danu vetu na jednotlive slova do viacerych buniek, rozsahy stlpcov naformatovat tak, aby to vyzeralo ako suvisla veta a jednotlive slova dat ako odkazi. Tvoje riesenie by bolo velmi zlozite cez VB
Hlinkovx
04.08.09,10:59
možno by sa to dalo skúsiť cez hypertextové prepojenie
Chobot
04.08.09,11:27
Ahojte. Potrebujem do jednej bunky vložiť viac textu a k jednotlivým slovám by som potreboval nastaviť presmerovanie na iný hárok. Skúšal som viac možností ale ani jedna nefunguje. Existuje nejaký sposob ako to spraviť, ked aj cez makro? Dakujem

Je to možné jedine tak, že do excelovského hárku vložíš textové pole a do neho vpíšeš ten dlhší text. V takom prípade môžeš naviazať hypertextové prepojenie aj na jednotlivé slovo či reťazec znakov.

Pokiaľ zadáš text do bunky v hárku, tak máš obmedzenie, že do bunky môžeš vložiť len 1024 znakov (platí pre excel do verzie 2003, verzia 2008 umožňuje vložiť podstatne viac znakov). V takom prípade nemôžeš naviazať hypertextový odkaz len na vybraný reťazec znakov v bunke, odkaz môžeš naviazať len na celú bunku.
PaloPa
05.08.09,19:49
... V takom prípade môžeš naviazať hypertextové prepojenie aj na jednotlivé slovo či reťazec znakov...

No neviem či to je možné, ale zatiaľ sa mi podarilo naviazať na jednu bunku iba jeden hyperlink, na jedno slovo nie.

Palo
Chobot
05.08.09,23:16
No neviem či to je možné, ale zatiaľ sa mi podarilo naviazať na jednu bunku iba jeden hyperlink, na jedno slovo nie.

Palo

Písal som o textovom rámčeku (alebo bloku textu či textovom poli) do ktorého môžeš písať text. V takomto rámčeku sa dá urobiť hyperlink na jednotlivé slová alebo znaky. Je to možné ale až vo verzii Excel 2007.
PaloPa
06.08.09,06:24
Písal som o textovom rámčeku (alebo bloku textu či textovom poli) do ktorého môžeš písať text. V takomto rámčeku sa dá urobiť hyperlink na jednotlivé slová alebo znaky. Je to možné ale až vo verzii Excel 2007.
Ano, pre Excel 2007 máš pravdu, pre nižšie verzie je to možné iba vložením MS Word objektu do Excelu:
1) Vytvoriť "hyperlinkový" text vo Worde
2) Označiť celý text a CTRL+C
3) V Exceli použiť Úpravy / Vložiť špeciálne (Paste special)
4) zvoliť MS Office Word Document Object

P.
912
18.08.09,07:28
Ahojte,
ja by som chcela poprosiť o radu so vzorcom. Potrebujem z dátumu dostať v ďalšom stĺpci rok a číslo týždňa. Napríklad z dátumu 18.08.2009 potrebujem dostať 200934. Skúšala som to takto: =IF(F7="";"";"IF(CONCATENATE(YEAR(F5);WEEKNUM(F5)))") úpravou iného, ale nefungujeme mi to. Viete mi s tým pomôcť. Budem vďačná už dopredu ...
912
18.08.09,07:48
Už sa mi podarilo dopátrať k výsledku, teraz už len chýba, aby týždne číslovalo dvojmiestne

=CONCATENATE(YEAR(F72);WEEKNUM(F72;2))
ivka70
18.08.09,08:09
Už sa mi podarilo dopátrať k výsledku, teraz už len chýba, aby týždne číslovalo dvojmiestne

=CONCATENATE(YEAR(F72);WEEKNUM(F72;2))

=CONCATENATE(YEAR(A1);IF(WEEKNUM(A1;2)<10;CONCATENATE(0;WEEKNUM(A1;2));WEEKNUM(A1;2)))
912
18.08.09,08:19
Ďakujem za radu, ale pri jednomiestnom týždni mi to hádže chybu, pri dvojmiestnom je to v poriadku.


15.12.2008 3.12.2008 168389 166389 200851 200851
6.1.2008 10.12.2008 168390 166390 20081 #NÁZOV?

Kde ešte môžem robiť chybu?
912
18.08.09,08:24
Už som na to prišla, ja som len skopírovala tvoj vzorec a neskontrolovala si ho, ako ho kopíruje. Pri druhom concatenate bola medzera a preto mi to nerobilo. Ešte raz sa ospravedlňujem a veľmi pekne ďakujem za pomoc.
PaloPa
18.08.09,10:41
=CONCATENATE(YEAR(A1);IF(WEEKNUM(A1;2)<10;CONCATENATE(0;WEEKNUM(A1;2));WEEKNUM(A1;2)))

Dá sa i takto:
=CONCATENATE(YEAR(A1);TEXT(WEEKNUM(A1);"00"))

Palo
912
04.01.10,11:30
Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne násobenia v exceli za určitých podmienok. V stĺpci D budú rôzne čísla a v stĺpec E potrebujem vypočítať nasledovne:

ak v stĺpci D je číslo menšie alebo rovné 100, vynásobiť tento 0,0024, ak je v stĺpci D číslo od 101 do 200 vynásobiť tento 0,0020, ... potrebujem tam vlastne dostať 5 podmienok prenásobovania ceny podľa počtu kusov. Viete mi prosím Vás poradiť, ako to spraviť?

Už vopred za každú radu veľmi pekne ďakujem.

Už som na to prišla ... :-)
marjankaj
04.01.10,14:54
Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne násobenia v exceli za určitých podmienok. V stĺpci D budú rôzne čísla a v stĺpec E potrebujem vypočítať nasledovne:

ak v stĺpci D je číslo menšie alebo rovné 100, vynásobiť tento 0,0024, ak je v stĺpci D číslo od 101 do 200 vynásobiť tento 0,0020, ... potrebujem tam vlastne dostať 5 podmienok prenásobovania ceny podľa počtu kusov. Viete mi prosím Vás poradiť, ako to spraviť?

Už vopred za každú radu veľmi pekne ďakujem.

Už som na to prišla ... :-)

Možno to urobiť aj takto. A tých podmienok môže byť aj viac ako 7( v exceli 2003).

Alebo ak nie sú tie podmienky v násobkoch, tak si nadefinuj svoju funkciu. viď druhý príklad. Bude to prehľadnejšie ako 5 krát vnorený IF.
912
07.01.10,08:10
Ďakujem veľmi pekne zase budem o niečo múdrejšia, ja som to nakoniec nadefinovala práve cez ten IF a zatiaľ to beží ... :-)
912
01.02.12,12:56
Opäť by som chcela poprosiť o radu s excel. Každý mesiac robím reporty (vyhodnotenie výrobných objednávok), ktoré majú rôzny počet riadkov, stĺpce sú vždy rovnaké. Chcela by som si nejakým "šikovným" makrom pomôcť, že na poslednom riadku (ktorý je vždy iný) bude vždy spočítaný daný stĺpec. Viete mi prosím poradiť ako to dosiahnuť?

Ďakujem moc.

Sue
matus77
02.02.12,10:07
Nato podla mna nepotrebujes ani makro. staci ti ze si tu tabulku urobis ako formatovatelnu a vzdy si len potiahnes ten vyber kam potrebujes a pridas suctovy riadok
marjankaj
02.02.12,10:25
Na karte údaje klikni na medzisúčet a zaškrtni, čo treba.
912
02.02.12,11:29
Ďakujem za odpovede. Ja si údaje preklápam z nášho účtovného programu, mám spravené makro na úpravy (text na stĺpce, ....), akurát, že do každého jedného hárku potom musím pridávať/kopírovať súčtový riadok. Tak som myslela, či to nepôjde "jedným" klikom :-)
marjankaj
02.02.12,12:08
Ďakujem za odpovede. Ja si údaje preklápam z nášho účtovného programu, mám spravené makro na úpravy (text na stĺpce, ....), akurát, že do každého jedného hárku potom musím pridávať/kopírovať súčtový riadok. Tak som myslela, či to nepôjde "jedným" klikom :-)
No jedným asi nie. Pridal som do stlpca A hodnoty, ktoré sa majú súčtovať a dal som medzisúčty. Treba opraviť niektoré vzorce, aby to nedávalo delenie nulou.
strunkac
27.02.12,13:24
zdravím Vás, mám problém so zabezpečením combo boxu v exceli 2010, celý hárok som zabezpečil proti úpravám až na niekoľko polí, ktoré som si preddefinoval. No a polia, na ktorých je combobox som tam tiež zadal ako podmienku, ktorá sa nemá zabezpečiť. Všetko funguje a aj roletka sa mi rozbali, no keď chcem vybrať jednu z ponúkaných možností, napíše mi, že mám zrušiť zabezpečenie...... nevedel by mi niekto poradiť ?

ďakujem
PaloPa
27.02.12,14:08
zdravím Vás, mám problém so zabezpečením combo boxu v exceli 2010, celý hárok som zabezpečil proti úpravám až na niekoľko polí, ktoré som si preddefinoval. No a polia, na ktorých je combobox som tam tiež zadal ako podmienku, ktorá sa nemá zabezpečiť. Všetko funguje a aj roletka sa mi rozbali, no keď chcem vybrať jednu z ponúkaných možností, napíše mi, že mám zrušiť zabezpečenie...... nevedel by mi niekto poradiť ?

ďakujem

Pravdepodobne je roletka prepojená na niektorú zamknutú bunku.
P.
strunkac
12.03.12,14:27
PaloPa ďakujem za radu, dlhšie som bol preč tak až teraz si to čítam, vyskúšal som no nefunguje, možno máte na mysli niečo, čo zatial neviem spraviť, ak by ste mali čas pozrieť sa na súbor ktorý posielam, spravil som len jednoduchú verziu. Rád by som bol, keby v ňom bolo zabezpečené všetko ale po zmene hodnoty v comboboxe by sa automaticky zmenili aj tie zamknuté. (zatial mi vždy po zmene hodnoty v comboboxe vypíše že sa to nedá, lebo je to zabezpečené)

ďakujem
PaloPa
12.03.12,15:07
PaloPa ďakujem za radu, dlhšie som bol preč tak až teraz si to čítam, vyskúšal som no nefunguje, možno máte na mysli niečo, čo zatial neviem spraviť, ak by ste mali čas pozrieť sa na súbor ktorý posielam, spravil som len jednoduchú verziu. Rád by som bol, keby v ňom bolo zabezpečené všetko ale po zmene hodnoty v comboboxe by sa automaticky zmenili aj tie zamknuté. (zatial mi vždy po zmene hodnoty v comboboxe vypíše že sa to nedá, lebo je to zabezpečené)

ďakujem

Riešenie, viď pripojené obrázky a vzorový xlsx (je tam zamknutý hárok, bez hesla).
Bola zamknutá bunka E11.

P.