mikromel
03.08.09,08:00
Zdravim.
Nedavno som sa dostal k bytu v panelaku a mam v plane ho kompletne prerobit. Kedze predpokladam ze to bude financne narocne, rad by som co sa da porobil svojpomocne. Zial mi k tomu chybaju znalosti (a schopnosti). Vo forach sa mi podarilo najst par informacii k prerabaniu jadra, ale to je asi tak vsetko.

Vedel by mi stym niekto pomoct? Potreboval by som viac informacii k tomu co treba robit, ako to robit, v akom poradi, casova narocnost a co z toho zvladne aj laik. Cize taky mensi manual (v klude aj obsiahlejsi :P )

vdaka
fonzerelli
03.08.09,08:36
Zaoberám sa interiérovým designom, rád Vám poradím v riešení Vášho interiéru.
Svojpomocne môžete vybúrať jadro, stavebné, vodoinštalačné a elektroinštalačné práce by som nechal na odborníka.V prípade spôsobenia nejakej škody by bola zodpovedná firma, ktorá vám realizuje prerábku.Realizácia kúpeľne na kľúč trvá zvyčajne 10-14 dní, podľa náročnosti kúpelne.
Ak sa chcete spýtať viac vecí ohľadom prerábok a rekonštrukcií, kontaktujte ma na
creation.design@zoznam.sk
mikromel
03.08.09,11:03
vdaka za odpoved.

s interierom asi budem potrebovat pomoct, ale to az ked bude byt v lepsom stave.

Momentalne su spravene plastove okna v 2 izbach a dalsie by mali byt tento mesiac. potom by som sa najradsej pustil do elektriky, ale niesom si isty ci je to vobec nutne (ale ked uz sa preraba tak nech vsetko). Navyse som cital ze sa drazky dlhsie ako 30cm nesmu (alebo by sa nemali..) robit do nosnych panelov. Tak by tu bola moznost kable tahat v spojoch panelov. niekde na internete som aj nasiel fotky ako to takto niekto riesil a vyzeralo to fajn. Co ale so starymi kablami? vytrhat, zasadrovat, popripade sa daju vymenit? Kedze sa uz bude robit poriadny bordel tak by som poriesil aj posunutie dveri a prerabku jadra. nakoniec vyrovnat steny a podlahy, polozit podlahy, urobit stierku a malovku a zariadit nabytok.

Najjednoduchsie by bolo, keby to kompletne riesila jedna firma ktora by aj poradila, navrhla najlepsie riesenie atd... Zial od vsiadial pocuvam ako to niektore firmy flakaju, natahuju, alebo predrazuju. Preto sa aj zahravam s myslienkou porobit co sa da sam. Nema tu niekto dobre skusenosti s dakou firmou co by vedel odporucit (Bratislava)?
fonzerelli
03.08.09,13:52
ja pracujem tak, ze byt musi byt uplne vyprazdneny.pokial sa da nech je byt bez podlahy a komplet holé steny.
Dalej sa postupuje tak, ze sa konzultuje, co by chcel majitel bytu vsetko zahrnut do rekonstrukcie ( kupelna,kuchyna,izby, elektrina, voda, plyn, podlahy, sadrokartónové stropové podhlady s bodovými svetlami)
Vypracuje sa technická dokumentácia a podorys v pripade zmeny dispozicie kupelne (napr. spojenie zachoda s kupelnou v panelaku a získanie komfortneho socialneho zariadenia)
Potom sa vsetko spise a da sa dopyt firmam s maximalnou moznou cenou za stavebné, elektricke a iné práce.
Dalej je to samotná realizácia rekonstrukcie (kupelna, rozvody vody, elektrina, dlažba a obklad, zavesenie WC, výmena radiátorov za nové, nová podlaha, )
Po skončení rekonštrukcie nastáva zariaďovanie interiéru interiérovým designerom - nábytok na mieru, kuchyna na mieru, vstavané skrine..., ktorý zariadi byt tak, aby bol co najkomfortnejsi a podla zelania samotneho zakaznika.

Nove rozvody elektriny sa daju vymenit, bez zásahu do panelovej steny.vymenia sa len stare rozvody.rúbanie nových rozvodov do steny ja casovo aj financne nakladnejsie
jan baca
03.08.09,15:39
Zdravim tak ja som pred mesiacom zacal prerabat 2-izb byt(tehlovy) ,najprv som si dal spravit elektriku ..nove istice,kable,zasuvky....stare kable som nechal v stene, drazku na kable som sekal so sekacikom tak do 4cm slo to dobre.
Nasledne mi dosla firma namontovat nove plastove okna .Takze som mohol zacal s prerabkou kupelne zrusil som jednu priecku a osekal stare obklady ,nasledne mi znamy potiahol od stupaciek nove plastove vodovodne rury k sprche ,umyvadlu wc a taktiez naproti do kuchyne.Taktiez som mal uz potiahnute kable na zasuvky-pracka plus 2 x zasuvka a svietidlo.Nasledne sa to na hrubo omietlo (murar) ,potom som dal na steny,strop -sietku s lepidlom aby mi nepraskali steny ,instaloval som taktiez zarubnu,kamarat mi oblozil steny obkladackami a dlazbou tam kde zostali steny bez obkladu som si spravil jemnu 1-2mm fasadu.Potom som namontoval sprchovy kut,umyvadlo,baterie,zachod.Radiator som nechal stary len som ho natrel. Inak kupelna ma vysla material plus sanita okolo euro 1000 . Praca vodoinstalatera 100 euro,praca -murar ,obklad,dlazba -250 euro.praca elektrikar komplet byt 150 euro plus 200 euro elekt material.Teraz mi spravila firma bezpecostne dvere 500 euro s montazou takze nasledne ma caka spalna......Robim to prakticky svojpomocne az na odbornu pracu-elektrika,voda...ale sekanie ,demolicia plus malba,zakladanie zarubni to si robim sam...
kvalitar
04.08.09,04:30
Ja akurat tiez prerabam byt ale uz som v stadiu malovania potom polozim podlahy a nabytok je uz objednany. Ja ti len mozem doporucit ako v predchadzajucom prispevku vypratat si nakomplet byt.

jan baca ktora firma ti spravila bezp dvere za 500€ ?
jan baca
04.08.09,06:38
presovska -tmt partners-prakticky som to mal za 300 euro pretoze mi robili na celom byte okna ,ale inak to robia s montazou za 500.
mikromel
04.08.09,09:27
este raz vdaka.

najvecsi problem bude asi s vypratanim celeho bytu (snazime sa o to uz asi rok) :( .
Vedeli by ste mi este povedat cito pribliznu cenu nech sa viem pripravit. Dajme tomu ze treba prerobit 3 izby + hala + wc a kupelna (kuchyna je "nova"). Uz su spravene okna, este treba elektrinu, steny, podlahy, svetla (strop) a kompletne novu kupelku a vecko (bez vane atd. len material a praca). co by to mohlo vyjst? byt ma cca. 70m2
fonzerelli
04.08.09,09:45
Na jednu izbu by som si rezervoval ale 40 tisic, na kupelnu okolo 120 tisic, na ine 30000

Neviem ci planujete kupelnu spojit s wc, teraz je to trend a usetrilo by sa aj na obklade a na stavebnom materiali.
Cena priamo umerne suvisi s pouzitymi materialmi.Do uvahy boli brane materialy bezneho standardu.
tixi
05.08.09,11:36
1, elektrika -Na zaciatku pred prerabkou elektriky som spracovala v podoryse bytu rozmiestnenie zasuviek, vypinacov, svietidiel . Dobre je vediet, ake svietidlo -priblizne vybrate a s akym vykonom, typ svetelneho zdroja. Schematickymi znackami som zakreslila do nakresu. V kuchyni boli brane v uvahu typy spotrebicov (chladnicka s mraznickou, mikrovlna rura, elektricka pec , digestor, plynova varna doska) a ich technicke udaje, rovnako ako ich rozmiestnenie,ktore boli v mierke zakreslene do podorysu.Dalej rozmiestnenie svietidiel pod linku a nad linkou-vopred vybraty typ svietidiel+zasuvky a vypinace.Co sa tyka nakladov na elektrinu neviem presne, pretoze sme to robili svojpomocne, ako vysekavanie draziek pre kably do mura, robil sam manzel-komplet byt. Asi uz nikdy viac, ale sme radi, ze to mame za sebou. Dozor nad tahanim kablov a technicke rady s elektrikou- za pomoci super kamosa elektrikara. Manzel by sa sam do toho urcite nepustil, kedze nema s tym skusenosti.
2, stierky +strop - cena 18 000 Sk /2 izby -14,8m2 , 18,1m2
3, malba -56m2 byt 10 000 sk (praca, plus material) -biela farba komplet
tixi
05.08.09,11:56
3, Podlahy- vyber podlah, po dlhom uvazeni sme nakoniec zvolili laminatovu. Aj, ked sme mali v plane drevenu Parador.Uvazovali sme do buducnosti, ze aj tak raz tu laminatovu podlahu vymenime za drevenu a na zaciatku bolo by nam luto, aby sme investovali na zaciatku cca 60 000 za drevenu, ked by nam ju deti znicili hned na zaciatku.

Laminatova -145 Sk/m2 -dub spanielsky -Family Line- Kronopol , cca 10 000 Sk bez list.
Polozenie podlahy, cca 2800 Sk/56 m2 -2 dni.(bez obvodovych list,bez prechodovych list)
kvalitar
05.08.09,12:02
fuha to malovanie je dost drahe mna farba vysla do 3-izb. bytu 65 m2 2500 Sk a maloval som si to sam :) a vsetkym sa paci.Zapotil som sa ale o to vecsiu radost mam ked sa mozem pochvalit ze som to maloval sam. Co sa tyka podlahy taktiez. Pokladal som ocovi dom a neni to nejak zlozite treba dobre zacat a potom to ide samo...
mikromel
06.08.09,10:10
s malovanim a pokladanim podlahy to nie je problem, to uz mame vyskusane. lenze v tom byte su este stale tapety, popripade uz aj tapety na tapetach a miestami aj namalovane :P. To bude treba strhnut, co samozrejme nie je take hrozne, aj ked mozno namahave. A este k tomu bude treba robit elektriku. Predpokladam ze tie steny nebudu zrovna v stave na ktory sa da hned malovat. Cize mi treba opravit steny a nastierkovat. Ale i tak ako som pisal na zaciatku bude najvecsi problem ten byt uplne vypratat a zbavit sa vsetkeho co netreba. Momentalne to tam funguje skvor ako skladisko.

Inak treba strhnut aj linoleum? mi sme davnejsie davali parkety na linoleum, ale pocul som ze je lepsie ho dat dole.
fonzerelli
06.08.09,23:27
Strhnut linoleum (PVC) nie je az taky problem.Po strhnuti by bolo najlepsie urobit pokial sa da vyrovnanie betonovej podlahy( pretoze je hrozne kriva) samonivelizacnou hmotou. V poslednom byte, co som navrhoval by bola potrebna az štvorcentimetrova vrstva samonivelizacnej hmoty, co by bolo pre vymeru 70m2 dost financne narocne.takze sa podlahy pokladali priamo na beton samozrejme na podlozku.
creation.design@zoznam.sk
rogalo
07.08.09,02:19
Mate niekto skusenosti s "MARMOLEUM" ? Videla som na ceskej TV ako to lepili za kuchynsku linku namiesto obkladaciek a aj samostatne na stenu. Vyzeralo to ako lynoleum, ale asi to bude umyvatelne a celkom sa mi to pozdavalo. Prip. poradte kde ho mozno kupit, lebo som sa informovala v obchode tak uz o tom ale len poculi, nepredavaju a nevedeli poradit.
alla66
07.08.09,04:30
Mate niekto skusenosti s "MARMOLEUM" ? Videla som na ceskej TV ako to lepili za kuchynsku linku namiesto obkladaciek a aj samostatne na stenu. Vyzeralo to ako lynoleum, ale asi to bude umyvatelne a celkom sa mi to pozdavalo. Prip. poradte kde ho mozno kupit, lebo som sa informovala v obchode tak uz o tom ale len poculi, nepredavaju a nevedeli poradit.
tu máš info....
http://www.marmoleum.cz/sk/faq.php
rogalo
07.08.09,12:34
Dakujem velmi pekne a prajem prijemny vikend.
fonzerelli
11.08.09,15:15
ak chce niekto poradit so zariadovanim interieru nech napise na creation.design@zoznam.sk alebo cez kontaktny formular na www.creationdesign.meu.sk