toju
01.08.09,20:54
ahojte prosim o radu. ako by ste zauctovali zalohu za najomne za 3 mesiace(depozit) - záloha sa vráti po skončení doby nájmu, alebo sa posledné 3 mesiace nájomného nebudú faktúrovať. hmm?dakujem
este chcem doplnit. po zaplatení tejto predfaktúry mi prisla ostrá faktúra,s rozspísanou dph a ciastkou k uhrade0. ako to mam vsetko zauctovat?podobná téma tu je.ale aj tak som z toho jelen
toju
02.08.09,08:04
tak dík. nezdá sa mi ze to nikto nevie.
bv_alexandra
02.08.09,08:14
mimotemymimotemyToju je víkend, asi tu nie je momentálne nik kto by ti poradil.
Trpezlivosť ruže prináša;):)
Ociviste
02.08.09,12:16
Co sa tyka najomneho, s tym ti neviem poradit, ale ostru fakturu, ktoru si dostala az teraz by som uctovala a s rozpisom DPH ako standartnu fakturu,ktoru dostanes. Preddavkova faktura by sa mala uctovat bez DPH. Aspon ja to tak uctuje pri zalohovych fakturach od Krosu.
ego.mc
03.08.09,06:43
Ak sa jedná o depozit, faktúra nemala mať rozpísanú DPH. (Nejedná sa predsa o poskytnutú službu.)
Depozit zaúčtujete ako pohľadávku voči prenajímateľovi a VNZD.
V prípade, že suma bude použitá na úhradu nájomného, žiadajte, aby Vám prenajímateľ vystavil faktúru s rozpisom DPH
toju
03.08.09,17:44
asi som sa zle vyjadrila. sme neplatcovia dph. prisla preddavková faktúra depozit. zaplatili sme ju a potom prisla ostra faktura so zostatkom k uhrade 0. ako zauctujem tieto fa.a ich uhradenie hotovostné vkladom na ucet do banky.d
macula
04.08.09,10:03
Ja by som to zaučtovala do knihy záväzkov tak ako prišli: 1.preddavkovú fa
2. ostrú fa
PD: 1. úhrada v hotovosti ( ja píšem číslo preddavkovej aj ostrej a zapíšem úhradu do knihy záväzkov) ako prevádzková réžia
toju
04.08.09,15:47
tak som to urobila. dakujem
ego.mc
05.08.09,10:27
Ak je to depozit, nie je to VOZD, prevádzková réžia.
macula
05.08.09,10:43
Ak je to depozit, nie je to VOZD, prevádzková réžia.

Lenže ona písala, že keby sa skončil nájom, nemusí potom tie 3 mesiace platiť.
Lianka
05.08.09,10:47