polis1
03.08.09,10:26
dobrý deň

chcem sa spýtať koľko treba strhát zamestnancovi, ktorí má mesačný príjem 257EUR a prišla mu exekúcia, ako sa to počíta, či nemáte niekto na to nejaké tabuľky. a ešte je to suma od toho exekútora v Kč ako to strháť, ked daná čiastka je inej mene.
polis1
03.08.09,08:50
a daný zamestnanec platí za dve deti výživné tak ako to potom je platí na ne 100EUR
polis1
03.08.09,08:51
daný zamestnanec platí este výživné na dve deti tj 100eur ale to sa mu nestrha z platu to si platí sam
mzdarka renca
03.08.09,08:51
dobrý deň

chcem sa spýtať koľko treba strhát zamestnancovi, ktorí má mesačný príjem 257EUR a prišla mu exekúcia, ako sa to počíta, či nemáte niekto na to nejaké tabuľky. a ešte je to suma od toho exekútora v Kč ako to strháť, ked daná čiastka je inej mene.

Tu ti prikladám tabuľky od Zitky4

SKK prepočítaj na EUR a zaokrúhli matematicky
polis1
03.08.09,09:37
ďakujeme a len sa chcem este spýtať ako to je ked tá čiastka je v kč?a mám mu do vyživovaných osob dať aj tie deti, ked mu výživné nestrhame. dakujem
polis1
04.08.09,07:39
prosím poradte mi ako to je ked je to v kč ten exekútor
Jakubec
07.08.09,11:07
Podla mna su jeho deti nim vyzivovane osoby - bez ohladu na to, ci s nim ziju v spolocnej domacnosti. Najma, ked dokonca sud vycislil jeho vyzivovaciu povinnost, ktoru si sam plni. Je to moj subjektivny nazor. Co sa tyka exekucie v cudzej mene, ty vyplacas mzdu v Eurach a vykonas podla mna zrazky v eurach, to, ze sa neskor zameni hodnota zrazky za Czk je nezaujimave, len musis dat pozor, aby si nestrhol viac, ako je celkova hodnota zavazku.
bv_alexandra
07.08.09,11:18
Podla mna su jeho deti nim vyzivovane osoby - bez ohladu na to, ci s nim ziju v spolocnej domacnosti. Najma, ked dokonca sud vycislil jeho vyzivovaciu povinnost, ktoru si sam plni. Je to moj subjektivny nazor. Co sa tyka exekucie v cudzej mene, ty vyplacas mzdu v Eurach a vykonas podla mna zrazky v eurach, to, ze sa neskor zameni hodnota zrazky za Czk je nezaujimave, len musis dat pozor, aby si nestrhol viac, ako je celkova hodnota zavazku.
Ja si myslím že on má len vyživovaciu povinnosť, ale nie sú ním vyživované. ;):)
Jakubec
08.08.09,13:42
Ja si myslím že on má len vyživovaciu povinnosť, ale nie sú ním vyživované. ;):)

Vacsinou rozsudok o zvereni dietata do vychovy znie: Maloleta XY nar. xx.yy.rokk sa zveruje do vychovy meno rodica.
Tymto ale rodic, ktoremu sa deti nezverili do vychovy nestraca prava a povinnosti rodica, nadalej je rodicom a zostavaju mu vsetky ostatne prava (informacie o zdravotnom stave dietata, prospechu, moze dokonca zastupovat dieta ak jeho zaujmy a zaujmy dietata nie su v rozpore ...). Plnenim vyzivovacej povinnosti alebo aj nad jej ramec vyzivuje dieta.
deha
24.09.09,08:50
zamestnanec má minimálny zárobok , z ktorého je mu zrážané výživné a nedoplatok na výživnom/na základe exekúcie/a ostáva mu len vypočítané životné minimum. Exek. poslal upovedomenie o začatí exekúcie aj na bežnom účte zamestnanca, kde dostáva len ten zytok ŽM od zamestnávateľa, neviem či môže banka ten zbytok zraziť exekútorovi, veď aj Soc.poisťov)na pokiaľ je tento zamestnanec PN s nami komunikuje, koľko mu smie zraziť aby mu ostalo ŽM, to si už môžu exekútori robiť ,čo chcú???
deha
24.09.09,11:05
ešte raz posúvam:Má exek práve postihnúť aj sumu ŽM na osobnom účte zamestnanca,keď mu bolo u zamestnávateľa všetko zrazené podľa prísluš.zákona,Však ŽM mu musí ostať?
bobko25
28.09.09,18:32
Nazdar poraďaci chcem sa spytať zamestnanec ma exekuciu a pri ukončení pracovného pomeru musím dodržať nasledujúce : do 1 týždňa oznámiť exekútorovi, ktorý vydal exekučný príkaz, že povinný u neho prestal pracovať. Zároveň zaslať exekútorovi vyúčtovanie zrážok, ktoré zo mzdy povinného vykonal a vyplatil oprávneným. Oznámiť exekútorovi, pre ktoré pohľadávky bol nariadený výkon rozhodnutia zrážkami zo mzdy a aké poradie majú tieto pohľadávky.Otázka:Kde sa dá stiahnuť tlačivo na vyučtovanie zrážok ,alebo ako by to malo vyzerať???Dík