demko1
02.08.09,10:01
Ahojte. Dnes ma začalo pichať v oblasti krížov. Nie je to také klasické seknutie lebo to boli len v určitej polohe. Pripadá mi to ako zaseknutý nerv. Existuje nejaký "chmat" ako ho uvolniť alebo s tým mám ísť k lekárovi? Ďakujem za rady.
Stefan2005
02.08.09,08:36
Ahojte. Dnes ma začalo pichať v oblasti krížov. Nie je to také klasické seknutie lebo to boli len v určitej polohe. Pripadá mi to ako zaseknutý nerv. Existuje nejaký "chmat" ako ho uvolniť alebo s tým mám ísť k lekárovi? Ďakujem za rady.

Nepíšeš síce, že koľko máš rokov, ale my, čo máme už pár desiatok rokov za sebou vieme, že vek nie je len číslo, ale aj bolesti kĺbov, chrbtice, hlavy, a ešte mnoho ďalších neduhov. Ak by sme sa hneď po prvom seknutí všetci vybrali hneď k lekárovi, boli by veľmi preplnené ambulanice :). Týmto nechcem bagatelizovať tvoje príznaky, ale pár dní by som počkal, sledoval vývoj a príznaky bolesti. V každom prípade "zaseknutý nerv" vie parádne bolieť (nielen občas a v určitej polohe). Použiť chmat na niečo, čo nevieme čo je, nie je najšťastnejšie riešenie. Ak to neprestane za pár dní, potom vyhľadaj lekára.
pasuliatko
02.08.09,09:13
odporúčam lekára a určite NEODPORUČUJEM robiť doma ,,chvaty,, to ti môže len uškodiť. lekár vie čo má robiť
alla66
02.08.09,09:16
Takže čo môžeme pre svoje boľavé kríže urobiť?
1. Nosiť tričko , košeľu alebo aspoň tielko zasunuté do nohavíc
2. Nahrievať si oblasť krížov fénom, teplým kúpeľom
3. Menej sa namáhať a nechať „spodný“ chrbát trochu oddýchnuť

4. Pomôže kosmodisk???? ;)
Blankake
02.08.09,09:27
Takže čo môžeme pre svoje boľavé kríže urobiť?
1. Nosiť tričko , košeľu alebo aspoň tielko zasunuté do nohavíc
2. Nahrievať si oblasť krížov fénom, teplým kúpeľom
3. Menej sa namáhať a nechať „spodný“ chrbát trochu oddýchnuť

4. Pomôže kosmodisk???? ;)
Ak však ide o zapálený nerv, jeho nahrievanie môže zápal len zhoršiť. Na niektoré problémy je dobré "suché" teplo a na iné zase "mokré" - takže by som neexperimentovala, kým by som nevedela príčinu.
Blankake
02.08.09,09:33
Bolesť v oblasti krížov môžu spôsobovať aj obličky, zápal močových ciest...
alla66
02.08.09,09:37
Ak však ide o zapálený nerv, jeho nahrievanie môže zápal len zhoršiť. Na niektoré problémy je dobré "suché" teplo a na iné zase "mokré" - takže by som neexperimentovala, kým by som nevedela príčinu.
potom pomôže iba KOSMODISKhttp://s17.rimg.info/3f41f05ed942423386f3748070da60e5.gif
ivetaf
02.08.09,09:47
Kosmodisk ti určite nepomôže, je to len reklama o ničom a zbytočne vyhodené peniaze. Keď mal manžel problémy s chrbticou aj my sme si ho kúpili a vyskúšala, takže ti viem na vlastnej koži vyskúšanej odpovedať, že ti určite nepomôže.
Ja mám už dlhé roky problémy s chrbticou a krížami a lekár mi nepomohol , povedal mi len toľko, že s tým sa musím naučiť žiť, napísal mi také tebletky, ktoré mali toľko vedľajších účinkov až to bolo veľa, moja rada nájdi si dobrého maséra, ktorý ti určite pomôže.
gabriska
02.08.09,17:57
Podla mna treba hladat pricinu bolesti...kedze pises, ze to nie je taka typicka bolest ako pri "seknuti" v krizoch, tak predpokladam, ze aj to si uz zazila... Ono je to vlastne ludovo povedane, ze seklo v krizoch, podstata je ta, ze chrbt. svaly sa bud v dosledku nejakeho nefyziologickeho pohybu, namahy resp. v dosledku chladu a zapalu, stiahli, stuhli, aby chranili chrbticu a tym tlacia aj na okolite nervy a drazdia ich, preto ta bolest...
V pripade zapalu, prievanu urcite nie je vhodne krize nahrievat, ziaden horuci kupel a pod. - to moze zapa len zhorsit !!! Na druhej strane ani chlad neulavi od bolesti, oblast krizov je chulostiva oblast, nakolko sa tam nachadzaju aj oblicky...to moze byt tiez pricinou bolesti...
Ja osobne ma uz roky problemy s chrbticou - krizami, hoci mam len 31r...Pravidelne v 3mes. intervaloch ma pri pohybe a pretazeni "seklo v krizoch" (odb. ischias,lumbago) a to tak, ze som bola min.3-5 dni priputana na lozko...kazdy kto to zazil vie o com hovorim...vzdy to ako tak preslo do 3 tyzdnov...tiez som zo zac. nepoznala pricinu...teraz to uz viem, a bohuzial pravda nie je moc prijemna...okrem toho, ze po mojom 2.tehu ma tak seklo v krizoch, ze doteraz som sa bolesti nezbavila (je tomu uz rok), mi ortoped stanovil celozivotnu dg. koxartroza 1-2st a s tym suvisiace degener. zmeny na kriz. chrbtici - odb. osteochondroza...
Pravda je, ze som zial mojej chrbtici a problemom nevenovala patricnu pozornost, kedy by sa tomu este mozno dalo nejako predist...teraz za to pykam a dozivotne budem musiet uzivat lieky na podporu chrupavky, co vsak nevidim moc ruzovo, nakolko prvu 2mes. kuru mam za sebou a ucinok nie je taky, ako som si predstavovala...
No, trosku som sa rozpisala...
Chcela by som len povedat, ze netreba podcenovat ZIADNE zdr. problemy, BEZ OHLADU NA VEK!!! Pretoze ako vidite, ani artroza nie je "vysadou" ludi nad 70rokov...

Ked budu tvoje problemy pretrvavat aj nadalej, urcite vyhladaj lekara...!!!
danse
05.08.09,12:00
Ja odporucam pre dlhodobe sedenie pomocky z tejto stranky, mam s viacerymi velmi dobre skusenosti - www.pomocky.sk a asi najviac v tomto pripade Klinovu podlozku Special 2v1. Posielam link: http://www.pomocky.sk/produkt.aspx?OrderNo=1370
Je to balzam aj na krize (odlahci to uplne) pri sedeni.
Ale urcite tiez by som volila najprv navstevu lekara...
marián3
07.08.09,17:16
Doporučujem navštíviť neurológa a opítať sa či je vhodná masáž. Najlepšie reflexná. Záleží čo doporučuje lekár.
Heni
08.08.09,07:35
Takže čo môžeme pre svoje boľavé kríže urobiť?
1. Nosiť tričko , košeľu alebo aspoň tielko zasunuté do nohavíc
2. Nahrievať si oblasť krížov fénom, teplým kúpeľom
3. Menej sa namáhať a nechať „spodný“ chrbát trochu oddýchnuť

4. Pomôže kosmodisk???? ;)

ja by som ešte priložila do dobrých rád že:
pozor na spávanie pri otvorenom okne. v spánku sa človek odkryje/odkope ani nevie ako a kedy, a ked už cíti chlad, alebo ked sa už zobudí na to, že od okna "ťahá", tak to už je neskoro, to už kríže zachladli...