benjib98
02.08.09,14:00
Ahojte.
Potrebujem informaciu ohladom o podnikani s pouzitym tovarom. Ak by mi mohol niekto pomoct so zakonmi ktore sa vztahuju na nasledovne podnikanie to by bolo super.
Chcel by som otvorit bazar s pouzitymi vecami rozneho druhu (najma domace spotrebice, odev, nabytky) a rozneho stavu (od novych nepouzitych cez tovar pouzitych, ale vo funkcnom stave az po tovary len na suciastky). Nemam velmi skusenosti s podnikanim a potrebujem vediet hlavne to, ake zakony sa vztahuju na zaruku spominanych tovarov - hlavne tie v pouzitom stave az tie na suciastky. Ked ze uz samotny vyrobca neposkytuje zaruku na tieto dva typy tovarov (pouzite, na suciastky), neviem ako to je so slovenskymi zakonmi ohladom poskytnutia zaruky, alebo teda aky zakon sa vztahuje na pouzivany tovar. Zacal som citat zakon o dani pridanej hodnoty resp. Obchodny zakonnik, ale zatial som nenasiel paragraf ktory by spomenul zaruku tovaru spominaneho druhu.
Dakujem vopred za akukolvek informaciu
Monikia
06.09.09,15:43
ahoj, ja mám na pláne otvoriť tiež takýto bazár, reklamácia upadá po tom, čo je uvedené v reklamačnom liste, Kedže často sú veci v bazáre použivané dlhšie a dávno záruka skončila,bazár za to už neručí, no často pri menej používaných a nových veciach neuplynula záruka a veci sa predávajú s pôvodným záručným listom . Kupujúci si musia byť tohto vedomí.