priory1
01.08.09,18:51
prosim vas viete mi poradit kolko tisic vyjde asi tak svadba s nejakymi 100 hostami, myslim aj zo satami, hudbou, obcerstvenim atd...
silviaz
01.08.09,17:01
no ja som mala svadbu uz davno takze dnesne ceny neviem. Jedine co ti mozem zo skusenosti povedat je kolko ta dnes vyjde rozvod :Dmimotemy


ale prajem vsetko dobre do manzelstva
tutiola
01.08.09,17:18
Záleži to od toho, ako a kde budeš nakupovať. Nepíšeš z ktorého si regiónu, pretože aj to ovplyňuje výslednú cenu.Tak napr.:
- svadobné šaty vrátane všetkých doplnkov kúpené na Ukrajine - cca 160,-€ - pre nevestu
- svadobná kytica + pierko pre ženicha a staršieho družbu a kvety pre staršiu družičku cca 100,-€
- menu - cca 13,-€/osoba
- alkohol + nealko cca 3,-€/osoba vrátane deti
-rôzne drobnosti napr. obrúsky, slané pečivo, páradla....100,-€
------------------------------------- cca 3OOO,-€

Ďalej to záleži od regionu a jeho obyčajov. Zákusky, torty,..........
andreaS
01.08.09,17:19
nas cela svadba nakomplet s uplne vsetkym (saty, oblek, oznamenia, kolace, alkohol, kvety, vyzdoba, fotograf, kadernik, hostina a ine) vysla cca 100tis... svadba bola pred rokom a mali sme 40 hosti... len samotna hostina spolu s alkoholom a kolacmi vysla cca 60tis...

na trhu je aj pekna knizka "svadobny bedeker" kde je aj cisty rozpocet a priblizne tak zistis kolko to moze stat... mne velmi pomohla :)
tetrisss
01.08.09,17:26
V niektorom zenskom casopise dnesneho tyzdna je to pekne rozpisane, neviem to teraz nast, ale napr. saty pre nevestu aj pozicanie modernych az okolo 600 eur, hostina 3.OOO eur, a este obrucky, vizazista atd, no myslim ze aj 5.OOO-6,OOO eur, ale vsetko zalezi od narocnosti, su to vedlke rozdiely.
andreaS
01.08.09,17:29
napriklad ja som mala saty z vypredaja zo svadobneho salonu a vysli ma 7tis Sk... za pozicanie boli vtedy ceny od 12tis Sk...

a dnes je este velmi moderne objednat si saty z ebay-u... ci uz napodobeniny original znaciek alebo priamo original saty aj s certifikatom... akurat netreba zabudnut, ze pokial to pojde z tretich krajin tak sa cena navysi o nasu dph a clo...
luckapastvova
02.08.09,10:15
My budeme mať svadbu 15. augusta 2009, s asi 40 - 50 hosťami a predbežne nás to vychádza tak okolo 100 tisíc. Myslím, že je dôležité podotknúť, že sme nezháňali drahé veci, snažili sme sa troška šetriť, ale myslím, že nám to moc nevyšlo.
osky
19.08.09,18:48
my sme sa tiez konecne cirkevne zosobasili 15.8.2009,a prave dnes sme zratali polplatky.tak idem po rade>
saty som si nepozicala,lebo s tym nemam dobru skusenost,usila ich mama na mieru,vysli okolo 100 eur.mali velky uspech ,boli uplne ine ako tradicne tortove......krasne,vsetci hovorili ze vypadam jak Angelika
oblek 60 eur,
topanky pre zenicha 30 eur,
sandale pre mna 10 eur-nahodne vyborna kupa a su ako papucky,pretancovala som v nich celu noc.;)
saty na prezlecenie 30 eur
obrucky 200eur
kozmeticka/malovanie,vytrhanie obocia a zakladna manikura/ 20 eur
kadernicka pre mna 20 eur,pre mamu a zenicha 30 eur
ozdoby do vlasov cca 12 eur
svadobna kytica a pierko 50 eur
farar a ministrant 30 a 10 eur
kontaktne sosovky 15 eur/to bolo po znamosti,kupene len ako vzorka:D/
postovne na posielanie oznameni cca 10 eur
kvety do kostola 100 eur
kvetinarky co zdobili kostol kazda po 10 eur
tlacenie oznameni 18 eur
svadobne pohare 2 kusy 15 eur
ruzicky na perka pre muzov 3 euro

zelenina a ovocie 65 eur
knedle a chlieb 40 eur
noclah s ranajkami pre zahranicnzch hosti 160 eur
nealko napoje 90 eur
na zakusky cca 170 eur
maso 480 eur
prilohy/zemiaky,ryza,smotana......,koreniny,dochucovadla k vareniu menu / 85 eur
vyplata kucharovi 50 eur/ale to bol nas znamy a povodne chcel len 30 eur/
pivo 25 eur
sala 130 eur
kameraman a aj fotil/normalne 200 eur ale nas vyjde mozno i raz tolko/
tanecna kapela 200eur
kravata a satka do saka 5 eur



my sme mali tu svadbu na dedine,vsetko sme si zabezpecovali sami.fotenie u znamych na dvore/oni tam maju take vselico ze netreba ani foto salon.fontana,hojdacka,mostik ,jazierko......:o/,
pecenie svagrine,varenie kuchar je mamin znamy,obsluhovali vydate sesternice,soferov robili bratranci.obrucky sme mali od vlani,vysli nas 200 eur.hudbu v kostole nacvicili moji pribuzni,hudba na tancovanie boli moji bratranci,starejsieho robil moj ujo.tlmocila sesternica.
palenka bola vlastna vyroba,vino tiez,takze si musite prpocitat este alkohol,my sme mali gratis:eek:;)
menovky som len napisala a na kazdej sme mali prilepene nalepky v tvare srdiecok.vyzdoba saly bola uz v cene najmu.
hoci sme mali iste rozne zlavy a znamych,myslim ze i normalna svadba v restauracii,so satami s pozicovne a vsetkym sa da do tych 3000 eur zmestit.
zalezi kolko hosti,my sme mali 86.kolko chodov/my sme mali polievku a kurca s ryzou,neskor svieckovu omacku s knedlou a hovadzinou,potom rezne so zemiakmi.....ludia boli taki plni,ze posledny chod sa uz ani nepodaval,to bolo udene a pecene maso nakrajane na studene misy s chlebom a uhorkou,to sme potom podelili domov.

kedze bolo hrozne teplo,niekolko zauskov nm aj splesnivelo,tak odporucam piect radsej menej plnkove v lete.
alaya1
19.08.09,19:09
Co tak svadba len s dvama svedkami? Aj ja som mojej dcere takto odporucila, no mame svadbz 3.10. a tiez spolu asi 70ludi.
ajale
19.08.09,19:16
:eek:Uff, nikdy som netuzila po velkej svadbe, a myslim, ze teraz aj viem preco. My sme sa brali na ambasade. Boli tam s nami dvaja z ambasady, pricom jeden znich aj s manzelkou a dvoma dcerami, ich sofer, my dvaja samozrejme, svokra, svagrina s priatelom. K obedu sa pridala aj teta. Bol to nadherny den, mam z neho fantasticke spomienky a podla toho co citam, zostalo mi 2950 EUR:D k dobru. Uz sme svoji 8 a pol roka...
alla66
19.08.09,19:53
my sme sa tiez konecne cirkevne zosobasili 15.8.2009,a prave dnes sme zratali polplatky.tak idem po rade>
saty som si nepozicala,lebo s tym nemam dobru skusenost,usila ich mama na mieru,vysli okolo 100 eur.mali velky uspech ,boli uplne ine ako tradicne tortove......krasne,vsetci hovorili ze vypadam jak Angelika
oblek 60 eur,
topanky pre zenicha 30 eur,
sandale pre mna 10 eur-nahodne vyborna kupa a su ako papucky,pretancovala som v nich celu noc.;)
saty na prezlecenie 30 eur
obrucky 200eur
kozmeticka/malovanie,vytrhanie obocia a zakladna manikura/ 20 eur
kadernicka pre mna 20 eur,pre mamu a zenicha 30 eur
ozdoby do vlasov cca 12 eur
svadobna kytica a pierko 50 eur
farar a ministrant 30 a 10 eur
kontaktne sosovky 15 eur/to bolo po znamosti,kupene len ako vzorka:D/
postovne na posielanie oznameni cca 10 eur
kvety do kostola 100 eur
kvetinarky co zdobili kostol kazda po 10 eur
tlacenie oznameni 18 eur
svadobne pohare 2 kusy 15 eur
ruzicky na perka pre muzov 3 euro

zelenina a ovocie 65 eur
knedle a chlieb 40 eur
noclah s ranajkami pre zahranicnzch hosti 160 eur
nealko napoje 90 eur
na zakusky cca 170 eur
maso 480 eur
prilohy/zemiaky,ryza,smotana......,koreniny,dochucovadla k vareniu menu / 85 eur
vyplata kucharovi 50 eur/ale to bol nas znamy a povodne chcel len 30 eur/
pivo 25 eur
sala 130 eur
kameraman a aj fotil/normalne 200 eur ale nas vyjde mozno i raz tolko/
tanecna kapela 200eur
kravata a satka do saka 5 eur



my sme mali tu svadbu na dedine,vsetko sme si zabezpecovali sami.fotenie u znamych na dvore/oni tam maju take vselico ze netreba ani foto salon.fontana,hojdacka,mostik ,jazierko......:o/,
pecenie svagrine,varenie kuchar je mamin znamy,obsluhovali vydate sesternice,soferov robili bratranci.obrucky sme mali od vlani,vysli nas 200 eur.hudbu v kostole nacvicili moji pribuzni,hudba na tancovanie boli moji bratranci,starejsieho robil moj ujo.tlmocila sesternica.
palenka bola vlastna vyroba,vino tiez,takze si musite prpocitat este alkohol,my sme mali gratis:eek:;)
menovky som len napisala a na kazdej sme mali prilepene nalepky v tvare srdiecok.vyzdoba saly bola uz v cene najmu.
hoci sme mali iste rozne zlavy a znamych,myslim ze i normalna svadba v restauracii,so satami s pozicovne a vsetkym sa da do tych 3000 eur zmestit.
zalezi kolko hosti,my sme mali 86.kolko chodov/my sme mali polievku a kurca s ryzou,neskor svieckovu omacku s knedlou a hovadzinou,potom rezne so zemiakmi.....ludia boli taki plni,ze posledny chod sa uz ani nepodaval,to bolo udene a pecene maso nakrajane na studene misy s chlebom a uhorkou,to sme potom podelili domov.

kedze bolo hrozne teplo,niekolko zauskov nm aj splesnivelo,tak odporucam piect radsej menej plnkove v lete.

Tisíc ruží pre nevestu,

ženíchovi nič,

ten bude mať kvet najkrajší,

s ktorým bude žiť.

http://www.beruska8.cz/laska/srdicka/dve1/18.gif


Všetko, čo manželstvo životu má dať,

o chvíľu budete spolu spoznávať.

V dobrom i zlom skúste spolu žiť,

nedajte si Vašu lásku nikdy pokaziť.

Prajem všetko najlepšie na spoločnej ceste životom.http://www.beruska8.cz/laska/srdicka/dve1/12.gif
Tara1
19.08.09,21:04
Teraz asi viacerých pobúrim. Za tých 3000 eur si doprajte nádhernú svadobnú cestu a ešte kúsok naviac. Vyhnete sa stresom z organizácie hostiny, zabezpečovania všeličoho, prejedania a popíjania. Uff, to je poriadna fuška, všetko to zabezpečiť.
osky
20.08.09,03:42
Tisíc ruží pre nevestu,

ženíchovi nič,

ten bude mať kvet najkrajší,

s ktorým bude žiť.

http://www.beruska8.cz/laska/srdicka/dve1/18.gif


Všetko, čo manželstvo životu má dať,

o chvíľu budete spolu spoznávať.

V dobrom i zlom skúste spolu žiť,

nedajte si Vašu lásku nikdy pokaziť.

Prajem všetko najlepšie na spoločnej ceste životom.http://www.beruska8.cz/laska/srdicka/dve1/12.gif

krasne prianie,zo srdca dakujeme!!!!!!!!
osky
20.08.09,03:48
Teraz asi viacerých pobúrim. Za tých 3000 eur si doprajte nádhernú svadobnú cestu a ešte kúsok naviac. Vyhnete sa stresom z organizácie hostiny, zabezpečovania všeličoho, prejedania a popíjania. Uff, to je poriadna fuška, všetko to zabezpečiť.

ja suhlasim,aj my sme uvazovali len o dvoch svedkoch.ale ked je velka rodina,neda sa to.moja mama je z deviatich a otec z desiatich deti.paradoxne,ja som jedinacik,:mee:.kazdy na to cakal a zo strany mojho manzela,je z Ra kuska,by to nebolo tiez velmi lahke.oni mavaju obrovske svadby a hadam cely zivot setria len na taketo veci.
my sme si ale svoju svadbu financovali sami,nechcela som rodicov financne vyzmykat a manzelovi rodicia,otec nezije a mama v ustave,je chora.:mee:
rodicia nam ale hrozne pomahaju,vsetko zorganizovali a ja vobec nelutujem ze sme sa na to dali.vsetci boli spokojni a aj ti najstarsi tancovali az do rana.:---
Maruška54
20.08.09,04:19
je veľmi pekné ked sa rodina zíde pri takýchto akciách sa vzťahy aj utužujú stojí to aj za tú námahu, aj u nás je taký zvyk
ajale
20.08.09,04:49
Ak si chcete uzit velku svadbu treba ist do Izraelu, 300 hosti je mensia svadba, najlepsie tam zarabaju tzv. Ulpany, ktore maju k dispozicii aj interier aj exterier alebo obrovske zahrady. Tam si to vynahradzaju tak, ze ked pridete k stolom, dostanete do ruky obalku, do ktorej date minimalne zo slusnosti okolo 500 shekelov /cca 100 EUR/ s prianim a az potom si idete sadnut, k stolu su pozvany vsetci. Ked 150 parov da po 100 EUR, nie je to zly biznis vydavat sa:D
kačkapoliačka
20.08.09,05:29
"je veľmi pekné ked sa rodina zíde pri takýchto akciách sa vzťahy aj utužujú stojí to aj za tú námahu, aj u nás je taký zvyk"

Určite je dobré stretať sa pri svadbách ako rodina.
Lebo ako to bolo nedávno u nás v rodine, samé pohreby. Tiež sme sa "stretli".
všetko dobré a veľa síl všetkým, ktorí idú robiť svadby.
kp
zltalienka
20.08.09,05:33
my sme sa tiez konecne cirkevne zosobasili 15.8.2009,a prave dnes sme zratali polplatky.tak idem po rade>
saty som si nepozicala,lebo s tym nemam dobru skusenost,usila ich mama na mieru,vysli okolo 100 eur.mali velky uspech ,boli uplne ine ako tradicne tortove......krasne,vsetci hovorili ze vypadam jak Angelika
oblek 60 eur,
topanky pre zenicha 30 eur,
sandale pre mna 10 eur-nahodne vyborna kupa a su ako papucky,pretancovala som v nich celu noc.;)
saty na prezlecenie 30 eur
obrucky 200eur
kozmeticka/malovanie,vytrhanie obocia a zakladna manikura/ 20 eur
kadernicka pre mna 20 eur,pre mamu a zenicha 30 eur
ozdoby do vlasov cca 12 eur
svadobna kytica a pierko 50 eur
farar a ministrant 30 a 10 eur
kontaktne sosovky 15 eur/to bolo po znamosti,kupene len ako vzorka:D/
postovne na posielanie oznameni cca 10 eur
kvety do kostola 100 eur
kvetinarky co zdobili kostol kazda po 10 eur
tlacenie oznameni 18 eur
svadobne pohare 2 kusy 15 eur
ruzicky na perka pre muzov 3 euro

zelenina a ovocie 65 eur
knedle a chlieb 40 eur
noclah s ranajkami pre zahranicnzch hosti 160 eur
nealko napoje 90 eur
na zakusky cca 170 eur
maso 480 eur
prilohy/zemiaky,ryza,smotana......,koreniny,dochucovadla k vareniu menu / 85 eur
vyplata kucharovi 50 eur/ale to bol nas znamy a povodne chcel len 30 eur/
pivo 25 eur
sala 130 eur
kameraman a aj fotil/normalne 200 eur ale nas vyjde mozno i raz tolko/
tanecna kapela 200eur
kravata a satka do saka 5 eur



my sme mali tu svadbu na dedine,vsetko sme si zabezpecovali sami.fotenie u znamych na dvore/oni tam maju take vselico ze netreba ani foto salon.fontana,hojdacka,mostik ,jazierko......:o/,
pecenie svagrine,varenie kuchar je mamin znamy,obsluhovali vydate sesternice,soferov robili bratranci.obrucky sme mali od vlani,vysli nas 200 eur.hudbu v kostole nacvicili moji pribuzni,hudba na tancovanie boli moji bratranci,starejsieho robil moj ujo.tlmocila sesternica.
palenka bola vlastna vyroba,vino tiez,takze si musite prpocitat este alkohol,my sme mali gratis:eek:;)
menovky som len napisala a na kazdej sme mali prilepene nalepky v tvare srdiecok.vyzdoba saly bola uz v cene najmu.
hoci sme mali iste rozne zlavy a znamych,myslim ze i normalna svadba v restauracii,so satami s pozicovne a vsetkym sa da do tych 3000 eur zmestit.
zalezi kolko hosti,my sme mali 86.kolko chodov/my sme mali polievku a kurca s ryzou,neskor svieckovu omacku s knedlou a hovadzinou,potom rezne so zemiakmi.....ludia boli taki plni,ze posledny chod sa uz ani nepodaval,to bolo udene a pecene maso nakrajane na studene misy s chlebom a uhorkou,to sme potom podelili domov.

kedze bolo hrozne teplo,niekolko zauskov nm aj splesnivelo,tak odporucam piect radsej menej plnkove v lete.

Spočítala som číselká v texte, spolu je to cca 2400 EUR.
Keď uvážim, že hudba v skutočnosti stojí cca 400 EUR (200 EUR naviac oproti Vám), kameraman s spolu s foto aj 500 EUR (300 EUR naviac), požičanie svadobných šiat od 330 EUR (230 EUR naviac), už teraz je to o 730 EUR viac, čiže spolu už teraz je to viac ako 3000 EUR. Ešte v tej cene nie je započítaná normálna restaurácia s výzdobou a obsluhou, alkohol a ktovie čo ešte.
Gratulujem Vám, zvládli ste to za "lacný peniaz" ako sa u nás vraví.
Klimentová Viera
20.08.09,05:34
Žienky moje milé. Tie výdavky na svadbu, ako o nich píšete sú priam neuveriteľné. Viem, že je to DEŇ na ktorý sa nezabúda a má byť veľkolepý, ale škoda, že sem nepíšu nevesty, ktorých bohatstvom je "len" láska a pekný vzťah s partnerom. Bolo by zaujímavé prečítať si aj takýto rozpočet na svadbu. A verte, že takýchto mladých žien je dnes veľmi veľa.
Ktovie aké výdavky vyjdu na svadbu mladých ľudí, ktorí si vzali hypotéku na holobyt, potrebujú ho zariadiť, čakajú bábo a po čase bude len jeden príjem. Nemajú bohatých rodičov ani starých rodičov.
Viem, že je to tvrdé a nechcela som Vám vôbec pokaziť radosť z peknej svadby, ale myslím si, že to je realita dnešných dní a života mladých ľudí.
Maruška54
20.08.09,05:41
Žienky moje milé. Tie výdavky na svadbu, ako o nich píšete sú priam neuveriteľné. Viem, že je to DEŇ na ktorý sa nezabúda a má byť veľkolepý, ale škoda, že sem nepíšu nevesty, ktorých bohatstvom je "len" láska a pekný vzťah s partnerom. Bolo by zaujímavé prečítať si aj takýto rozpočet na svadbu. A verte, že takýchto mladých žien je dnes veľmi veľa.
Ktovie aké výdavky vyjdu na svadbu mladých ľudí, ktorí si vzali hypotéku na holobyt, potrebujú ho zariadiť, čakajú bábo a po čase bude len jeden príjem. Nemajú bohatých rodičov ani starých rodičov.
Viem, že je to tvrdé a nechcela som Vám vôbec pokaziť radosť z peknej svadby, ale myslím si, že to je realita dnešných dní a života mladých ľudí.
a voľakedy nie?...začínali sme s novomanželskou pôžičkou a našim bohatstvom bola skutočne len láska a pekný vzťah
andreaS
20.08.09,07:03
my sme manzelmi akurat cerstvo rok ;) zato partnermi sme o 10 rokov viac... brali sme sa rovno na nase 10te vyrocie... uz sa patrilo vziat ako sa vravi, takze u nas sa po svadbe nezmenilo okrem mojho priezviska a statutu manzel/manzelka vobec nic :)

zariadili sme si to tak, aby kazdy rok nas niecim zamestnal... minuly rok nam stavba domu nevysla, tak sme sa vybrali cestou svadby :D

hostinu sme mali v 4* hoteli a bolo nas do 40ludi a napriek tomu bola cena uplne skvela... keby sme si zratali prenajom kdesi v kulturnom dome, vyzdobu, ludi, jedlo, tak by nas to lacnejsie nevyslo... povodne sme chceli svadbu v takom domacom style, na zahrade nasho domu, grilovacka, lezerne oblecenie, nic naskrobene... no ked ta stavba nevysla hladali sme ine riesenie... tak sme to chceli mat aspon na peknom mieste... kupovali sa vyslovene nutne veci a vramci usetrenia som toho vela nakupila cez ebay... napr. u nas stoji spanielsky zavoj od 2tis, moj stal 500 aj s postovnym z honk kongu :D

chodievam este stale na stranku venovanu svadbam... uz len vramci spomienok na planovacie obdobie a zo zvedavosti ake su trendy a co trapi dnesne nevesty... bohuzial niektore kocky su ochotne vyhodit neskutocne peniaze za absolutne somariny... a hlavne tie, kt. si svadbu nefinancuju same.. ale co uz, je sto ludi, sto chuti a pre niekoho je vysnivana svadba kdesi v cudzine na plazi s dvoma svedkami, niekto "len" radnica a oslava s kamaratmi a niektore cely zivot tuzia po velkej svadbe s celou rodinou... co mi ale pride absolutne na hlavu je to, ked si rodicia, kt. nemaju peniazky vezmu kvoli rozmarom deti vezmu pozicky, kt. budu splacat snad po zvysok zivota... nefer je to aj od deti, ze to vobec prijmu... my sme si uplne vsetko zafinancovali samy... a zaroven sa nam aj vsetko vratilo na sv. daroch... ale preto sme to nerobili... chceli sme hlavne aby sa rodina stretla po dlhej dobe a stravili s nimi jeden uuuzasny den :)
zltalienka
20.08.09,07:32
AndreaS, prosím Ťa, mohla by si mi dať link na tú stránku o svadbách, čo si písala, že ju stále pozeráš. Ak sa nesmie ako príspevok, tak potom ako súkromnú správu.
Ďakujem Ti veľmi pekne.
avonka1
20.08.09,08:03
Krásne a lacné svadobné šaty som videla na mimibazar.sk , ušijú na mieru.
buchač
20.08.09,08:05
my sme manzelmi akurat cerstvo rok ;) zato partnermi sme o 10 rokov viac... brali sme sa rovno na nase 10te vyrocie... uz sa patrilo vziat ako sa vravi, takze u nas sa po svadbe nezmenilo okrem mojho priezviska a statutu manzel/manzelka vobec nic :)

zariadili sme si to tak, aby kazdy rok nas niecim zamestnal... minuly rok nam stavba domu nevysla, tak sme sa vybrali cestou svadby :D

hostinu sme mali v 4* hoteli a bolo nas do 40ludi
AJ to bolo veľa ....;)
a napriek tomu bola cena uplne skvela... keby sme si zratali prenajom kdesi v kulturnom dome, vyzdobu, ludi, jedlo, tak by nas to lacnejsie nevyslo... povodne sme chceli svadbu v takom domacom style, na zahrade nasho domu, grilovacka, lezerne oblecenie, nic naskrobene... no ked ta stavba nevysla hladali sme ine riesenie... tak sme to chceli mat aspon na peknom mieste... kupovali sa vyslovene nutne veci a vramci usetrenia som toho vela nakupila cez ebay... napr. u nas stoji spanielsky zavoj od 2tis, moj stal 500 aj s postovnym z honk kongu :D

chodievam este stale na stranku venovanu svadbam... uz len vramci spomienok na planovacie obdobie a zo zvedavosti ake su trendy a co trapi dnesne nevesty... bohuzial niektore kocky su ochotne vyhodit neskutocne peniaze za absolutne somariny... a hlavne tie, kt. si svadbu nefinancuju same.. ale co uz, je sto ludi, sto chuti a pre niekoho je vysnivana svadba kdesi v cudzine na plazi s dvoma svedkami, niekto "len" radnica a oslava s kamaratmi a niektore cely zivot tuzia po velkej svadbe s celou rodinou... co mi ale pride absolutne na hlavu je to, ked si rodicia, kt. nemaju peniazky vezmu kvoli rozmarom deti vezmu pozicky, kt. budu splacat snad po zvysok zivota... nefer je to aj od deti, ze to vobec prijmu... my sme si uplne vsetko zafinancovali samy...
Zlatá to čaja ....:rolleyes::---:D
a zaroven sa nam aj vsetko vratilo na sv. daroch... ale preto sme to nerobili... chceli sme hlavne aby sa rodina stretla po dlhej dobe a stravili s nimi jeden uuuzasny den :)

Veď o to ide ....

Inak ide o prachsprosté obžerstvo , opijáš , predvádzanie sa v trendy handrách kúpených v rôznych sekáčoch ....
No a v neposlednom rade , kto čo alebo koľko položí na tanier alebo do obálky ...

ČESŤ výnimkám ...:cool:
andreaS
20.08.09,11:01
Krásne a lacné svadobné šaty som videla na mimibazar.sk , ušijú na mieru.

avonka: len skoda ze malo z tych usitych siat vyzeraju nazivo dobre... mala som tu cest a videla som zopar "china made" napodobenin originalov a teda musim bohuzial skonstatovat, ze radsej dat za pozicovne hoci aj 400E ako 150E za handru...

problem pri siti napodobenin je vacsinou ten, ze v prvom rade sa nevesta poriadne nezmeria, nejde ani len poskusat styl siat, kt. jej pasuje, a cinan nema tu nadhernu spanielsku cipku, kt. su zdobene original saty... a kolke so siat su posiate otrasnymi flitrami a inymi gycovymi koralkami... je skutocne malo sijucich, kt. pekne usiju sv. saty...

a mimibazar vs. svadobne saty... no ehm, asi skor no coment... lebo tie kocky to vacsinou predavaju s neskutocnou marzou a nema nato ani len zivnost, a zakaznik ani ziadnu zaruku...

viem je to subjektivne na kazdej z nas, ale osobne skor uprednostnim vypredaj original svadobnych siat... napr. keby som sa vydavala znovu :rolleyes: tak jedine v maggie sottero ;) salony robia pravidelne vypredaj starsich kolekcii (v svadobnom slovniku to znamena kolekcia 2008 a menej, lebo momentalne su vonku uz kolekcie 2010, tak neni problem najst aj 2009 za veeeeeeeelmi skvelu cenu) alebo kocky co si nakupili sv.saty napr. v USA predavaju po svojej svadbe original saty s certifikatom za neporovnatelne mensiu sumu ako dali zane oni...

je to na dlhe lakte...
avonka1
20.08.09,11:18
andreaS, ja som na mimibazare hľadala spoločenské šaty a rozšírila si mi obzory. Ak by mi mal ozaj prísť dáky šmejd, tak to si radšej obehám obchody v meste.
S kolegyňami si občas objednávame z Quelle a podobných katalógov ( kde odev tiež vidíš len na fotkách ) a zatiaľ spokojnosť. Ale je to už rokmi overená firma...
andreaS
20.08.09,11:26
ja nedam dopustit na ebay... hoci teraz mi moje mimoeuropske nakupy pokazili zmenou bezcolneho limitu (esteze az po mojich svadobnych nakupoch ale aj tak si aspon 2x rozmyslim ci tu vec skutocne potrebujem :D ) ale napriek tomu ak budem niekedy este potrebovat saty, tak ebay to isti (dokonca predavajuce z mimobazaru co sa tyka spol. siat aj svadobnych kupuju cez ebay, poznam podla fotiek)...

akurat zhanam jedny spolocenske saty a ako na potvoru na ebayi nie su ale nasla som ich v jednej sk predajni, poslali mi fotku v skutocnosti a veru vyzeraju dooost podobne... ale vidim tam rozdiel original vs. napodobenina... zato aj v cene orignal cca 500E napodobenina 200E ... pozicanie originalu 116E ... tak sa neviem rozhodnut... ale to som uz mimo temy...
tina1
20.08.09,11:38
ja nedam dopustit na ebay... hoci teraz mi moje mimoeuropske nakupy pokazili zmenou bezcolneho limitu (esteze az po mojich svadobnych nakupoch ale aj tak si aspon 2x rozmyslim ci tu vec skutocne potrebujem :D ) ale napriek tomu ak budem niekedy este potrebovat saty, tak ebay to isti (dokonca predavajuce z mimobazaru co sa tyka spol. siat aj svadobnych kupuju cez ebay, poznam podla fotiek)...

akurat zhanam jedny spolocenske saty a ako na potvoru na ebayi nie su ale nasla som ich v jednej sk predajni, poslali mi fotku v skutocnosti a veru vyzeraju dooost podobne... ale vidim tam rozdiel original vs. napodobenina... zato aj v cene orignal cca 500E napodobenina 200E ... pozicanie originalu 116E ... tak sa neviem rozhodnut... ale to som uz mimo temy...

Tiez sme chceli riesit svadobne saty cez ebaj, ale niektore napodobeniny mi pripadali velmi komicke. Nechceli sme riskovat, ze nam pridu saty, ktore sa nebudu dat pouzit. Nakoniec sme kupili saty v salone, boli sme velmi spokojne.
Doplnky, tie sme riesili cez ebaj k spokojnosti
účtovník 007
20.08.09,12:45
Ja už viem, prečo v Indii sa chlap ide zblázniť od šťastia "keď sa mu narodí dcéra".:D
Začínam to počítať:
tri dcéry x 100 000 = 300 000:D
Oddnes už pijem iba vodu a jem slaný chlieb, lebo mám čo robiť nasledujúcich 10 rokov:confused:

Mne sa zdá dať 100 000 za svadbu strašne veľa. Ale možno je to mylný pohľad človeka s mnohoročnými skúsenosťami.
Do manželstva všetko najlepšie.:)
ajale
20.08.09,12:57
Ja už viem, prečo v Indii sa chlap ide zblázniť od šťastia "keď sa mu narodí dcéra".:D


Ver mi, ze by si ale nechcela byt jeho manzelkou. Manzelky su castokrat bite, tyrane a modou je aj podpalenie manzelky. Samozrejme, ze nie vsetci su taky, ale je ich dost.mimotemySorry, za pesimisticku odpoved k tymto rozsiahlym planom. Prajem kazdej neveste len to najlepsie a najkrajsie.:)
lenkak
20.08.09,16:56
My sme mali svadbu pred 4 rokmi. Spolu sme 9 rokov. Chceli sme skôr, aj obrúčky sme mali, ale bolo vždy nejaké úmrtie v rodine. Svadbu sme mali malú, s nami to bolo 12 osôb, hostina v hoteli, apartmán sme mali na noc zdarma, a so všetkým vyšlo nás to na 30tisíc. Všetko sme si vybavovali sami, aj financovali.
alaya1
21.08.09,12:41
mamotazku pre tych, co uz svadobu mali.nas caka v oktobri.
.1 kolko kolacikov ste davali do vysluzky,
2.davali ste aj flasku?
3. Kolko kolacov ste objednavali pre cca 30 ludi, /my objednavame900ks, 2 tortzy, v tom su kolace aj na vysluzky./
4. hudbe a foto-video produkcii ste davali vsetky chody jedal? Zda sa mi to divne, zaplatim nehorazne prachy a mam ich este aj vykrmovat?
5.Kolko ste mali alkoholu, vina?
Budem dacna za kazdu odpoved, som v tomto smere zaciatocnik:)
andreaS
21.08.09,17:51
mamotazku pre tych, co uz svadobu mali.nas caka v oktobri.
.1 kolko kolacikov ste davali do vysluzky,
davali sme tak, aby bola krabicka na kolaciky plna aspon na jednu vrstvu a z kazdeho rozku trosku... priznam sa ze neviem kolko to bolo, ale je aj rozdiel ako velke su tie kolaciky, niekde maju take jednohubkoidne a niekde trojhubkoidne ;) pozerali sme sa nato aj z druhej strany, ze keby sme my dostali malicko, tak by sme boli spokojni, ale boli by veeelmo rychlo zjedene :D

2.davali ste aj flasku?
davali sme jednu flasu vina, mali sme stastie, nakupovali sme v metre, kde bola akcia na dobre vinko... pri tolkych ludoch to nie je taka strasna polozka... nasi kamarati mali na vysluzky take ine krabicky na zakusky, akoby bez toho uska na chytenie, dovnutra dali zopar kolacikov, male pralinky a mali to predelene kuskom kartona a presne do tej krabicky im vosla flaska 2dcl vina... nie slameneho samozrejme ;) ale zohnali take male balenie vinka... celu krabicku kamaratka previazala peknou stuzkou, jo a vnutri tie kolaciky boli na tom tzv. hodvabnom papieri... ten maju v tescu pri baliacich potrebach ;)

3. Kolko kolacov ste objednavali pre cca 30 ludi, /my objednavame900ks, 2 tortzy, v tom su kolace aj na vysluzky./
Tortu sme mali len jednu, dvojposchodovu, ani sme ju nerozkrajovali, lebo bolo dost jedla, ale na druhy den sme ju rozkrajali a rozniesli po hostoch este... celkovo sme objednavali pre priblizne rovnaky pocet hosti 7 preloziek, po jednej si vzali maminy na pohostenie a do vysluziek a na hostinu nam ostalo 5 preloziek, cca 500 kolacov... bohate to stacilo... ze na hostinu sa ma pocitat 4-5 ks na hosta, zavisi opat od velkosti kolacika...

4. hudbe a foto-video produkcii ste davali vsetky chody jedal? Zda sa mi to divne, zaplatim nehorazne prachy a mam ich este aj vykrmovat?

U nas bol fotograf a dj, nikto viac, takze 2 jedla navyse... mali sme prvy podavany chod a potom boli svedske stoly a o polnoci kapustnica... taky velky vydavok to az nebol... ale chvilu sme rozmyslali nad zivou hudbou a vtedy mi to prislo fakt dost.. preto sme zvolili dj, kt. pusti aj moderne, aj starsie moderne a aj ludofky :)

5.Kolko ste mali alkoholu, vina?

Uz je rok po svadbe a stale mame v spajzi zostatok alkoholu :D ak si dobre spominam kupovali sme 6 vodiek, 6 fernetov, 1 soberano, 15-20 flias bieleho vratane tych do vysluziek, 12 cerveneho.... ostalo dost cerveneho vina, menej bieleho, ako na potvoru islo soberano, tak sofer bol dokupit v HM tesco :D ... vodky ostali tri, fernet 2ks...

Budem dacna za kazdu odpoved, som v tomto smere zaciatocnik:)

odpoved v texte :)
alaya1
21.08.09,18:34
dakujem.